» »

Windows ME

Windows ME

«
1
2

bbobst ::

Kakšne so vaše izkušnje z Windowsi ME.
Zanima me primerjava z Win 98 glede stabilnosti,kompatibilnosti s komponentami in delovanja iger.
Prosim za mnenja.

MRB0rYS ::

Vsi jih neki grajajo, kar se pa mene tiče so kar uredu zadeva glede iger je isti ko 98. Samo ta restore mapa požere velik placa lahko jo pa izklopiš so se tu že precej razpisali o tem mal pokukaj po forumih, veliko koristnega. Lahko počakaš pa tut na sekond edition k bo bol zihr tako kot pa vsaka zadeva.
b0rys

Tr0n ::

Stabilnost boljsa. Podpora za programe/igre je ista kot za Win98/95, system restore in avtomatski windows update je pametno izklopit.

Matek ::

Jest mam WinMe, pa mislim, da je 98 bolj stabilen, za igre je pa isto. Sistem restore izklopit.

MaJsTeR ::

Tudi jaz sem povsem zadovoljen...z stabilnostjo nisem mel spljoh še kakih težav......mislim da nimaš kaj izgubit če si jih instaliraš namesto win98. 8-)

MadMax ::

ME bolj stabilen in malo hitrejsi. Dob si upgrade, probi, pa ce naus zadovoln, odinstaliras na obstojece stanje... 8-)

Tr0n ::

Upgrade za WinME? Ze obstaja?

MadMax ::

Iz win95 al pa win98 na ME obstaja ze par mescov. Ne vem pa, ce je slo. Eng je zihr.8-)

Milko ::

Hmm, jst nism bil zadovoln z WinME. Win98 SE bo ostala zakon na tem podrocju....kje je DOS v WinME?!

MaJsTeR ::

Idi pod zaženi pa napiši DOSPRMPT.PIF ! :)

AlchemY ::

instaliraj raje win2000, stabilnejsi od obeh,......glede system restorea pa bi povedal, da mi je dvakrat resil sesutje racunalnika oziroma ponovnega formatiranja in instaliranja........ker ga ze vsi tako pljuvate.

PaJo ::

Jaz se tudi strinjam da dosti bolse w2k instalirat, ker mam z win me same slabe izkusnje, se ze Win 98 SE mam bolse:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tr0n ::

Glede multimedije in iger se W2K niso na nivoju pametne uporabe.

PaJo ::

Hm... nevem zakaj tako govoris, ce pa stvar cisto komot laufa, jaz se nisem naetel na noben novi spil ki mi nebi spilal pod w2k, tak da nevem kaj te tu moti. Ednio kar me moti je da ne deluje digitalni izhod na mojem SB Live ko predvajam DVD-je in to je tudi edino kar je narobe:D
Tako da jaz niti pod razno ne priporovam Win ME:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

bluehacker ::

Glede na to da sem jih dobil zastonj od frenda in da se mi se niso zruzili sem kar zadovoljen. Placati pa jih v trgovini ne bi bil pripravljen.:D
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

tejo ::

O WinMe lahko povem to, da NUJNO izklopite System Restore, zdržijo mi pa 2 dni. Drugače povedano. Sesujejo se mi po dveh dneh, že prej pa ga stalno serjejo. Win98 je boljši!!!|O

AlchemY ::

iz w95,98 in ME sem presel na W2000 in moram rect, da jih ne bi za nic zamenjal, zaenkrat se mi niso se niti enkrat sesul, vse normalno laufa in res nimam pripomb nad njimi, w98/ME never again...razen v sluzbi;((

Tr0n ::

Laufajo ze, samo veliko pocasneje. Win2k pac ni za multimedijo.

ginekolog ::

mah kaj bentite nad system restore.. meni je tut zhe resil comp pred formatiranjem 8-)

Za onih 200Mb se pa na 17G disku res ne bom sekiral

Jani

AlchemY ::

se strinja, se kaksnega backupa ti ni treba delat, zna pa bit problem ce nonstop d.... po racunalniku za kaksen fps vec..>:D

andrej ::

TrOn: O kaksni multimediji govoris? Zakaj pravis, da ni za multimedio? Igranje iger? Novejse igre laufajo pod w2k. Muzika - tukaj sicer nisem doma, ampak programi za win9x bi mogli delat v w2k. video? w2k je bolj primeren za obdelavo velikih podatkov kot win9x....
Kaj mas ti v mislih?

