» »

Ideje

Ideje

Exilian ::

ok... naslov teme ne pove veliko :)

počitnice so zopet okoli in spet mi je dolgcajt... od kje ostali poberate ideje za programe, ker jaz mam prazno glavo (ne dobesedno :))... ni problem znanje c++ ampak pomankanje idej in poguma, časa imam dovolj. Ali imate kašno idejo kaj bi lahko naredu in ne bi bilo pretežko (nekaj intermediate) ?

a je kdo od vas že naredu program za prepoznavanje miškinih gibov (mouse gesture)? ker bi lahko naredu app, ki bi na desktopu poberal mouse input, procesiral gibe s "genetic algorithms" in potem izvajal določene ukaze (npr. odpirala programe)? to bi lahko naredu samo manjka mi poguma začeti.... a je kdo že naredu kj podobnega?

mah sj verjetn bi prej obupu... mate kšno idejo kva bi lahko naredu :)?
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Jebiveter ::

Uf, vem kako je, ce ni ideje. Probaj tko povprasat v svoji okolici (fotr, mama, stric, teta, 25 sosolcev,...) ce komu kej manjka, ce kej pogresa ipd. Al pa se malo zamisli in se vprasaj "Kaksen program bi jest rabu, da bi bil moj lajf lazji? Kako bi si jest olajsal dolocena vsakdanja opravila?" In veliko krat lahko iz takega razmisljanja dobis dobro idejo. Po moje je brezveze programirat neki samo zato, da programiras. Programiraj zato, da bo lahko to nekdo, ti ali pac kdorkoli, to koristno uporabil. IMHO...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Exilian ::

fotr, mat pa sestra niso v življenju widl kompa :).. btw: kdo je mel prej signature?? :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Exilian ()

Thomas ::

Sprogramiraj animacijo pretoka slovenskih rek. Vsak dan so podatki. Drava teče s preko 500 m3 na sekundo trenutno, potem pa tudi s samo 200.

Ena taka animacija skozi leta bi bila zanimiva. Beres dnevne podatke in podaljsujes filmcek. V njem se vidi, kje je povprecen pretok, kje do zdaj najvecji, kje najmanjsi zabelezen, koliko je trenutno.

Samo ideja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Exilian ::

ideja je ql.. bi celo mal matematko treneru.. samo se mi nebi dal vnašat potem podatke za pretok.. (u saw that comming :)...)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Roadkill ::

Naj ji pa program sam vnaša... saj so kje na netu vrjetno. :)

Jebiveter ::

OT: Heh, niti nisem postekal, da mava isti signature! :D Boo, jest ga mam ze kr en lep cajt, verjetno ze kake 6 mesecev. Sem ga prepisal iz ucbenika za ANG, mislim pa, da tistega poglavja sploh nismo obdelali :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Exilian ::

jebeš.. jaz ga mam šele mesec... nč obadva bogastvo na mizo pa un k ma daljšiga obdrži podnapis.. :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

Roadkill: link? .. jaz se sploh ne znajdem na slovenskem spletu :).. pa dvomem da so kje ksšni podatki na netu.. če pa so se pa mogoče še spravem delat thomasovo idejo...
btw: tomas a še delaš na tistem tvojem optimizerju kode.. link?
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

BigWhale ::

mouse gestures? to bo potem topla voda... ;>

Exilian ::

It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Gandalfar ::

podatke se da vedno zrihtat .. v najslabsem primeru posljes kaksen prijazni mail na HMZ oz. malo pojaras na forumu in se najdejo .. ce je volja :)

Drugace si pa malo pogledi TODO-je opensource projektov. Naucis se delati v teamu pa se del nekega vecjega projetka postanes.

SavoKovac ::

> mate kšno idejo kva bi lahko naredu :)?

Morda maš kakšne prijatelje, ki bi programček za kakšno simpl opravilo potrebovali.
Lahko tudi kak programček za delo s podnapisi napišeš (pretvarjanje formatov, pomikanje...) ali pa svoj Windows commander(explorer), pregledovalec slik, enostaven text editor, risar ...

