» »

100 Evrov za en dan bivanja

100 Evrov za en dan bivanja

Business ::

Ali bo okrog 100 evrov kolikor bodo zahtevali Hrvati, da imaš s sabo za en dan bivanja, kaj vplivalo na vaše počitnikovanje na hrvatiji? Ali to pomeni, da če bi hotel dol za 10 dni z mojo , imeti 2000 evrov pri sebi? Kaj mislite, bodo seHhrvati na ta način nekako izživljali nad Slovenci?
[8-O

frenk ::

100€ za en dan bivanja?

noben več nebi hodu na hrvaško ampak samo še slovansko obalo...to pomoje ni res:D

Bellzmet ::

Mah Hrvati...kokr se jaz spomnem, je za turista 50 euro/dan (nisem čist ziher) pa da morš met gotovino, lohka pa kao tut samo kreditno kartico - pol pač na meji (če ti bo kakšna pi... težila) rečeš pač da maš ves keš na kartici pa naj gre nekam...nekak tko se mi zdi, da je pisal v cajtengu...jaz jih mam že vrh glave...majo takšno,takšno srečo s temle njihovim morjem...pa čist nič ni zrihtan. Jaz sem že reku - za letos poleti - bela majca pa lepo evropske zvedice na hrbet pa v sredino SLO!>:D

lp

Business ::

Včeraj so naši po televiziji nekaj o tem, potem pa še na hrvaški tudi. Šlo naj bi za vse tujce ki bi vstopali v hrvaško. Policaj bi imel pravico od tebe zahtevati, da pokažeš peneze. Aja še to: pravijo da lahko uvedejo do 500 evrov, vendar so rekli da bo pa nekje oikrog 100 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

kinimod5 ::

To, da mores imeti nekaj dnarja za vsak dan je veljalo ze sedaj (se mi zdi, da je blo vcasih 100 DEM) - so mojemu sosedu enkrat nekaj tezili, ma so ga vseeno spustili. Je pa on tudi edini primer, za katerega sem slisal, da so ga sprasevali o dnarju (je bil na meji enkrat sredi noci in ni blo nobenega drugega, tako, da cariniki verjetno niso imeli kaj delat).
Zdaj je pac cas, da se dvigne mal prahu pred sezono.

||_^_|| ::

pokazes mu BA kartico ki deluje tut na hrvaskih bankomatih in to je to.

jamiroq ::

sej to so tudi italijani že delali. meni je policist (ali je bil karabinjer?) predlani poleti na škofijah težil, da moramo imet iirc 100€ po osebi, "za vsak slučaj, če se kaj zgodi". smo se enostavno obrnili in šli v italijo čez plavje.

iration ::

> Kaj mislite, bodo seHhrvati na ta način nekako izživljali nad Slovenci?

Al pa zavrti globus in poglej, katere države na svetu še imajo morje. Oni se delajo norca, cepci Slovenci pa še vedno silijo k njim. :D Jaz sem bil nazadnje na Hrvaškem leta 90 in od takrat sem vsako leto spoznaval plaže v Italiji, Franciji, Španiji, Portugalski in Grčiji (oops, en vikend sem bil tudi na Slo obali, ampak ni vredno omembe, se ne vrnem). In nikjer ne boš naletel na tak odnos kakršnega imajo Hrvati.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

zee ::

" In nikjer ne boš naletel na tak odnos kakršnega imajo Hrvati."

Amen.

Že vrsto let hodim na italijanske plaže in nisem imel nikoli nobenega problema, pa še bistveno prej prideš do tja, ker ne zapirajo cest sredi poletja.

Sem pa sicer dobrih 20minut od Opatije doma (še v Sloveniji, da ne bo pomote).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

boych ::

Hrvati su v težkem ku***. mene so pred parimi leti, dve leti zaporedoma na carini totalni premetali in slekli do nagega. Enkrat sem bil na carini 2.5 uri enkrat pa cele 3. prvič sem ga še nekaj jeb** v glavo, pa so me še skoraj čuznili....iber pedri no.
Mogoče pa bodo letos uvedli program za odganjanje gostov, ki ga že, če mene vprašaš, kar nekaj časa uvajajo.

BigWhale ::

Hja... Ampak za na hrvasku nucas pet jurjev, za tank bencina, za grcijo pa 50....

(ne mi zdaj, da ni 50 ampak da je tolk in tolk... )

||_^_|| ::

boych: si preprican da so te kar tako slekli pa premetali?

Jst namrec se nikol nisem mel nobenga problema na hrvaski meji, niti prtlaznika mi se ni blo treba odpret.

