» »

Mathematica

Mathematica

mujo123 ::

Pozdravljeni,

Zanima me, ce obstaja v Mathematici 5 funkcija, ki prikaze potek racunanja?
Ker vcasih je sam potek bolj vazen kot rezultat.
Ce kdo kaj ve o tem...

LP

OwcA ::

Imaš Trace, ampak zavedati se je treba, da slednji pokaže potek izvajanja, ki se načeloma ne bo ujemal s potekom računanja, kot bi ga opravil človek.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kopriwa ::

Imam eno vprašanje, kako lahko nazaj prikličem okno v katerem so bile zbrane vse funkcije, integrali, vse potence skratka vse kar rabiš za pisanje formul. Gledam že nekaj časa pa nikjer ne najdem. Hvala za odgovore.

fictionel ::

File - Palletes - BasicInput (al pa un tadrug :))

A. Smith ::

Pozdravljeni.

Temo obujam, ker potrebujem informacije in razlage o uporabi Mathematice in algoritmov, ki se v njem uporabljajo.

Da postavim konkretno vprašanje, zanima me, kaj naredi naslednji kos kode:

δl = Table[Which[MemberQ[M1 ⋃ M3, j], δlx, MemberQ[M2 ⋃ M4, j], δly], {j, NN}]

M1-M4 ter NN so tabele, gre za segmentiranje obsega nekega lika. Ukaz vrne dolžino posameznega segmenta.

Naj povem, da sem si ogledal razlage posameznih ukazov, vendar moja "radovednost" ni bila potešena.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Tale post je tu zato, da tema ne bo zašla iz seznama tem zadnjih 24 ur. Še vedno iščem nasvet.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Jean-Paul ::

Nisi se dovolj potrudil. Par nasvetov: pri Mathematici gre v bistvu za gnezdenje funkcij (kompozitum funkcij) - tako lahko iz enostavnih (elementarnih) funkcij zgradiš kompleksno funkcijo. Glede na opise posameznih funkcij poskušaj tvojo kodo preslikati v matematični ekvivalent. Kodo lahko poskusiš razumeti tudi na konkretnem primeru tako, da postopno rešuješ gnezdene fukcije - seveda ko enkrat razumeš, kaj posamezna funkcija naredi. Poglej si še enkrat dokumentacijo (vključno s primeri) za posamezne funkcije. Če še kaj ne bo šlo, javi.

A. Smith ::

>>>Kodo lahko poskusiš razumeti tudi na konkretnem primeru tako, da postopno rešuješ gnezdene fukcije

No, saj točno to sem počel - in butasto gledal, kako mi MemberQ znova in znova vrača false >:D

Jasno, nisem dojel, da se zaradi funkcije Table števec j stalno spreminja. Če bi mi nekdo takoj povedal, bi mi prihranil dan tuhtanja.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Tokrat mi povzroča težave deljenje z nič.

r[a_,b_]:=[1/Abs[x[a]-x[b]]];

Q = Table[V/(4 π ϵ0)*Sum[r[i, j], {j, 1, n}], {i, 1, n}];

Ker uporabljam dve spremenljivki, po prišlo v funkciji r slej ko prej do deljenja z nič.

Če vrinem If stavek v Sum, ta ne deluje več pravilno. Če pa ga vrinem v funkcijo r, mi Mathematica javi napako.

Ali obstaja kakšna druga rešitev?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

archer ::

Bom kar sem napisal, ker je tema Mathematica.

Imam sledeč problem in bi prosil, če kdo mogoče ve za rešitev.

Ge = Table[EN[i], {i, 2, n - 1}]
sistem = {Ge, LRP2, DRP2}
geprost = Eliminate[sistem, {Subscript[W, 0], Subscript[W, 1], Subscript[W, n], Subscript[W, n + 1]}]

Pod EN[i] imam definirano neko splošno enačbo, iz katere potem tvorim sistem enačb od i=2 do i=n-1. Zdaj bi rad v ta sistem dodal dve enačbi LRP2 in DRP2 in iz tega novega sistema izločil nekatere spremenljivke. Poskusil sem tako kot je zgoraj, vendar mi iz Ge ostanejo oklepaji {} za njih pa potem napiše LRP2 in DRP2. Zaradi tega potem Eliminate ukaz ne zna prebrati sistema, ker je zgrajen tako:

sistem={{enačbe EN[i]},LRP2,DRP2}

Mogoče kdo ve, kako bi zapisal sistem da bo ločen samo z vejicami. Hvala za pomoč.

marjan_h ::

Jaz si bom samo sposodu temo da ne bom odpiral nove.

Kako bi izrazili X iz te enačbe:

sinX=0.996194698

Mavrik ::

X = arcsin(0.996194698)?
The truth is rarely pure and never simple.

marjan_h ::

Samo te funkcije ni na kalkulatorju. Samo sin, cos, tan so.

Steinkauz ::

Skor sigruno je. Second function + sin

Mavrik ::

Samo te funkcije ni na kalkulatorju. Samo sin, cos, tan so.


Inverz sinusa se občasno tudi označi kot $sin^{-1}$ (napaka se odpravlja)
The truth is rarely pure and never simple.

Jebac18 ::

no pa bom kar sem napisal ker je to matematka..imam problem kako narisati kotno funkcijo -sin2x s čim začeti??

Blazzz ::

Plot[-Sin[2x], {x, 0, 10}]

Jebac18 ::

in kaj naj bi bilo to ?? s cim zacnem z sinx najbrz sam kaj pol..?

bluefish ::

Jah, Plot je ukaz za izris grafa, -sin[2x] je ta tvoja nesrečna funkcija, v zavitih oklepajih pa so parametri koordinatnega sistema.

Ko to vneseš v okno pritisneš shift + enter in ti izriše graf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mavrik ::

Em, saj se zavedaš da je to tema o Mathematici programu, ne matematiki nasplošno ne?
The truth is rarely pure and never simple.

bluefish ::

ročno pa jo narišeš tako, da jo zaradi minusa obrneš, zaradi 2x pa razpoloviš periodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matematika- trigonometrija

Oddelek: Šola
252519 (1815) lebdim
»

integral

Oddelek: Šola
423263 (1700) Elyon8472
»

Trigonometrične enačbe

Oddelek: Šola
132825 (2399) ta_ki_tke
»

logaritem ...

Oddelek: Šola
91243 (973) McHusch
»

Limitiranje

Oddelek: Znanost in tehnologija
312997 (2187) CHAOS

Več podobnih tem