» »

Kok časa se vam bootajo Windows 2000?

Kok časa se vam bootajo Windows 2000?

@ljash ::

Lep pozdrav.


Vprašanje v naslovu... Pa dodajte še svojo konf zraven (procesor, ram pa disk).


Evo moja:
P4 3.0 Ghz Northwood
1 GB rama
Maxtor 80 GB/2 MB cacha

boot time: več kot 3 minute! (kar ni normalno, glede na to, da se mi recimo windows 2003 server (stweakani) butajo manj kot minuto.... Ima mogoče kdo podobn blem? (winsi so bli naloženi na frišno)


hvala wnaprej,
bmw-f1

Bakunin ::

beri to, to in to

egomez ::

To je že itak znano, da se win2000 zaganjajo dolgo.

Zaganjano se mi 4-5 min. Odvisno od tega, kaj vse se mi naloži ob startu. Tudi takoj po naložitvi windowsov pa ni blo pod 3min. Imam pa počasen disk: quantum fireball 20lct(ki naj bi imel 4500obratov, čeprav so mi ga pred tremi leti v trgovini prodali kot da je 7200obratov)

Ko sem nadgradil celoten sistem(athlon 800->barton 2500+), razen diska, ni bilo občutne pohitritve nalaganja.

Se pa win XP na istem sistemu nalagajo vsaj 1x hitreje.

S podanimi linki pa se ta čas seveda da zboljšati.

Dr_M ::

nevem zakaj se pr men win2k bootajo precej mn kot 1 minuto (cca 45sec od zacetka, pa da lohk zacnem delat). ubistvu precje stari (zafilani) win2k, se mi bootajo vsaj pol mn casa kot cist svezi XPji ali 2003...
disk je pa maxtor 60gb 5400, xp 1700mhz, 640mb sdr ram.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

egomez ::

Kej tašnega pa prvič čujem. Tudi čudeži se dogajajo.:)

bobby ::

Dr_M:
se pridružujem tebi. Winse mam inštalirane cca 1 leto pa nikoli se mi niso bootali več kot 45 minut.
kaj folk dela da tok cajta traja (4 minute,.. HALOOO)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

@ljash ::

bobby: sm jih nanovo naložu (win2k), pa so se mi isto butal čez 3 minute...

Tud sam sumim moj disk, ki je blazno počasn. (u hdtachu mi dost.čas pokaže čez 25 ms vsakič, hitrost je pa tud bl šwoh ;))
O tem, kdo naj bo njegov naslednik, mi ni treba govort, rajt? :D HiTachi?:))

K0K0 ::

Men so se tud včas botali v manj kot minuti. Zdej pa kr rabjo dobre 3-4min drgač je vse normalno sam enkat umes mal predn lohka unesem kodo stojijo tud disk nč ne dela rač sam stoji kot bi neki čaku. a je pr vs isto? Se mi pa zdi da se je to začel dogajat potem ko sem naložil Sp2 al pa 3 ne spomenem se več točn.
@ DR_M & booby a mata vidva kšn Sp naložen?

@ljash ::

aja tole sm pozabu povedat.

mam SP4 integrated. Zna to kej vplivat?

Dr_M ::

jest mam win2k z integriranim SP4 in s skor vsemi popravki ki so na voljo (vsi critical so)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hammer ::

Modri_zob,bmw-f1 sta vidva že slišala za defragmentiranje diska, priporočam vama program O&O Defrag V6.5

@ljash ::

disk je defragmentiran. :\

Je pa fora, da zdej ko sm si naštimu boot na /SOS in mi prikazuje nalaganje, je tko:
- ful počas une črtice napredujejo (cca 1 minuto), particij pa ne priklapla po vrst, ampak tako: D,E,C,G.
Wtf??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @ljash ()

K0K0 ::

Kaj pa je to defragmentiranje?:D Če bi bil problem v tem bi se winsi po sveži inštalaciji normalno naložili pa se ne! Pomoje to sploh nima kake velike veze z diskom ker mam kr glasen disk in točn slišim kdaj kej bere in med nalaganjem je kar naenkrat vse tiho in stoji cca 2 minute podobn tko kot pr xp-jih ko čakajo na ip sam da je tle to prej.

bobby ::

SP4. al je intedriran al ne po moje ne more kej posebaj vplivat.

une črtice k je eden pravu, tiste črtice mi jih do konca naloži v cca 5 sekundah.
bom danes iz principa štopal od tiste tiočke ko je možno še pritisniz za izbiro F8 (varni zagon) pa do končnega dviga sistema. (ko se vse ikonce naložijo,vse ikonce v tray-u) no od koder dalje lahko brez problema zalaufam kako aplikacijo.

kolk mate pa kej tray ikonc??? doma (na win2000 sistemu) jih mam samo 4 (avast, motherboard monitor, zvočnik aja pa FAH)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Bakunin ::

vklopi logging ob bootu. pa glej kje se "zatakne".

gumby ::

dobra ideja j:)

kako pa kaj velikost swapa vpliva na bootup?

egomez ::

Dr_M in bobby:

Kaj imata winsows 2000 professional ali windows 2000 server/advanced server/datacenter server?