Caboose ::

BUUUUUU sraje sej je res da se hitro naložijo..sam so s tem onemogočili opcijo F8..BUUUUUUU SUXXX!!! Zaj bo majster tak W2000 nabavo jaz bom pa pisker nastavo...hehe:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Tr0n ::

multimedijo na splosno

Zipper ::

WIN ME super v redu. Hitri zelo hitri. Instaliral sem jih junija lansko leto. Niti enkrat se nisem uporabil system restore, ker ni bil potreben. Za mene so najboljsi OS doslej, seveda WIN 2k je razred za sebe. Zazenite system defrag in ga primerjate z tistim v win98. Mene vsakokrat impresionira. Odlicen OS.

andrej ::


TrOn: multimedija na splosno je prevec splosen odgovor. ce mas kaksen problem s cem v w2k povej tocno, da tudi drugi vemo za kaj se gre...

XCT ::

Jaz imam pa z Win ME popolnoma drugačne izkušnje.
Zelo je štekal Colin.
potem sem primerjal hitrost v 3D Marku na mojem compu z Win ME in me je prav šokiralo 2919 3D Markov.

ko pa sem na novo inštaliral Win 98Se pa sem dobil rezultat 4819 3D winmarkov

Colin pa tudi ne šteka več.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

jetam ::

Najbl za en kurc OS dosedaj... sesuval se je redno..tiste cele pol ure ko je bil instaliran...sem dal 98se gor pa je. Itak ga rabm sam za skenirat ker se UMAX ne pomuja in napiše driverje za W2K ampak vseen... kako lohk nardijo tak šit? Rajš bi brainpower za 98 doterat izkoristl.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

hatch ::

Jaz nimam nikakrsnih problemov z winME... sem pa dobival cudne errorje (blue screene) ko sem zamenjal procesor... krivi so driverji za SB LIVE! Sem dal nove gor in dela dobro.

Tr0n ::

heh, kak cudno da vsi qurcajo prek winme, meni pa dela ze kar nekaj casa brez problema.



isto je bilo z win98. vsi so nekaj jamrali, da se jim sesuva, ceprav se meni niso niti 1x.



clean install, najnovejsi, za tisti sistem predvideni gonilniki, ter izklopit vse, kar je beda (system restore, windows update, screensaver, bla,...) ter seveda redno vzdrzevanje (speed disk, windoctor, regclean,...).

ker v veliki meri so krivi programi/gonilniki, ki tecejo na sistemu, ne sistem sam.

andrej: manj fps v igrah (v3), nekateri glasbeni programi, s katerimi delam, sploh ne delajo (reason, fruityloops) ali pa so problemi z zvokom. vse skupaj mi deluje pocasneje, pozerejo prevec prostora, nalagajo se u tri krasne (winme load time na zaceku 25 sec) itd...

andrej ::

ce mas pravi hardver in ne meces vsake nesnage potem ME delajo dobro, tako kot TrOn-u
TrOn: glede manj fps v igrah je to odvisno od vec dejavnikov, najbolj pa od gonilnikov za tvojo graficno kartico - zal proizvajalci posvecajo najvec casa win9x sistemom, zato so ponavadi driverji za w2k samo osnovni.
glede kompatibilnost programov za obdelavo zvoka MS ne more naredit nic, ce so programerji napisali program samo za win9x. Problemi z zvokom pa se lahko pojavijo zaradi slabih gonilnikov za zvocno kartico... Creative je se posebej znan po slabih w2k driverjih...
w2k res pozerejo vec prostora, samo ne vem kako ti lahko delajo pocasneje. Z zadostno kolicino pomnilnika 128 MB in vec bi morali w2k bit hitrejsi - nacelomo, vse pa je odvnisno od tega kaj delas... Cas nalaganja je sicer daljsi ampak naceloma bi moral bit nekje pod minuto...
Ampak ce si z ME zadovoljen potem ga kar uporabljaj...

