» »

Windows ME

Windows ME

1
2
»

andrej ::

Ce uporabljas w2k potem je NTFS vsekakor prva izbira, samo prevec ljudi se vedno dual-boota, tak da pride za njih najbolj vpostev FAT32...
Drugace pa moras z NTFS tudi malo pazit, se posebej ce mas gori vec verzij NT-jev. w2k pridejo z NTFS 5, ki ga NT 4 brez SP4 ne vidijo. whistler pa ma NTFS 5.1 zaradi cesar disk imaging programi (aka Ghost) ne delajo, ker so uporabljajo fikse vrednosti za dolocene strukture, ki so se v 5.1 spremenile...

jetam ::

Andrej: No a vidiš...tukaj je srž problema. To pomeni da bom spet mogu updejtat programe ker bo whistler težil z nekim novim standardom. NTFS 5.1 je spet sam en trik da nas jebejo v glavo. Grem stavit da tistih .1 pomen nič. En se je zmislu no pa dejmo tole kodo glih tolk spremenit da bojo najebal.... god damn kolk to sovražim;((

MadMax: men ni panike dat par jurjev hekerju (po pravici še nikoli nisem plačal programa) ampak en ki jih pa nima bo imel pa velik problem. Še posebej če bo hotel ostati v koraku s časom pa ne pozna hekerja... bo šel k Mlacomu in hotel kupiti ta famozni whistler pa mu bo oni prodajalec rekel 50000 SIT prosim....sej bo človeka kap.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

ne, ta .1 ni trik da te jebejo v glavo. Ne bos verjel ampak za vsako taksno "malenkost" obstajajo tehtni razlogi - resnicno. Sprva tudi sam nisem verjel, ampak je res.
Drugace pa w2k dela normalno na tem NTFS 5.1 problem je samo v disk imaging prigramih ki uporabljajo finksne vrednosti namesto , da bi uporabili vrednosti, ki jih vrne sistem - ce bi bli napisani tak kot treba bi delali, tak pa ne...

MadMax ::

jetam: tut jaz se nisem placal za noben program.
Nisem pa popolnoma razumel: a nima par jurjev (od kod mu pol masina za 2kDEM da bo sploh to lohk gor fural), al nima nobenga poznanega hekerja (v tem primeru gre za zacetnika, ce pa ni zacetnik je pa za moje pojme nesposobnez...).
btw: a poznas koga, ki nima cisto nobene moznosti priti do piratskih programov? Ce ne drugje, pa na netu...

jetam ::

Andrej: me zanima kako bo s tem... A si imel ti že mogoče priložnost testirat whistlerja al sam mal več bereš tko k jest? Baje ma take velike ikonce da ti še 22" monitor zgleda kot 15"...hehe

MadMax: lej niso vsi tko k ti al pa jest da stvar obvladajo... mal ber poste pa boš videl kako je s tem. Poznam par ljudi ki majo originale doma. Pač se jim zdi to bl simpl kot da bi hekerje iskal al pa z interneta downloadal. Sploh pa kaj je narobe če si začetnik? a to je pa bad al kaj. A ti si že z računalnikom na svet privekal? Nekje je treba začet. No in tak zbere keš, gre v rač. trgovino in poka poleg tega da ga po vsej verjetnosti nategnejo v hardveru mu še OS za 50 kekov prodajo...
Sam poglej kolk so Aptive prodal...malo morje, pa je sigurno najbl zaenkurc stvar k jo lohka dobiš.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

MadMax ::

Ne nc ni bad! Ampak jih prevec poznam, k sm jim 2 uri razlagal kako je s to aptivo, in kaj so naredl? Kupl so jo!
In se nism vidu cloveka, ki bi kupu compa ne da bi ga prej pr prjatlu vidu!(in ta prjatl ima vsaj en piratski program...)
Tist pa ki za doma kup orginal: al je tako posten (kapo dol!), al pa bolj len k Garfield!

andrej ::

jetam: ima whistlerja - tisto kar pravijo o ikonah ni res. Ikone so cisto normalne - ceprav so v novejsih buildih res zledajo zelo cool...

jetam ::

In.. kakšni so vtisi? Stabilnost, hitrost,... Vem da je šele beta ampak mal se pa že pozna. Kako se obnaša do hardvera? Drajverji si rekel da delajo tut uni za w2k, potem verjetno ni problemov (razen SB Live predvidevam...>:D)
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

stabilen je tak kot w2k, ker je beta je se malo pocasnejsi, ampak se vidi napredek v novejsih buildih.
Do hardvera je priblizno isto zahteven kot w2k, driverji pa delajo tudi iz w2k. Saj je logicno, ker je whistler le manjsi upgrade za w2k. w2k API klici vracajo NT 5, whistlerjevi pa 5.1.
Jaz na mojih racunalnikih nimam nobenih problemov z hardverom - niti z SB live, ki delajo kar dobro z vgrajenimi gonilniki. Dela mi prakticno vse - tako na desktop masinah kot na notebookih, tako da ga uporabljam kot primarni os. Sicer v trenutnih buildih se ni vse implementirano do konca in se marsikje se pojavljajo bugi, ki pa ne vplivajo na samo stabilnost sistema - v bistvu se mi se sploh nikdar ni zruso...

jetam ::

Hvala za info. Si bom poskusil zadevo pogledati od blizu. Takrat se ponovno javim...:)
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

jetam ::

Andrej tole sem zasledil na paulovi strani od whistlerja pa bi me zanimalo če si ti našel tole funkcijo v w2k:

Whistler, finally, introduces an emulation mode for applications that expect to be running under older versions of Windows, such as Windows 95 or Windows NT 4.0. In Windows 2000, this problem could only be partially overcome by using the App Compatibility tool, which was buried on the Windows 2000 CD-ROM. Now an integrated feature of the OS itself, it's possible to ensure that your older applications keep working when you upgrade to Whistler.