@ljash ::

vklopil logging ob bootu, sam tam ko izpisuje ni nč posebnega - sam to kot sm že napisu - da nejprej priklopi D,E,F, pol pa šele C in G. (winsi so na C:, ki je primarna).

Ostalih "napak" ne sporoči - črtice se pa nalagajo več kt minuto! ;(
Asus P4C800-E Deluxe, P4 3Ghz, 2*512 Geil Value,
Ati Radeon 9800PRO, Hitachi 160 GB SATA

KoReNJe ::

5 sekund da mi pride v login menu... pol pa se 5 sekund da mi nalozi programcke...

KoReNJe ::

tuki je vazno da imas vec particij na disku... posebi particijo za internet temp files, swap, ...
v glavnem particija kjer so sistemski fajli mora bit cim manjsa, da se seek time zmanjsa. z nekim programom lahko naredis da ni iskalnega casa sploh in ti zaporedno bere sistemske fajle, tko da nic ne slisis diska da melje ob zagonu. pol je ze mal odvisn od hitrosti procesorja.

Dr_M ::

egomez: win2k pro sp4 :)

na primarnem disku so 3 particije, sistem je na 5gb velki... zravn mam se en disk.

pr men se veckrat zgodi, da se mi ugasajo po par minut...3-4... ampak bootajo se pa vedno in brez izjeme precej mn kot minuto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

@ljash ::

Korenje: jst mam 15 GB velko particijo, na kateri so win2k. Bom zmanjšu na 4 GB pa naložu sam sistem na njo - programe na drugo, a temp fajle maš ti na isti? Dj a lohk na hitro poveš svojo strukturo diska (pa zravn velikost posamezne particije)?

Mogoče veš, kako se imenuje ta program? Men namreč blazno dolg "priklapla" particije oz. išče particije na disku. A se da to tud kje skenslat?

bobby ::

2000Pro
evo sem štopal,.. med 35-40sekund
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

bobby ::

aja kar se pa particij tiče mam pa podobno kot Dr_M. pri marna particija 5Gb, sekundarna= ostalo.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

@ljash ::

bom za foro zmanjšu na 5 GB in naložu WInse 2000 PRO brez SP-ov. Sj potem jih lohk še naknadno naložim..
pol pa poročam... ;)

bastadu ::

Tudi tukaj Win2k + SP4 + popravki, bootanje znača cca 45 sekund...

@ljash ::

bastadu: ker disk?

ali3n ::

doma cca minuto
v službi - en malček več (a ne več kot minuto in pol).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dr_M ::

evo zdele sm stopu bootanje in traja tocno minutko. :)
po defultu mam pa na zacetku 17 procesov :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Daedalus ::

Minuta pa pol, C500, 256Mb RAM, 80G 7k250 Hitachi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

@ljash ::

evo, sm na frišno naložu na primarno, 5 GB veliko particijo. Rezultat: polovica kvadratkov se naloži v 1 sekundi, pol pa traja 30 s za ostalo polovico...

A ma mogoče Paging kej veze tuki? Dj sm meu na 1504 MB.... KOk mate vi?

Dr_M ::

hm...za 30 sec ti zmrzne comp, al samo ikone se ne nalozijo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

@ljash ::

Dr_M: nene, tak ko se še un screen zaganja (ko se črtice nalagajo). Uno, k se tebi u 5 s. Pr men se pa polovica tistih črtic u 1 s, pol pa kr nekako "zabremza" in čakam pol 30 s za ostalo polovico....;(

Microsoft ::

Sm zdele probu, kolko casa se zaganjajo WinXP Home; 1minuto. Je pa to prenosnik, 1400XP, 256MB, 20GB.

Drgac se mi pa Win2kPro zaganjajo par minut, ce ugibam nekje 3 minute. Nekdo je spraseval za Win2k server. Nekje 10 minut. Pc je 2400XP, 512MB, 60+80+80GB. Sistem na 60, kjer je 7 particij. Win2kPro je na 5GB particiji (38% free), Win2kAdvSer tudi na 5GB (7% free).

Vse skupaj s temi diski izgleda takole: klik ali klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

bmw-f1: 2×WD 800JB v RAID0, prej ko sem imel še samo en disk, bistveno počasneje ni bilo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028623 (12057) darkolord
»

Maxtor 80 GB (2 MB bufferja) bere max 30 MB/s

Oddelek: Pomoč in nasveti
261657 (1364) @ljash
»

Novo računalo in nekaj problemov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191058 (821) Dead_Eye
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157938 (7938) SunCell
»

Katere winse na prenosnik P2 266

Oddelek: Operacijski sistemi
241035 (856) Microsoft

Več podobnih tem