Tr0n ::

Ne, saj bom presel na Win2K, ko si bom nabavil nov disk. Zdaj je mislim da ze vecija gonilnikov na dokaj solidni stopnji.

jetam ::

Jest mam comp optimiziran kakor se le da... ne dajem nepreverjenih komponent noter tko da ni problem v hardveru ampak v OSu... in Win ME majo problem. Edini OS k dela je w2k pa linux...:)
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Zipper ::

Problemi niso v hardware-ju ampak v razni nekompatibilni programski opremi in nekompatibilnih gonilnikih.

andrej ::

zelo veliko je problemov z hardverom - marsikdo ti bo znal povedat da tudi RAM za kateraga mislis da delo normalno lahko povzroca tezave. Pred casom sem mel en zelo hiter RAM modul ampak nikakor nisem mogo CD-jev pect. Potem sem RAM zamenjal pa je vse delalo normalno. No tisti RAM se zdaj dela v enem drugem racunalniku kjer ni problemov...
Najvec nestabilnosti pri danasnjih sistemih je zaradi strojne opreme in gonilnikov za njo... problem je ker je taksne tezave zelo tezko odkrit..
To ti bo znal zelo dobro povedat tudi Sun, kjer so se mesece in mesece ukvarjali z rusenjem njihovih dragih serverjev. Problem - kozmicno sevanje kar je melo vpliv na RAM module! Zaradi poceni RAM-ov so imeli vec miljonsko skodo...

jetam ::

Vem, ampak če stvar preverjeno deluje v w2k (ki so sigurno bolj zahteven sistem)en mesec brez reseta pol se ti pa en takle WinME prec sesuje, to ni slab hardver tko kot si napisal. Nismo vsi taki da rinemo nesnago v comp. kakor si se ze prej izrazil andrej...jest se o vsaki stari pozanimam jo preverim pol jo pa tlačm not (hehe... bo kdo kej druzga mislu);)
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

ce neka stvar dela v w2k in ne dela v ME ne mores zagotovo rect, da je hardver, popolnoma izkljucit pa ga tudi ne mores. mogoce samo pod ME pride do taksnih pogojev ki privedejo do nestabilnosti, ali pa je recimo kaj taksnega v driverjih, ki posebej izpostavi bug v strojni opremi... v racunalnistvu je zelo veliko stvari, ki lahko grejo narobe...

MRB0rYS ::

Sm se že odloču me bom dol fuknu k so bull šit..........>:D
b0rys

andrej ::

so dobro da so bull - dobro da nimajo kaj veze z norimi kravami;((

MadMax ::

MRBORIS: le kaj je tebe navedlo k taki odlocitvi? 24 h prej si bil se zagovornik...

A si se mogoce vclanil v stranko KVD (kuda vjetar duva)?????:\

jetam ::

Že že bug v strojni opremi ampak bom še enkrat napisal: w2k so kar se tiče drajverjev in drugih pizdarij sigurno bolj zahteven OS kot winME ki naj bi imeli kot target nezahtevne kupce s povprečnim znanjem....ne pa da moraš poznat vse trike samo zato da jih inštaliraš.... in potem da jih vzdržuješ. Namesto da so MajhniMehki šli in vesoljno ljudstvo nategnil bi raje Win98 dokončal... To je žalitev za vsakega ki je bil tolk butast da je WinME kupil in upam da vsi ki na tem forumu zagovarjate ME niste šli in kupili tak bulšit.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

hm, ne vem zakaj si reko, da bi raje win 98 dokocali - ME so naslednik win98...

Nightmage ::

Glejte, jaz in vsi moji kolegi imamo Windows ME, pa ni nobenih tezav. Ne vem, kaj bi lahko bilo narobe s tem. Treba je pac imeti original, ker je mozno, da so kopije ali celo ripi nezanesljivi. Jaz imam original in nimam nobenih tezav z nicemer! V firmi smo dali ven tudi vec konfiguracij z Windows ME, pa se nobeden ne pritozuje. Je pa res da moras obvezno 2x na leto sigurno formatirat disk, pa seveda tist restore drekast izklopit. Drugace pa je Windows ME zelo stabilen OS, jaz nikoli nisem imel problemov z Win98SE ali cem drugim. Morda zato, ker sem vedno imel original in ne kopije? :D:D:D
-------Eppur si muove!-------

jetam ::

