» »

težava z wireless routerjem

težava z wireless routerjem

mikkaa ::

v mreži nas je 5 komadov na razdalji do 300 m. jas mam ruter ostali usb kartice. dva meseca je delala mreža OK. potem pa je na enkrat signal padu iz 80-90 % na 50-60 %. kar pa je skorajda premalo za povezavo, saj vsako minuto diskonekta povezavo. pa smo porabli 3 ure z nastavljanjem ruterja, da je mreža delala tudi pri 50 - 60 %. Potem pa je spet vse skupaj mrknilo in spet ne dela. zdaj je povezava 40-50 %. nisem spreminjal ničesar niti v nastavitvah ruterja, niti na anteni.
Jaz sicer sumim da je za slabenje signala krivo drugo omrežje, vendar mi je kolega povedal, da če dela na drugem kanalu da ni problema.
torej če se komu kaj sanja, prosim povejte. če še gdo rabi dodatne informacije tudi naj pove kaj ga zanima.

bosstjann ::

ali so drevesa dobila liste?

lp boštjan

pujsek_ ::

Mal je pognalo vse ja, pa vedno več wlan mrež je, ki motijo vašo linijo !!
Nekje okoli vas so še morda kaj postavli, prestavite kanal prenosa, od koga maste material...?

mikkaa ::

bosstjann
drevesa so dobila liste, vendar sta 2 uporabnika ki imata direkten pogled pa pravtako slab signal.

pujsek_
doma sem v vasi 40 hiš. smo edini ki mamo wlan v vasi... sosednji kraj je oddaljen 2-3 km. Pri enemu uporabniku sem pri skeniranju odkril drugo mrežo. signal je bil komaj 20 %. vendar je deloval na kanalu 1. mi imamo trenutno nastavljen kanal 6.
roba je od NETGEAR.
router: WGT624 (108 mbit)
kartice: WUSB121 (54 mbit)

pujsek_ ::

super...

No mi že mamo kar lep čas povezane 3 vasi, no v vsaki 2-3 hiše! Tako da smo že menjali 3. standarde materiala! Če je vmes kaka druga mreža, se mora mreža 2, pstavit čim več kanalov vstran od nje! Če ne gre, se oglas kaj na wlan-sat portau pa bomo zrihtal zadevo s supnimi močmi... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793566336 (3165) c23po
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
566086 (4686) b3D_950
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822990 (13817) umexteacher
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492436 (1674) mazy
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412724 (9278) pujsek_

Več podobnih tem