Business ::

Mene so tud 4 leta nazaj no verjetno naključno, čeprav v to najbolj ne verjamem premetali 100/uro. Pa še poln avto sem imel, da sem 2 uri nazaj zlagal, da sem lahko nazaj zaprl ;(( .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

Bellzmet ::

Mene je na meji enkrat vprašu če imam kej drog in orožja! Pa sva bila v avtu jaz pa punca! Banda pedrska!;((

Elemen_T ::

Bellzmet,

Carinik ima enako pravico to vprašat tebe in punco ali mene v herbyju z dolgo frizuro in lennonkami.

Kar se pa počitnikovanja na hrvaškem tiče pa jest osebno nisem nikoli imel problemov.
Meni je dalmacija najlepši del sveta - pa sem bil že marsikje.

Res je, da je hoteliranje in sobiranje drago - ampak vaš problem je, če se ne znajdete.
Jest imam s sabo šotor. Če najdem dober plejs, se zakempam - če ne-grem pa v poceni kemp.

Ma kakšne sobe, kakšni hoteli! To je tak povsod drugje.
Obstajajo pa tudi youth hostli, ki pa niti na hrvaškem niso nič dražji kot kje drugje. (torej circa 2 jurja na osebo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Timmah ::

aj problem met 200€ sabo pa rect da gres za 2 dni ceprou gres za 10 dni?
donde esta francesca

jetam ::

Ahh nic ni lepsega kot par novinarskih rac za podziganje nestrpnosti in nacionalizma...

Torej dejstvo da:
- je Hrvaska dejansko znizala kvoto s 175 na 100 EUR,
- ima Slovenija popolnoma enako uredbo v kaj-jaz-vem-katerem zakonu,
- novinarska objektivnost v Sloveniji ne obstaja,
prikritim ksenofobom in samozvanim domoljubom ne pomeni nic, ce lahko na racun tega vpijete svoje neumne krilatice.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Elemen_T ::

Pa sej je že eden napisal, da če imaš Maestro kartico sploh ne rabiš gotovine. Nekaj drobiža mogoč.
Pa ne mi zdej rečt, da nimate bančnih kartic?

cekr ::

Zdej mate EU pa hodite po Evropi, Tudžmane pa pustite pri miru pabo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DSmidgy ::

Turistom ne bojo nič težil. To je varovalka za berače, cigane in podobno, ki bi šli prosjačit in krast v turistične kraje.

In bojo sumljivim osebam iz Črne gore, Bosne, Srbije, ipd. pač zavrnili vstop na Hrvaško. Turistov (normalen avto, prtljaga s sabo) sploh ne bojo spraševal po karticah ali denarju.

tratto ::

" Turistom ne bojo nič težil. To je varovalka za berače, cigane in podobno, ki bi šli prosjačit in krast v turistične kraje. "

Yeah right. Ce se bo kakemu hrvaskemu policaju kaksna sramna kocina narobe po konci postavila, bo to "varovalko" mirno uporabil na tebi in nic mu ne bos mogel narediti.

Moje mnenje: Tisti, ki vam je Dalmacija najlepsi del sveta (WTF??) lepo se naprej podpirajte nase juzne "brate" in je pustite jebat vsakemu, ki je do zadnje celice v telesu nevoscljiv Slovencem, da smo ze v EU. Sam sem ze dolgo nazaj naredil kriz cez Hrvasko obalo in si dopust privoscim raje kje drugje (AMPAK ... To je samo moje mnenje).

R0K ::

Treba je vedet, da dalmacija in Hrvaška ni enako.

Dalmatinci se nikol niso mel za Hrvate in se tut nikol ne bodo mel.

Oni so totalno drug folk. Pravo Hrvaško morje se začne od Splita dol, do Grčije :).

Pred tem je pa prevelik 'vpliv' Zagreba in se strinjam, da v Isti je - bog pomagej. Že letos za 1. maj je blo sranje, da ne omenim, da polovica trgovin, restavracij pa to sploh ne dela, pa je sezona ubistvu že 'tu'.

Tista cesta k so jo pa zdej nardil, se jim bo pa itak podrla. V dveh mescih pač ne moreš nardih 100km AC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216057 (12087) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038414 (28458) ThinkPad
»

Gostoljubje naših sosedov Hrvatov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39230148 (16012) krneki0001

problem?! SLOVENIJA - HRVAŠKA

Oddelek: Loža
142026 (1279) Keyser Soze
»

Kaj je s temi Hrvati???... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
707425 (5416) link_up

Več podobnih tem