» »

Kateri Linux uporabljate

Kateri Linux uporabljate

«
1
2

Senzacionale ::

Zanima me kateri Linux uporabljate. Pocasi se bom znebil Slackware 9.1, 10.0 tudi ne maram. Zato me zanima, katero distribucijo uporabljate, da vem kaj se mi najbolj splaca za home desktop verzijo oz workstation!

Zelo se nagibam k fedora core 2! Je ok ali je bad ker ni podprt sistem, baje ga je RH zapustu in ne vem kak bo v prihodnje.

Hvala

CCfly ::

Poglej si http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=102501#neprebrano.

Aja pa Slack je zakon, samo varuško moraš mal igrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

hruske ::

Sam imam debiana unstable in zadeva kar dobro deluje, vsaj dokler se ne igraš preveč s sistemom. Paketi so razmeroma vredu, tu in tam se najde kak paket, ki ima kakega hrosca, ampak je ponavadi hitro popravljen. Če tega nočeš, lavfaš testing in ti je kul. Kar se mi zdi bolje od redhata je to, da se paketki lepše zlijejo v sistem.

CCfly ::

Meni sploh ni jasno zakaj večina, komercialno naravnanih distribucij, sploh še uporablja rpm paketke.

moj_nick ::

Gentoo Linux

Najbolj popularen med advanced S-T Linux uporabniki - vse paše, vse dela, imaš lahko sistem z največimi novitetami (udev, nptl, dbus+hal+g-v-m/ivman, x.org, kde3.3 & gnome2.7, številni popatchani kerneli, ximian oo.org in kde widget oo.org (saj ne, da drugje tega ne bi bilo - ne da se tako preprosto inštalirat)). Le vzeti si moraš čas za inštalacijo, ampak je trud na koncu zagotovo poplačan.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Senzacionale ::

Ok, hudicevo napreden uporabnik linuxa nisem, imam pa ze kar nekaj pojma o Linuxu.

Nihce nic ne pove o Fedora 2, kak je s tem ko ni podport in kak bo v prihodnje. Gentoo sem ze hotu instalirat a sem mel prevec problemu oz. kde je kompajlal skor celo noc pa se mi ni dal vec matrat pa sem pustu vse skupi, mogoce pa sem tud kej narobe delu!

HerrBaron ::

Tudi jaz prisegam na gentoo.
Za router pa imam Debiana, ki se mi zdi tudi v redu.
je pa res da ti2 distribuciji nista navbolj user-friendly, vsaj za inštalirat....

BigWhale ::

gentoo, debian, suse... To vse je v nasi hisi doma...

Senzacionale ::

Ok, torej je fedora 2 tudi OK!

Exilian ::

gentoo vas pravkar pozdravlja :), btw: popoln n00b ko sm instaleru gentoo pred 2 tednoma.. tko da instalacija sigurno ni zahtevna.. in ja prov imaš kde se dolgo kompajla :).. uporabi fvwm ali fluxbox| traja 5 minut :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()

fRiK0 ::

Slackware 9.1, čez par dni Slackware 10.0
Hvala

LP Tadej

Maximus ::

Slackware 10

borchi ::

gentoo. no, skoraj, nekak ne pridem skoz z abit nf7-s, sata diskom in sw raid-om na off-chip kontrolerju ;(
l'jga

Exilian ::

jah .. sj tud drugje ne boš ker linux support za hardware enostavno sux.... ampak to so krivi proizvajalci (***khm nvidia ma gnile driverje khm***)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()

edini ::

freebsd vas vse popapa :)
drugace pa edina linux dist, ki mi je kdarkoli bila vsec, in ce bom se kdaj dal linux na disk.. bo to 101% samo gentoo :)

Brane2 ::

Gentoo here...:D

BTW: Sem sprobal tanov compiler gcc 3.4. Na AMD64 gate trga. Koda je občutno hitrješa (če si tega ne domišljam) ampak tud compiler sam se hitreje prebija čez source.

No, nisem šel štopat, govorim po občutku. Baje da ima x86 folk še probleme z njim. Na AMD64 še nisem naletel na nič, kar ta stvar ne bi prebavila.

Sploh pa, po instalaciji lahko med compilerji lepo in enostavno preklapljaš z gcc-config.

V glavnem, splača se sprobat.

Aja, za une, ki jih nervira etc-update, sprobajte dispatch-conf

Stvar je veliko boljša.

Sedaj čakam samo še Reiser4. Hans je objavil diff za kernel 2.6.5rc2, jaz pa nujno rabim zadevo na 2.6.7 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

ghaefb ::

Fedora Core 2

Ni ravno takšna distribucija ki deluje out-of-the-box, potrebno je nekaj nastavitev in instalacije.
Naprimer xmms-mp3 podpora, pa kašen mplayer in podobne stvari je treba sam instalerat...
Lahk se pojavijo kašni problemi z windXP dual boot, če uporabljaš kak starejši comp(bios). večinoma ne.