Thomas ::

Vizualizacija tekstovnih podatkov je po moje vroča stvar. S sliko ali animacijo lahko poveš mnogo več v krajšem času, kot povedo naprimer po radiu vsak dan ob desetih. (Kjer vmešavajo še neumno "višino vode", ki ne pove nič. Itak je naplavilo/odplavilo toliko peska ponoči, da meter ne kaže "prav")

Site, ki bi prikazoval v lepi grafiki dnevno stanje voda, primerjalno z vsemi povprečji in to - bi bil kar obiskan.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Poslusaj thomasa in naredi nekaj cesar se noben ni...

... jaz sem se z nekaj pomoci lotil GPL programov za knjigovodstvo... ;>

Gemm ::

Thomas ::

No, zdej si pa predstavljaj, da imaš sliko ali film, tole tabelo pa tudi (nekoliko sfrizirano)!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Ja, lahko nardis eno tako mini podmornico v OpenGLu, s katero bos lahko plul po rekah... Pazi to, startas v ljubljani, se prebijes do donave in potem nazaj gor po dravi...

;)

Thomas ::

Blue screen. Ajd, BW, sej ni treba da vse zbanaliziraš. :|

Mam pa jest še ideje. Če kdorkoli uresniči tole, povem naslednjo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

|CyGNUS-x ::

Naredi program, ki ti avtomatsko dl-ja vse čisto nove driverje za tvoje naprave v mlinčku.

Primer.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Exilian ::

nebi znal... :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

kako bi dubu podatke o driverjih, ki so trenutno naloženi?.. ker ideja je v bistvu ql :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Exilian ::

Thomas.. čeprav je ideja ql.. pa še program bi blo lih prov težko napisat.... bi vseeno rajši naredil kaj ki bi mi pomagalo pri vsakdanjih opravilih...

človek brez ideje je kot človek brez sanj...
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Brilko ::

Verjetno ena bolj easy zadeva - pa tud uporabna, vsaj prmen. Nared program za rojstne dneve, ki jih maš pač vpisane in pol vedno ko zalaufaš comp, ti en dan prej sporoči če ma kdo nasledn dan rojsni dan (da je še čas za darilo kupit). Kok se ti zdi? :D

rabbit-zek ::

Če ti je zmanjkalo idej, ... hmm vedno se lahko spraviš k linuxu in prevajanja programov...

Ena dobra ideja je predvsem ... da narediš mali poslovni sistem začneš pa lahko z blagajno ....

moj prispevek :))
Life sucks in many ways!

Exilian ::

Briko thx... čeprav mam za to mobitel :).. sm se vseeno spravil tvojo idejo skup dt.. bom vsaj wedu kdaj morm starcem čestitat :)

rabbit-zek: trenutno te pozdravlja konqueror z gentooja... samo gtk-ja pa res še ne znam.. tko da preden se zares naučim bo še trajal...

drugač je pan zanimiva ideja |CyGNUS-x samo nimam pojma kako bi zgledala koda za preverjanje hardware in driverjev...
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

Brilko ::

No če boš res izvedu idejo se priporočam za kakšno demo verzijo, :D , upam da ti bo ratal. Sam pr men še vseen lahka mobitel zvoni pa me ni tam (tak da pozabiš na pisk za rojstni dan), ko pa zaženeš comp pa ziher vidiš (lahka je dan prej in trenutni dan, da ne pozabiš poslat maila z voščilom). LP.

|CyGNUS-x ::

Verjetni boš moral stikat v registru, saj tam je vse kar rabiš. Za hardware pa itak ne za prepoznavanje ampak samo tisto kar ti winsi prepoznajo, vendar so zmeri stari driverji na winsah, ti bi pa lepo zagnal program, preverilo hardware in različico driverja, avtomatsko dl-jalo in instaliralo.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Thomas ::

In kako bo program našel driver na netu? S klicem Googla? Kako bo potem izbiral med pravimi? Med najnovejšimi in med najboljšimi? Bral spremljajoči tekst?

