» »

Nakup TV - 16:9 vs klasika (4:3)

Nakup TV - 16:9 vs klasika (4:3)

SHARK ::

Odločam se za nakup novega televizorja. Zanima pa me sledeče ali je bolje kupiti "klasični" televizor 4:3 ali pa 16:9 (prednosti-slabosti) ? Ali mi lahko slučajno priporočite kakšen dober TV (cena okrog 200k) ? Dobrodošli so tudi kakšni drugi nasveti, ki bi mi pomagali pri nakupu. V mislih imam trenutno Eveluksov TV ali pa kakšen Gorejnjv TV (podpirati je potrebno SLO industrijo:)) ) .

Lp.

Trubadur ::

16:9,ker bojo zdej usi filmi bli predvajani v tem formatu.
Televizije (pop,a kanal,slo1,slo2,...) pa upam da se bojo spravle dt svoje programe v ta format.DVD-ji so že v tem formatu in DVIX-i

ZeeDee ::

Če misliš predvsem gledat DVDje ali DivX pol vzami 16:9, drugače se mi zdi brezveze, ker preden (če sploh) bodo tv postaje začele oddajat v tem formatu bo še dosti polente se pojedlo. In zdi se mi da Evelux ni glih dosti vreden...verjetno je kkšn Sony najbolš varjanta.
Bulš taku ku drgače

rockeye ::

Moje mnenje je, da se 16:9 ne splača kupovat, ker so bistveno dražji. Razen če boš gledal samo DVDje ali DIVXe. Zelo dober televizor za 200ksit je PHILIPS Match Line, diagonala 70cm, flat zaslon, 100Hz, imaš tud opcijo, da preklopiš na 16:9 sliko.

Drugač pa če bi rad poceni pa dobro ti svetujem Samsung CW28"... (sorry naprej ne vem naziva, ker sem v sluzbi) , diagonala 70cm, ukrivljen zaslon, 100Hz, z opcijo preklopa slike v 16:9, virtual Dolby Surround, 115ksit v BIG Bang Rudnik. Jaz sem ga glih včeraj kupil tam in zadeva je za to ceno zakon! Točnejše podatke sem našel žal samo na Avstrijski strani. Specifikacije so iste sam oblika je mal drugačna.

pezo ::

Pravjo, da bo čez en cajt vse na 16:9(SAT1 je že) in ker ne menjaš TV vsako leto, je dobr bit dalekoviden.
Kar se pa tiče firme, pa glej samo ceno.
V bistvu vsi sestavljajo TVje iz trenutno najcenejših komponent na trgu.Evelux jih dela tudi za Gorenje(včasih je to bila Elektronika-Gorenje).

lp:\

pezo ::

Ah še to: večinski lastniki Elektronike Velenje(Evelux) so indijci, tako da boš bolj mal podprl domače.:D

Trubadur ::

Kukr jz vem sonya glih ni dobr kupovat.Sony je velik vlagu v digitalne kamere pa fotoaparate.V tv-je pa skor nč.Kup od firme k veš da je kvalitea in veš da so velik vlagal v razvoj tv-jov npr. philips (sej ne da bi govoru da sony ni kvaliteta)

SHARK ::

Hvala za vse odgovore in nasvete. Imam pa še ene dve vprašanji:
1) a kdo ve kdaj naj bo SLO1, SLO2 in POP TV začeli oddajati signal prirejen za format 16:9 (čez eno leto, čez pet let)?? Novi TV bo itak 100 Hz, nisem pa še prepričan a bi kupu flat TV. Ker baje se flat TV-ji bolje od navadnih obnesejo le kadar jih gledaš od strani. Torej a se splača kupit flat al ne?

Lp.
Rešitev je enostavna, samo videti jo je treba !!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SHARK ()

Trubadur ::

flat,ker majo tud lepšo sliko.Za postaje pa nimam pojma.Pošl jim mejl.
Jz bi ti predlagu kšn tv od filipsa k ma pixel plus tehnologijo.Slika seka.

Trubadur ::

flat tvji so lepši od navadnih:D

bjelakrez ::

hehe SHARK sej ti ze tvoj podpis pove use:)

jest zdele nebi sou na 16:9 se. kupu bi 100 Hz, flat od philipsa, sonya al pa grundiga.

tako:))

Tiger ::

>> A kdo ve kdaj naj bo SLO1, SLO2 in POP TV začeli oddajati signal prirejen >> za format 16:9 (čez eno leto, čez pet let)??