Ampak vsekakro priporočam, ker je hitra, stabilna, zelo nova(maj2004).
Za pomoč pa: http://www.fedoraforum.org

hruske ::

Exilian, nvidia driverji so še kul. Bolj crap so ati.

Ghaefb, eno vprasanje... ti potem ob vsaki izdaji fedore novo verzijo nalozis?

simbad ::

E, moje izkušnje, ko se še iščem v Linuxu :O :

Suse, ga ze od nekdaj lepo gledam, ampak do sedaj me je še vedno pustil na cedilu (že od 7.0). Da ne bom preveč kvazil: z 9.1 so sama jajca na m2 . Resno. Miški ne delajo vsi trije gumbi, ok, to popraviš. Sem namestil gonilnike za ATI kartico 9800, me miska zapusti, je samo se fizicno prisotna na mizi, ceprav je k zivljenju ni vec mogoce spraviti. Po ponovnem namescanju sistema in instalaciji gonilnikov mi vse lepo naredi v graficnem okolju, ampak potem se kar preklopi v konzolo in noce iti vec nazaj v graficnega. Iz konzole poizkušam prestaviti iz txt v gui. Naredim in zakljucim, ampak prase ga spet prestavi na txt. Isto je z oddaljenim dostopom.

Fedora 2 mi ne ponudi disketnega zagona, tako da naj grejo v 3 p.m.

Debian NET: nastavim, da se mi konekta, a mi odpre povezavo za manj kot 1s!, tako da je pobral samo moj IP in DNSe in povezavo zapre.

FreeBSD se noče po namestitvi preklopiti v GUI, vedno javi, da ne more startati x!

Mandrake sranje, je zaznal samo 1CD, za vse ostale pa javljal da to niso iz njegove zbirke :(

Sedaj bi rad probal TurboLinux 10 , upam da bo kaj vec srece. Upam, ker rabim nove izive, WIN pa naj bodo samo se za igrice, ce se mi bo dalo preklapljat. Res jih imam :'(

moj_nick ::

Debian NET: nastavim, da se mi konekta, a mi odpre povezavo za manj kot 1s!, tako da je pobral samo moj IP in DNSe in povezavo zapre.


Si mu rekel, da naj bo povezava always on, ko te je vprašal?

FreeBSD se noče po namestitvi preklopiti v GUI, vedno javi, da ne more startati x!


Si že razmišljal o tem, da bi jih konfiguriral?
110111001001010001010000

simbad ::

X sem kongiuriral in sicer od graficne, monitorja, tipkovnice in miske,...kaj vec pa mislim da me ni vprasal

Pri debianu, pa me vprasa samo, ce zelim vzpostaviti povezavo, to pa je tudi to. Nikjer nisem imel opcije med namestitvijo, koliko casa naj bo povezava aktivna.

Exilian ::

mk-klavz: nebi vedu.. mam še zmer gf2mx... btw.. kok dobite fps z glxgears :).. mich ~800fps (na gentoo forumu je en bluzu neki o 5k... z radenom 9200)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

hruske ::

jz mam geforce4 mx 440 se in dobim največ 1180 slikc na sekundo, ampak mi enemy territory in call of duty lpo delata.

CCfly ::

GeForce 2 MX 400 jih ima nekje 800-900 pri AMD 1800+.

PARTyZAN ::

8325 frames in 5.0 seconds = 1665.000 FPS

R8500LE AMD Athlon 1800+ 128 + 256 rama.

1330 frames in 5.0 seconds = 266.000 FPS

to je pa fgl_glxgears

Brane2 ::

26575 frames in 5.0 seconds = 5315.000 FPS (srednji rezultat)

Dual Opteron @ 1.4GHz, nVidia GF4Ti4200 1792x1394@16bit, Xorg v 6.7.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

CCfly ::

Minimiziraj glxgears pa jih boš imel 5000 :D

24915 frames in 5.0 seconds = 4983.000 FPS

moj_nick ::

Držite se teme ali pa odprite novo, kjer boste po mili volji razkazovali svoj ponos.
110111001001010001010000

Poldi112 ::

Jaz sem se danes spravil nov router z Gentoo-jem delat.

mazy ::

sm totaln newbee v linuxu in sm se spravu delat server...v debianu. žal neuspešno. ni ratal. potem pa mandrake, gentoo... nobenga mi ni uspel napedenat.
potem pa potegnem dol clarkconnection 2.1 home edition in se j**** 2 urce in zadeva dela ko šus. lepo sm se že naučo vse kar je potrebno za sistem nov gor prklučit, nastavitve ftp, http serverja, omejitev bandwidtha, dns itd itd.. js sm tok presrečen....
zdi pa se mi da je moja mašina močno premočna za samo poganjanje router/gateway in ftp http servera.

notr je
celeron 450mhz
dfi plata
192rama
80gb disk
cd rom
2× realtek mrežna

neki pa še nism pogrunto....to so nastavitve firewalla....mi lahk kdo da kakšno pomoč?

ghaefb ::

>Ghaefb, eno vprasanje... ti potem ob vsaki izdaji fedore novo verzijo nalozis?