Težave. Ne rečem da se ne da narest, ampak je to velik projekt.

Če se pa odločiš samo za fiksna imena fiksnih IPjev ... moraš pa upoštevati vsaj verzijo.

Ni to ravno enostavna reč.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Thomas: niti ne. Obstajajo spletne strani, podobne slo-tech, kjer marljivi uredniki in bralci vzdrzujejo taksne baze podatkov. Samo parsati je potrebno informacije iz njih.

V praksi je pa itak samo ene 3 vrste gonilnikov zanimivih. graficna, maticna, zvocna. In od vsakega proizvajalca lahko lepo beres spletno stran, ker skupno taksnih strani ni cez 30.

Stvar se da izredno zakomplicirati ali pa narediti malo bolj po domace, parsati par informacij in narediti simple tool, ki ti posreduje dosti informacij a ni prevec pameten pri odlocanju kaj je najboljse. Zato, ker itak ni pomembno oz. je prevec dela za nekaj za kar bo user itak sam v 10s pogruntal, ce zeli prenesti.

Thomas ::

MS je podoben projekt imenoval Plug & Play. Bo opercijski sistem prepoznal komponento in namestil kar je treba.

Predlagani program je 10X enostavnejši. Kar pomeni, hudičevo je kompliciran!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Super. Se bo vsaj veliko naucil pri izdelavi :)

Thomas ::

Sigurno. Nej naredi!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

|CyGNUS-x ::

Thomas:

Recimo, da lahko prej že izbereš v meniju kter OS. Daš npr. Xp pa gre na stran proizvajalca pa ga dl-ja. Direkten link podaš pa je
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Thomas ::

Ja. Ampak proizvajalec pa napiše, da za tiste ki imajo instaliran XY, priporoča pa podverzijo driverja 123C.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

|CyGNUS-x ::

Ok to maš prav. Vendar mislim, da bi bil ta program namenjen n00bom, ne pa takim, ki znajo sami inštalirat driverjev.
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Thomas ::

No sej, do določene mere se to da narest brez prevelikih komplikacij. Se strinjam.

Če je dobr narejena zadeva, greš "spat z XPji", zbudiš se pa z Linuxom. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

> Če je dobr narejena zadeva, greš "spat z XPji", zbudiš se pa
> z Linuxom.

Matr, pocas mi bo tale Thomas se vsec ratal... ;>

Exilian ::

za driverje bi lahko naredu SUPB (bazo), kjer bi imel release driverjev... sam tega itaq ne mislim (razen če bi bil program komercialen..), lahko bi pa ga naredu za home made, kjer bi program downloadu s strani ki bi mu jo uporabnik določu.. na strani bi pa iski keyworde kot npr. detonator 50.24 (bedno ampak brez dodatne baze drugač nebi šlo.. za home uporabo bi blo pa čist dovolj)... problem bi blo dobit spisek driverjev in komponent naloženih.... ker bog we kam windowsi in driverji zapišejo svoje sranje v registru... bom mal pogledu sam da pridem dam...
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

root987 ::

Verjetna rešitev za |Cygnusov predlog bi bila morda matična stran projekta, kjer potem avtor/podjetje odloča, katere verzije so dobre/hitre za namestit in katere so foo. Vzdrževalno ekipo bi podjetja preko interneta obveščala o goničnikih, ki bi jih, če bi bilo le možno, prej avtor projekta še stestiral.

Morda bi to bilo to?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU želi spremljati kaj iščemo po spletu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11621995 (19158) Thomas
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261639 (1295) ___
»

Izdelava DIY CNC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1513324 (12622) Azrael
»

Popravilo Ohisja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101711 (1424) MasterMiG
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
916196 (3917) Fury

Več podobnih tem