» »

WIN XP vs. WIN 2000

WIN XP vs. WIN 2000

EvilGod ::

Živjo
verjetn nisem tapru k sm uprašov, ampak usen me zanima, ker os mi priporočate... in prošem še obrazložitev (zakaj?)...

Hvala!
LP
>:D
  • premaknil: Tomi ()

Binji ::

win2000, hitrejsi, zanesljivejsi, vec driverjev in podprtega softverja
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Gh0st ::

Tako je.
Vsi ki majo Win XP (ki jih jaz poznam) in nekateri izmed njih so tudi profesionalni IT inženirji (brez zajebancije) so se pritoževali nad WinXP, ker so nezanesljivi, ne skalabilni, premalo so "omreženi", slabo se povezujejo, pri vsakem večjem posegu v nadgradnji hardwara, jih moraš ponovno inštalirat.

Pa tudi dosti kolegov jih je v pol leta sigurn 2x inštalirala, medtem ko jest poganjam Win2k na cel 366@433, 192MB RAM pa je vse ql. Deluje zelo zanesljivo, je pa res, da se pozna ker imam slab comp.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Borci ::

Za primerjavo naj povem, da moj kolega poganja XP-je na računalniku Celeron 333, 256MB Rama, IBM 7200 disk in mu delajo brez problema. Tudi hitrost je zadovoljiva.
Sam pa opažam, da se hitreje zaženejo kot 2000.
Ne vem ti povedati nobene prednosti Win2000 pred XP. (pa sem imel že oboje)
Poskusi XP-je.

andrej ::

hm, osebno vec ne grem nazaj na w2k. Veliko uporabnikov moti predvsem kicast user interface, ki pa se ga da bp nastavit na starega. XP-ji imajo celo vrsto prednosti, med njimi so
- System Restore, deluje neopazno, ampak ko rabis te resi. Ce je ze kdo instaliral kaksen program za peko, ki mu je potem povozo vse CD/DVD naprave za vedno ve o cem govorim
- hitrejsi zagon
- manjse optimizacije
- Remote Desktop
- novi start meni, ko se nanj navadis,
- izboljsave Disk defragmenterja,
- boljsa kompatibilnost za nazaj (igre, itd) kot w2k.
- pa se bi se kaj naslo...

XP-ji se mi ne zdijo nic manj zanesljivi kot w2k. imajo celo nekaj novosti, ki jih naredi bolj zanesljive. Zadeva pa je odvisna od strojne opreme in kvalitete gonilnikov.

Osebno mam zelo dobre izkusnje tako z w2k kot XP.

Ghost: a lahko ti IT profesionalci povedo, kaj tocno so mislili s:
ker so nezanesljivi, ne skalabilni, premalo so "omreženi", slabo se povezujejo, pri vsakem večjem posegu v nadgradnji hardwara, jih moraš ponovno inštalirat.

bastadu ::

Svoj glas dam 2tisočki:\

krucymucy ::

Probaj, vsake uporablja nekaj dni potem pa se odloči!
Pred 14 dnevi bi ti reku 2000 ... pa sem jih zadnjič nalozu so neki ušivo delali - ne vem mogoče zaradi kakih driverjev al pa kej! XP-je pa mam ze dolgo vse odkar so izsli oz. kake 3-4 mesce prej! :D pač dam glas oknom doživetij :D

CaqKa ::

xpji...
poleg tega je andrej pozabil omenit compatibility mode ki ga lahko nastaviš za vsak program...
poleg tega imajo lepši user interface pa taskmanager je dodelan. pa cdje lahko kr iz explorera pečeš...
aja pa v cmdju ima filename completing (verjetno itak neboš nikoli uporabil)
btw andrej videl sem da imajo na feriju že na nt4 naret v cmdju filename completeng se ti sanja slučajno če obstaja kak tak progi tudi za win9x?