Točno tako! Niti ene testne verzije ne izpustim.
/home imam ločeno particijo, ob novi izdaji naredim fresh install na root(/) particijo, vse nastavitve ostanejo iste tako kot sem pustil, le par rpm-jev instaliram pa je.
zakaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghaefb ()

hruske ::

to je nekak... tako kot bi windows namescal. z debianom takih uzitkov pac ni.. :'(

Exilian ::

ghaefb: brez zamere ampak a nimaš boljšega dela, kot vsake mesec na novo nalagat O.S? zato je gentoo zakon.. lahko posodobiš mašino z novim kernelom, zamenaš xfree z xorg, naložiš gnome ko se igraš v kdeju...itd... s tremi besedami v konzoli....
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

CCfly ::

Hej če mu paše, naj počne kar želi. Imajo vsaj enega, ki testira vse kar mu pride pod roke. Upam da pošilja poročila o hroščih.

Gapi ::

instalacija debiana je zame fetiš. Tko da Debian all the way
No person is rich enough,to buy back his past.

Gandalfar ::

dejte že enkrat sprobat novi d-i :)

sicer pa ne vem zakaj bi si cel sistem na novo vsak mesec postavljal pri fedori. pač upgredaš rpm paketke. Si prepričan da yum tega ne zmore?

jype ::

V glavnem 2.4 in 2.6, nekje pa se vedno 2.2.

simbad ::

kaj je d-i?

mazy ::

instalacija debiana je zame fetiš. Tko da Debian all the way


js sm šel direktno po navodilih gandalfarja in se nisem znašel nič. za linux newbeeja je težko, pomoje je tut howto napisan za newbeeje površno in premalo podrobno

hruske ::

simbad, debian installer.

Gandalfar ::

mazy: moja navodila so tko.. hackish navodila

Tole je pa namestitveni prirocnik, ki je tudi na CD-ju. Zdaj ce vidis edino moja hackish navodila in tarnas da je namestitev slabo dokumentiranah .. jao, jao.. :>

Go read that book

|CyGNUS-x ::

Zdej mam slackware 9.0, čez 10 min pa grem preizkusit 10.0
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

CCfly ::

Jaz pa ravno razmišljam da bi na ruterju Slackware zamenjal z Debianom. Za swaret je nekako malo paketkov, še celo linuxpackages.net je bolj reven.

BigWhale ::

Dej raj cez 11 minut preizkusi 10 verzijo... Tko, da bo bolj thrill... ;)

|CyGNUS-x ::

Ne, bom rajš čez 17 minut, da ne bo po tvojem :P
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

CCfly ::

Jaz predlagam 15 minut. Je lepša številka.

Ja ja sej bom zdej nehal :)

ghaefb ::

Zakaj si vsak mesec na novo instaleram FC?

Ker nova instalacija traja le malo več kot 10min, in ker moram imeti vse najnovejše :D
Lahko bi vse updejtal z up2date, yum ali apt... vse rpmje če bi hotel(pomojem bi trajajo delj časa kot freshinstall), samo to ni isto.
Mene zanima kako deluje sistem out-of-the-box, ker veliko testiram, pošiljam na Bugzillo in tesno sodelujem z fedoraforum-om.(http://www.fedoraforim.org). Zato

CCfly ::

Odllično, pravega testerja imamo med nami :)

tx-z ::

jst mam fedoro core 1 na serverju, drgač pa slo-tech linux kdaj pa kdaj zaženm tko za foro...zarad sokobana k se mi ga ne da pobirat za winse :D
tx-z

Gandalfar ::

trenutno sem si dal gentoo gor in mi je cel sistem razpadu..

kista se spontano reboota na 30s, na zacetku mi ne najde root particije in moram rocno jo vnasat in nasploh je vse skupaj f00 :)

mogoce bom se se malo igral ali pa poiscem debiana in si dam to gor. Imam v spominu, da je bila gentoo instalacija pred enim letom lazja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361567 (1360) Mr.B
»

problem nvidia + xorg in gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
131032 (927) Senzacionale
»

geforce linux userji rabim nasvet

Oddelek: Operacijski sistemi
141352 (1221) thezerox
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674272 (3797) Senzacionale
»

manjka ukaz emerge

Oddelek: Operacijski sistemi
251275 (1045) Brane2

Več podobnih tem