Mogoče čez ene 10 let, namreč ljudje povprečno zdržijo ob eni in isti TV okoli 8 let, ker pa je trenutno prodaja 16:9 zanemarljivo majhna je potem taka ocena kar dobra :)

prepecenc ::

Ali je na kablu v Ljubljani (Telemach) kakšen program oddajan v 16:9?

piek ::

Na Grundiga kar pozab, to ni vec kot je bilo.
Ce slucajno ne veste, so Grundig kupili tajvancki. Natancneje Sampo group. Se zna zgoditi, da bojo grundigi kmalu kloni vseh ostalih no-name vzhodnjakov.
Se en dokaz vec, da je svet sel v k****!8-O

Omenjeno informacijo podajam zgolj informativno.:D

Lep pozdrav,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

gumby ::

filmi so skoraj vsi v 16:9 oz. imajo črne robove zgoraj in spodaj... stisneš zoom na daljincu in je stvar rešena.
signal, pri katerem se tv avtomatično preklopi v 16:9 oddaja samo ORF in nekateri nemški programi (ard in zdf, se mi zdi)...

prepecenc ::

t.g.: Kupujem 16:9 TV. Nekaj sem se zagledu v Philips 9527 (32') s Pixel Plus tehnologijo. A imas kaksen nasvet pri nakupu widescreen tv-jev? Uporabljal ga bom za gledanje Divx (tv-out na racunalniku) in za gledanje normalne TV. DVD-je ne bom gledal kaj veliko.
Ali se za tovrstno uporabo sploh splača odšteti 200.000 sit več kot za dobri 4:3 TV?

Tr0n ::

Plasma flat 16:9, diagonala tam cez 100 cm. Obesis si ga na steno. To je TV :).

gumby ::

Tr0n: že, samo te igračke stanejo nekaj 10k€ :D

prepecenc: poglej malo po revijah, kjer so primerjalni testi (nemški video in podobni) - tam zna biti napisano, kateri modeli so dobri in zakaj...
sam imam 32" panasonica (250kSIT) in stvar dela lepo. ko se enkrat navadiš na takšen ekran, ti bodo 4:3 tv-ji izgledali nekam čudno:D
z priključitvijo na računalnik ni problemov, ker imajo vsi novejši tv-ji s-video vhod. samo povežeš z grafinčno in že imaš 32" monitor... NOT:D tv-out je uporaben za filme in čisto nič drugega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Pujcek ::

piek,

kje pa mislis da sonyje delajo. v minhnu al kaj? pa mislim na to, kje elektronko pa cevi delajo, ne kje jih sestavljajo, kar je tebi ocitno pomembno.

pujcek

ps: najdi mi nemski izdelek, ki ni sestavljen iz 90% made in taiwan. sicer sam ne vem, zakaj bi blo to slabo...

prepecenc ::

t.g.: A imas kaj izkušenj s primerjavo slike na TV-ju iz TV-out (PC DVD ali Divx) in stand alone DVD player-jem. Mislim predvsem na kvaliteto slike v enem in drugem primeru.

Zavo ::

Malo je treba pogledati tudi dobavljivost rezervnih delov:

Gorenje - ni problem, vsaka trgovina jih ima
Samsung - dobi se skoraj vse
Philips, Sony - bog ne daj, da ti procesor ali tuner crkne, ker jih imajo samo na pooblaščenih servisih!
Na mojem Sony-ju je tuner crknil, cena popravila - 59 kSit. Za primerjavo, gorenjev tuner stane 4.390,00 in sam si ga lahko vgradiš...

gumby ::

prepecenc: dvd komponente imajo načeloma boljšo sliko... pri grafičnih karticah pa je kvaliteta slike precej niha. nvidia ima recimo dosti slabšo sliko od matroxa (g400), pri tem je vseeno, če gre za dvd ali divx - pri gf karticah so opazni prehodi med barvami, zato slika malo "skače".
probaj, v glavnem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CRT TV sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
526931 (5005) Spock83
»

začasna rešitev: kupiti velik CRT televizor za cca 400 eur ali LCD 32'' za cca 650 eu

Oddelek: Kaj kupiti
492729 (1971) Mr.B
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637362 (19805) mrheker
»

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
323794 (2834) Mirč
»

TV z PIP in diagonalo ekrana 63cm

Oddelek: Kaj kupiti
334980 (4379) hanzeljn

Več podobnih tem