ToniT ::

Definitivno XP.
Čeprav zelo veliko menjavam razne mrežne protokole in nastavitve na mojem prenosniku, še nisem imel nobenih problemov. Ker se moram vsaj enkrat na mesec prključiti na različna omrežja (tudi stari Novell 3.1x je med njimi), nimam problemov.
Ko pridem tja, na novo naložim protokol in odjemalca, resetiram mašino in delam - brez nadležnih CD-jev itd...
Pa tudi novi start meni je zlata vreden: gor mam zadnjih 13 programov in mi skoraj ni treba več iskati po menijih.

Aja... sem t.i. IT profesionalec:D

Tomi ::

Doma imam dvakrat XP-je, in delajo super. Da ne omenjam, da je RD pogruntavščina in pol.
Na faksu pa imamo mrežo Win2000, in dela za potrebe povsem v redu.
Samo vseeno bi dal glas za WinXP.
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

CaqKa: compatibility mode je bil skrit v "boljsa kompatibilnost za nazaj (igre, itd) kot w2k". File name completing je bil na voljo ze prej samo je bil by default disablan. Za win9x sisteme pa ne vem...

CaqKa ::

kak pa se ga enabla? ker ko snemam cdje na fotrovem notebooku je malo nadležno ko ni filename completeenga :\

Borci ::

Kaj je to Filename Completing?

andrej ::

file name compliting je to, da ti napises recimo "cd pro" in pritisnes kako kombinacijo ali tipko, recimo Tab in ti sistem samodejno dopolni do recimo - cd "program files".

CaqKA: Za to sem pa moral pobrskat po arhivu iz leta 98:D. Evo:
S pomočjo tipke TAB lahko v Command Promptu končate napol zapisani ukaz. Opcijo vključite tako, da s pomočjo Registry Editorja v HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Command Processor dvakrat kliknite na CompletionChar in dodate novo vrednost, ki naj bo tipa REG_DWORD ter z vrednostjo 9.

Ce koga zanima, http://www.budja.com/nthelp/triki/triki... je original.

CaqKa ::

hvala andrej ;)
http://www.budja.com/nthelp/triki/triki...

imaš kaj takšnega za trenutno aktualne winxp :)
'Programerji so tudi v Windows NT 4.0 pustili nekaj sledi. Do imen vseh sodelujocih lahko pridete na zelo enostaven nacin. Na namizju kliknite desni miškin gumb in izberite Properties. Pred vami se bo pojavilo okno Display Properties. Sedaj se prestavite na listic Screen Saver in v seznamu izberite 3D Text (OpenGL). Kliknite na Settings in v vnosno polje Text vnesite "Not Evil" (brez narekovajev seveda). Sedaj kliknite na OK in uživajte. Ce namesto "Not Evil" napišete "Volcano" bo varcevalnik zaslona izpisoval imena vulkanov po vsem svetu. Vsem, ki imajo resnicno radi Windows NT bo všec naslednji stavek, ki ga vpišete v vnosno polje. "I love NT". '

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

bastadu ::

Ka pa za 2kilote tut obstaja kaka taka fora?

andrej ::

za w2k mislim da je beer ali I love beer, potem pa se ti izpisujejo firme piva. ne vem tocno, se ravno ne spomnim. Za XP pa se nisem slisal, da bi blo kaj takega.
V bistvu so pred casom prepovedali programerjem dodajanje taksnih easter eggov.

Elemen_T ::

Po enem letu trpljenja na Winsih XP vključno z njegovimi vsakodnevnimi blue-screeni, 100% porabo memorije, stalno nihanje stabilnosti in še bolj komptabilnosti - objektivno gledano pri XPjih ne moreš nikoli biti prepričan ali ti bo specifičen non-XP program sploh delal.
Enkrat dela, drugič ne - nekomu delajo briliantno, nekaterim komično katastrofalno - That's the point ;)

Zdej sem na 2000 in se počutimo stvarno dobro 8-)

Jst ::

Svoj glas dam 2000. Delajo hitreje, so bolj prilagodljivi, skratka ni da ni (za mene). Ne bom pa rekel, da XP sux. Vsak naj ima OS, ki je njemu najboljši. V mojem primeru so to pač w2k sp2.