Kje točno na CDju bi to bilo in če si to že probal ali dela?

Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

to je datoteka apcompat na CD-ju in dela za dolocene programe - ne pa za vse. Dela predvsem za tiste, ki preverjajo kateri sistem je odspodaj in ce ni Win9x potem nocejo delat...
V bistvu se mi je stvar iz w2k zdela boljsa ker mas vec kontrole. v Whistlerju lahko dolocih samo da naj vrne win95 ali Win NT 4, v w2k pa lahko pri apcompat nastavis cela cuda...

asteroidk ::

hm a je res to kr praujo o wishlerju al kaj je .. da bo baje podpirou prepoznavo govora (da mu bos ukazvou prek mikrofona) ?
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

jetam ::

Andrej: Kako to inštaliram? Asteroidk: ja bo podpirou...jest sem to že sprobal lani na CeBITu. Kul zadeva sicer v angleščini ampak ni panike, v bistvu jo samo prirediš za slovenščino pa je..
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

asteroidk ::

lepo...
gdaj nej bi biu pa final vn ? je ze kej jasno/napovedano?
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

jetam ::

Q3 2001
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

jetam: ne rabis instalirat, samo apcompat pozenes potam pa nastavis... probajasteroidk:prepoznava govora? Ne, v sistemu ni prepoznave govora, da bi lahko reko Start pa bi se ti start meni odprt. Drugace pa je vgrajena speech komponenta, da lahko sam napises aplikacijo.
Prepoznava govora je v Office 10 in dokaj lepo dela.
Koncnih datumov se ni, predvideva pa se nekje v Q3 2001, za PE in PRO, in kaksne 3 mesece kasneje za server verzije... Ampak to se se vse lahko spremeni...

jetam ::

šit spet ne berem kaj folk piše... Office ja... Whistler ne
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Tzar ::

Jetam in andrej sta se pa tko razpričala ko da je kj važn.
moje skromno mnenje:
Probat vse tri sisteme in pol vidt ker ustreza tvoji konfiguraciji. Ker tko al tko noben nau kupu W2000, vprašanje pa tud za ostala OS. Če pa že namerava, pa naj preskus kakšno piratsko verzijo,pa naj se pol odloči kero bo kupu.
Nekje zad sem zaseldu da enmu tipu vse fajn laufa ker ma originalen CD za winse.
Hja jest ga mam tud pa se mi kr dogajajo kakšni plavi zaslončki pa to,tko da to ni to.Razno če maš kakšno poripano verzijo,pa še to je tko,tko.
Osebno mam Win98se in bi W2000 dal koj sam sem ne morem naštimat skenerja pa prenosenga diska pa še CD-RW se neki skoz zmišljuje.. Sej vem mal bi se blo treba usest pa zadevo poštimat,sam konc koncev zakaj dirat lava dok spava.In dokler bojo Win98se kokr tok u redu bo lav pri meni spal.
Opa kakčna metafora,a? :D
Življenje je lepo!

jetam ::

Ej Car ne vem če si vse poste prebral (no očitno jih nisi) ampak jest mam w2k in tudi w98se tko da ne vem kaj se buniš.. To da sva se pa midva z Andrejem razpričala je pa stvar izmenjave mnenj. Sej te nihčene sili brat postov...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

drugacna mnenja ne skodijo - vsak pac ma svoj pogled na svet.
Se malo se razpricamo pa bodo podrli rekord v stevilu postov - zdaj smo takoj za PROTOKOL-om:D

jetam ::

Potem moramo pa Thomasa pripraviti da začne tukaj postat pa bo:D
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

eh raje ne:\

jetam ::

hehe:D
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Simko ::

V win me dam zaustavitev sistema, pa mi vse mrkne....ne vgasne se, moram ga resetirati, pa potem uganiti na roko;(
Zakaj je temu tako?
LP

andrej ::

razlogov je lahko zelo veliko, najveckrat pa so vzrok kaksni driverji ali program...

jetam ::

Simko mal napiš kakšno kofiguracijo maš...sistem...hardver...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Simko ::

Hvala obema....sem odkril napako. Res je bil kriv gonilnik in sicer za miš. Imam Genius Netscroll in zgleda, da se nekaj krega ...ne vem, v glavnem: zdaj dela. Še enkrat hvala :)
LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whistler?

Oddelek: Operacijski sistemi
92434 (735) mtosev
»

Kateri os??

Oddelek: Operacijski sistemi
191493 (1230) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585039 (4181) andrej
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481878 (1401) JLP
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232476 (2293) Matty

Več podobnih tem