» »

test hitrosti različnih Win na istem hardware?

test hitrosti različnih Win na istem hardware?

potepuh ::

Zdravo!

če kdo ve kake strani kjer so testi hitrosti(koliko pomnilnika zasedejo po zagonu,hitrost zagona,take stvari) različnih windowsow(win2000 in novejši) na isti strojni opremi?ali ni take razlike?
na dveh skoraj enakih P3-933MhZ 256MB RAM se winXP pro zaženejo dosti hitreje kot win2000 prof,vendar se mi ne da nalagi raznih winsow pa testirati(lenoba&co)

konkretno bi rabil za P3-933MhZ 256MB RAM,C466 192 MB RAM,na PII300 64MB rama pa ostane win2000 - spravil z vsemi popravki na 50MB RAM :-)

stric google našel par strani,vendar mislim da so pristranske (ni opisan hardware,milo rečeno dolgovezijo kak so win2003 najboljši,niti ni napisano katera izdaja 2003)- win2000mag,winnekaj

lp

darkolord ::

hja konkretno za tvojo konfiguracijo boš zelo težko našel konkretne podatke... lahko ti povem po mojih izkušnjah, da se XP (tudi 2003) hitreje naložijo, potem ko si pa 1x notri ni pa čisto nič hitreje od win 2000 (še celo malo več rama porabijo XP)...

Bakunin ::

NT4, W2K ter XP delajo stabilno, razlika je v podpori za strojno opremo ter hitrosti nalaganja ter moznosti "optimiziranja" sistema.

NT4 se zelo hitro nalozijo in porabijo najmanj pomnilnika, vendar nimajo podpore za USB, FAT32 particije ter novo strojno opremo.

XP se hitro nalozijo, vendar pozro precej pomnilnika (kindergarten look press).
2000 porabijo malce vec casa za nalaganje, porabijo vec pomnilnika za delo kot NT4 (manj kot XP!) in se dado prav lepo "oklestiti" da delujejo tudi v PCju z manj pomnilnika. Poleg tega nimas pri W2K problemov v povezovanju s Sambo.

/me uporablja/instalira w2k, sicer sem linux

potepuh ::

NT4 majo tudi z kar nekaj softwera probleme.

taki so tudi moji občutki ob uporabi,ja.kot zgleda ostajam na W2K prof

kindergarten look :D :D
tistih 5kg šminke stalno odstranim
kaj se sploh splača klestiti-servise pa mogoče 2000lite program,še kaj?bom začel tweake za register zbirati kot hobi :D

samba/linux je pa ....linux.sem na slackware občasno že 5 let,zdaj pol leta gentoo pa stalno dol zbrišem.ni časa/rabim prostor/na faksu delamo v winsih/večina poznanih rabi winse/saj so tudi stabilni/linux ne rabim.
šibka volja.press

darkolord ::

potepuh ti maš pa. mal problemov,pri uporabi. pik in vejic, :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater OS dati na star računalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
625023 (3903) Hexx
»

WIN XP vs. WIN 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
291685 (1220) Tomi
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157937 (7937) SunCell
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585039 (4181) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
774973 (4092) Simko

Več podobnih tem