Glede System Restore: Ne dela takrat, ko bi si rezal žile.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bodom ::

glas dam za WinXP.
pac govorim iz lastnih izkusenj...sm mel 2k gor en mesc...za crknt steka...dam pol gor XP in tu laufa za neverjet:D
vec pa nimam za pripomnt, ker se tolk spet ne spoznam:D
LP

pikachu004 ::

lahko pa probas win 2003 :D
drugace pa bezi vija od xpjev kr bos postal siv ne da bi se tega zavedal

pikachu004 ::

bodom: ce vklucis dma delajo enako hitro ali celo hitreje od xpjev

neo977 ::

jaz dam glas XPjem (na 3 rac. doma lepo laufajo). 2000 pa nisem nikoli mel, tak da ne vem.

blue screen 1x v 2 letih in to takrat ko sta oba maxtorja crknila...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo977 ()

DominusSLO ::

Moj glas gre XP-jem s classic user interface-om seveda >:D

ping ::

Po moji logiki mora biti vsak kasnejši OS boljši in kolikor sem jih uporabljal to drži.
Cel kup folka "sere" kako so 2000 al celo 98 najboljši winsi, ker se pač niso znali ali hoteli prilagoditi novejšim, zdaj mislijo kakšni gadni hekerji so, kajti - zakaj bi nekaj naredil v dveh korakih v XP-jih, če to lahko narediš v štirih korakih na 2000. Zato, da boš sebi in drugim dokazal, kako "razturaš"!.
V službi uporabljam 2000, doma pa XP-je (prej tudi 2000). Nisem sicer neki sistemski inženir ampak znam pa na PC-ju kar precej postoriti - torej - oba OS-a sta OK, je pa XP dosti bolj prijazen in se da precej stvari lažje postoriti kot v 2000. Konkretno kaj, se zdaj ne spomnem, morda edino težav z driverji za motorolo modem (hvala bogu, da imam zdaj kabel) - v 2000 sem imel z nastavtvijo precej težav, v XP pa je šlo vse bp.
Xp-je imam odkar so zunaj - PC pa se mi ni NIKOLI sesul, pa gor poganjam in P2P in torrente in 30 različnih progijev.
Seveda pa nastavitve niso default - register je friznjen po nasvetih na tej in podobnih straneh - takšnih nasvetov je na netu cel kup, le listje je potrebno ločiti od plevela.
Se pa takšne modifikacije absolutno izplačajo.
Potem pa je potrebno le še malo pameti, firefox, dober AV ter kakšno sistemsko orodje in PC se ne bo nikoli sesul in bo vedno stabilen.
Jasno torej kam gre moj glas:D in ko pride longhorn ven bom na njega prešaltal saj bo spet po neki logiki boljši od XP-jev.

Zheegec ::

Če odšteješ Windows ME, potem se strinjam, vsaki novejši Winsi so vsekakor boljši, od Win 3.1 pa do WinXP se to lepo pokaže.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ping ::

hehe, WinME vsekakor odštejem. Tega si MS ne bo več dovollil

Tomi ::

Offtopic:

le listje je potrebno ločiti od plevela

Včasih smo od plev ločevali zrnje.
metrodusa.blogspot.com

ping ::

Hja, vi ki ste iz kmetov doma, že veste :D

Tomi ::

To drži. Eni pač imamo širše znanje materinščine.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157919 (7919) SunCell
»

Windows XP Vs Winows 98 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1436694 (5240) tha_man
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222262 (1960) Tito
»

XP versus 2000

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
171971 (1971) Filo
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411467 (1070) andrej

Več podobnih tem