» »

DVD zapisovalnik LG GSA-4082B ali NEC ND-2500

DVD zapisovalnik LG GSA-4082B ali NEC ND-2500

|alex| ::

Katerega se bi po vasem mnenju splacalo kupiti?

Pancho ::

ce bi rad mel dvd burner, ki ti bo normalno in dolgo delal, potem si omisli TEAC-a, ali pa se bolje plextorja. LG pol kurca ni vreden, za NEC-a pa ne bi vedu - ampak ce sklepam po tem, kaksni so bili NEC-ovi CD writerji, potem ga ne bi kupil nikoli. Tud za 5 jurjev ne.
I haven't failed, I just found 1000 ways that don't work...

OnTheMic ::

...za NEC-a pa ne bi vedu - ampak ce sklepam po tem, kaksni so bili NEC-ovi CD writerji, potem ga ne bi kupil nikoli. Tud za 5 jurjev ne.

El Pancho,
če si pogledaš katerekoli teste DVD pekačev, se boš pošteno ugriznil v jezik. Vodi namreč nihče drug kot NEC ND-2500A.

alex,
dobiš ga že za 24 kSIT (v akciji pri JAE), je pa že nekaj časa BEST BUY med DVD+/-RW pekači...

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

Caligula ::

Plextor je zaenkrat bledo povprecje, Teac pa precej slabsi od vseh tu omenjenih.

NEC je dober, LG tudi baje ni slab ampak med tema dvema je boljsi in se cenejsi NEC.
Pa se dual layer diske bo lahko pekel kot kaze.

Caligula ::

Dr Evil daj njemu pa nam ostalim napisi zakaj LG NORMALNO....

O NECu ma precej forumovce dobre stvari za povedat, LGja pa niti ne poznamo tok dobro pa ce ves kaj koristnega,..

|alex| ::

Sprasujem zato, ker imaju jutri v JAE akcijo - LG GSA-4082BB za 23.500 SIT.

kuglvinkl ::

Eno hudo akcijo bo treba zgleda narest na Forumu. Zbriast nesnago.

Če predlagam produkt A, potem povem zakaj predlagam produkt A. Da je normalno, da tega izbereš, lahko pišeš na obskurnih forumih, na SThu ne.
Your focus determines your reallity

Dr Evil ::

Ja jaz tudi ne vem zakaj je NEC bolši od LG in to NORMALNO.Jaz imam LG -ja DVD-RW in dela super.Sem imel oz. imam tudi cd pekača ter cd-rom in delajo vsi zelo dobro.Moj brat ima teac cd-rom,ki je tudi dober samo niti slučajno ni bolši od lg-ja .Nekateri na tem forumu tako posplošujejo in seveda hvalijo kar so si kupli,kar je razumljivo,ampak empirično zakaj je njihovo bolše pa ni nihče navedel.

Se spominm ko je prijatelj kupil cd-rom od arteca in mu pol medijev sploh ni bralo in to kljub temu,da je bil v magazinu CHIP ocenjen kot best buy.Jaz pa sem imel lg-ja,ki je bil pocen kvalitetno narejen in je bral čisto vse.


In če že kdo hoče videt test tega burnera ,si naj pogleda na tomshardware test mojega LG-GSA4040B.Razlika je koliko vem samo v hitrosti snemanja. link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

Caligula ::

LG ni slab. NEC pa je po mnenju velike vecine forumovcev in pa tudi testov najboljsa izbira in neuraden support je dosegel tistega od Liteona.

Shackani firmwari obetajo mnogo in tega pri LGju skoraj ni. Je pa to preej vredno. Proizvajalci pri podpori pogosto zatajijo, neuradna podpora je zato velika prednost.

Probaj se glede na to ,da je 23500 SIT malo, odlocit na osnovi garancije potem. Ce ma LG slucajno daljso garancijo,.. pac vzami LGja..

Nebi blo slabo, ce bi meli koga z LGjem tu, da bi (Dr. Evil tega zal se ni naredil) porocal tudi kako je z LGjem, kako dela, katere medije pece kako hitro in kako dobro,..

Skratka LG slab zagotovo ni. Imam pa obcutek, da je NEC boljsi pogon.

Dr Evil ::

Do zdaj sem pekel SMARTBUY,TRAXDATA in SKY.Edino SKY je zatajil.Ostali delajo brez problema.TRAXDATA se peče na deklarirani hitrosti(4x),medtem ko se smartbuyi pečejo do 2 x hitrosti.