Andrej: Ja naslednik že ampak kakšen... oba OSa sta tko mal na pol narejena...v temu je dobro to v drugemu ono...ma kurc gleda to, to je polovičarstvo namenjeno zaslužku ne pa prijaznosti do uporabnika. Win98SE bi razvili do popolnosti (če je to sploh možno) in bi blo. Potem morajo pa proizvajalci hardvera pisat drajverje za NT, pa za 9x, pa za ME pa za 2K zdej pa še za Whistlerja... nč čudnega če pol ne dela oprema... no pa to ni zagovor hardver podjetij, so drekači sej ne rečem ampak v osnovi je to krivda MajhnihMehkih k se grejo že prej omenjeno polovičarstvo...;(
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

celotno polovicarstvo je nastalo zaradi uporabnikov. Ce bi slo vse po MS nacrtih bi ze leta 95/96 vsi uporabljali NT-je. Ampak tako hitro ne gre. Win9x so se tukaj _samo_ zaradi kompatibilnosti s starimi programi in igrami... (win9x in ME so pac zakrpani DOS+winsi kolko se pac da...)
Uporabniki pa tako nikdar ne bodo popolnoma zadovoljni. Ce bi recimo pred leti MS popolnoma odprabil win9x linijo, potem bi se zopet bunli, ker programi na NT-ji ne bi laufali. Ce MS ponuja win9x, pa w2k pa ze zopet bunijo, itd...
Komaj cakam, da bo MS postavil leto red z whistlerjem in da koncno enkrat odpravimo win9x.
btw: driverji za win9x delajo tudi v ME, w2k driverji pa tudi v whistlerju - res pa je da bo vse bolj enostavno ko bo samo en sistem...

jetam ::

Hmm tole z drajverji ni čist res... mam Umax Power Look 2000 in ti povem da dela samo v win98. W2K mi sesuje preden rečeš piksna da o winME sploh ne govorimo. To velja seveda za specifično strojno opremo (beri profesionalno). Kar je splošno uporabljanega hardvera se strinjam da z drajverji ni problema... ampak to so pol bolj tko tko drajverji ker pač niso pisani za določen OS ampak za vse skupaj in tako veliko izgubijo pri določenih nastavitvah.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

res je, ce hoces izkoristis zmoznosti sistema rabis driverje pisane posebej za njega...

jetam ::

Še neki: dam jajca stran če bo whistler vse to rešil...prej zakompliciral. Osnova bodo NT to je dejstvo...in kompatibilnost NT s starejšimi programi vemo kakšna je...torej: a bodo potem vsi laufali v trgovine (k piratom >:D) samo zato da bodo nadgradili obstoječe programe da bodo delovali v whistlerju. To je spet en trik MajhnihMehkih da bodo iz nas iztisnili še tiste zadnje peneze ki jih hranimo.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

MadMax ::

Glede kompatibilnosti ipd. se popolnoma strinjam z andrejem. A ste ze pozabili, koliko casa ste vztrajali na fat16 ko je bil ze fat32 zunaj? In to samo zato, ker ste se bali, da vam DOSove igrce ne bodo laufale! Kdo od najglasnejsih se danes vztraja na fat16 in zakaj ne???

jetam ::

fat16, fat32... kaj je to>:D

ne resno... pozab fat pejt na NTFS čimprej če še zmeraj vztrajaš na tem arhaičnem zapisu
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

MadMax ::

jetam: vsak ima svoje razloge zakaj vztraja na nekem OS in FS. Tistim, ki programe dobimo pri piratih ne bo tezko dati tistih par kSIT-pa MS ne bo imel nic od tega. Oni drugi (beri: firme, ki se ukvarjajo z pridobitveno dejavnostjo) bodo pa ze zmogle kak procent dobicka namenit za posodobitev....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whistler?

Oddelek: Operacijski sistemi
92426 (727) mtosev
»

Kateri os??

Oddelek: Operacijski sistemi
191492 (1229) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585027 (4169) andrej
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481873 (1396) JLP
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232472 (2289) Matty

Več podobnih tem