Še ena lepota tega burnera je ,da bere tudi DVD-RAM.Mislim,da je edini multipraktik,ki bere vse.

boštjan ::

Še ena lepota tega burnera je ,da bere tudi DVD-RAM.Mislim,da je edini multipraktik,ki bere vse.

ja če nujno rabiš dvd-ram medije se splača LG,drugač pa NEC2500A,ki peče in bere zelo tiho.glede na to,da pa je danes akcija v jae trgovinah tega LG-ja,pa le leti po njega.

Dr_M ::

zakaj NEC in ne LG.

1. nec ma boljso podporo (neuradno)
2. je novejsi.
3. ma boljso kvaliteto zapisa.
4. je hitrejsi.
5. (predvidevam) je cenejsi.
6. je moznost nadgradnje za peko DL.

edina stvar ki jo ma LG in je nec nima, je moznost peke dvd-ram....ampak to je se najmn pomomebna stvar...

edit: Teaci so prepakirani defektni liteoni, ali pa pioneerji, tko da to avtomatsko odpade.
druga izbira je liteon (ki ima najvecjo podporo od vseh) in tretja pioneer.


kuglvinkl, je to dost argumentov??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

planetparty ::

No jaz mam že skoraj 1 leto LG 4*, pa dela super. Mojega CD-rw sem že zdajvnaj odklopil in snemam tudi cdje s to napravo, do zdaj še ni skurilo niti enega DVD, na začetku sem snemal na Smartbuy, ki je itak drek, zdaj pasamo na Verbatim ali pa Ricoh. Drugo nisem niti testiral, kr mi ta naveza služi odlično.
Le firmware sem menjal 1x, ki je tudi bilo enostavno narediti.

Dr Evil ::

Zdaj sem se še spomnil,da je sosed imel nec dvd-rom in je tako slabo bral,da je še isti mesec si kupil dvd-rom od lg-ja,ki je imel takšen data transfer o kakršnem je nec lahko samo sanjal.Bolše,da je ta dvd pekač dosti bolši kot tisti dvd-rom,ker drugače vas bo ALEX nekam poslal.

Dr_M ::

ce rabis dober dvd pekac, kupis neca, ce rabis dober dvd bralnik kupis ksno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bug ::

Pozdravljen....

Kaj pa manjka LiteON-u? To so zelo dobre enote....

Lp,
Bug

Caligula ::

Nic mu ne manjka. Sam lahko zdaj kajr nastejemo vse enote pa naj se clovek pol lazje odloci?

Tadva sta poceni. In med tema dvema bolj kvalitetno pece DVDje NEC.

Od tu naprej pa se lahko stvari naredijo preprostejse ali pa se komplicirajo.
NEC je trenutno boljsi od Liteonov v teh serijah, ki so na trgu.

Pa se cenejsi je.

Naj vrze kovanec v trgovini, ko bo zbiral med LGjem in NECom pa je. :D

Zako ::

Zdaj sm se odlocil, in sicer

- ce grem jutr v Graz (Peluga) kupim NEC ND 2500A = 72,85€ ali pa LG GSA-4082B = 73€ ; odvisno kateri bo na zalogi (upam da oba:)

- ce pa grem v Feldbach (Nippon) kupim kateri bo sploh v trgovini (NEC ali LG)

Rabim ga za pecenje DVDjev (PS2, DVD-Video, Music)

In se eno vprasanje, ali bo masina lahko pekla v sistemu:
Celeron 500
384 MB SDRAM
8 GB + 6 GB diska
QDI Advance 10E (VIA Appolo Pro 133A chipset)


Nakup PCja sledi konc poletja!
LP

Dr_M ::

pekl bo, sam vec kot na 4x jest nebi :)
pa neki mal diskovja mas :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zako ::

Itaq bom kupil no PC kon poletja, do takrat me zanima ce bo lahk pekl.

Saj sm ze pobaj pect z LG 4040b, kater mi je cist ql pekel na 4x DVD-+RW.
Sam je vprasnje ce bo pekel z 8x...

A mogoce kdo ve sistemske zahteve pekaca Neca in LGa?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527194 (12953) GrimReaper
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897660 (5243) AtaStrumf
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912899 (8220) Caligula
»

DVD-RW

Oddelek: Kaj kupiti
171284 (1035) Border
»

izbira DVD-pekaca

Oddelek: Kaj kupiti
412349 (1567) Caligula

Več podobnih tem