» »

Še naši novi VODNI BLOKI

Še naši novi VODNI BLOKI

«
1
2

sash ::

No pa je prišel dan, sem se tudi sam začel ukvarjat z hlajenjem - vodnim se razume >:D . Začelo se je z preprostim pogovorom in listom papirja na katerem je nastalo čudo, ki je predstavljeno v nadaljevanju.

Vse slike v nadaljevanju so resolucije 1024x768 - povprečne velikosti 500k

Pa smo začeli z delom na računalniku...


... in priprave pred delavnico - kandidati za obdelavo :D ....


... prilčelo se je resno delo 8-) ...


... ja ni mu bilo lahko >:D , vroče pa tudi ne :D ...


... končno, prvi komad :)) ...


...v mojih rokah :D ...


... še pogled od blizu ...


... in komplet :)


Ampak to še ni vse :D smo še malo edlali naprej


od zgoraj


tadaaaa


Tako to je zaenkrat vse, če koga kaj zanima pa naj kr vpraša pa bomo še kaj povedali, pa tuk kaka slikca se lahko še priloži ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group
  • zavarovalo slike: OwcA ()

ShowDown ::

zgleda zelo ql!!!!! Vsaka ti čast:D
Kake pa so kaj temperature s tem blokom?

LittleDevil ::

Ali je tisti drugi blok za NB ali GPU? Kakšne je pa okvirna cena?
Prilepi še kakšno sliko... :D

LP

Vesoljc ::

slika 07 skor zgleda kot en smajli :)

drgac pa blok zgleda zares kul...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

T(he) Boss ::

Drugi blok je za NB, mogoce bo preurejen tudi za GPU:D

PI ::

To sma že sama ugotovila :D . Drugač pa so bloki čist frišni (še ne sprobani), treba jih še je malo vizualno dodelat, predvsem
spolirati robove pleksija.
Spodnji je za NB.
Bloki so za hobi i n niso za prodajo

Lp B

PI ::

T(he)Boss
Pravilna ugotovitev, samo menjava pleksija !

Lp B

LittleDevil ::

Kako se bo dalo pa to pritrditi? Ali bo šlo tudi na matične s kaveljčki?
Kakšne imaš pa kaj stopinje s tem blokom?

LP

sash ::

Zaenkrat pritrditev s sponkami ni predvidenih, ker sva to delala za svoj hobi in zato tud niso bli namenjeni prodaji - glede na odziv si pa morda premisliva >:D

Kar se pa stopinj tiče pa .... bloki so kot je PI napisal še frišni, saj so bli narejeni ob svečanem vstopu v EU z motom V novo Evropo z novimi BLOKI in še zato niso bili stestirani, bodo pa v najkrajšem možnem času - upam da še ta teden.

Kar se pa slik tiče pa specificirajte kaj želite videt pa bom slike nalimal na server - slik je ..... malo morje
--------------------
Think different...
TOROiD Group

T(he) Boss ::

@PI: Al pa dodatne lukne 8-)

Jackal ::

Oh, ko bi imeli vsi doma CNC ;)

Drugače pa RE5ECT :D . Dober dizaj in kot kažejo slike še boljša izvedba.

PS: Blok za NB ima po moje kar precej odvečnega materiala in bi se ga dalo naredit iz nekoliko manjšega kosa bakra. Sploh, če razmišljaš kasneje o kaki montaži na GPU, kjer je teža ključnega pomena (seveda pa tudi prostor okoli čipa, ki ga hočeš hladiti).
Walking the way is something completely different than imagining the way.

T(he) Boss ::

@sash: ce vgraviras svoj slogan v bloke, potem ti jih bo vlada odkupila, pa se mogoce kaka evropska komisija :D

Strijc ::

A si baker sam na take male kose narezal??? Pa koliko je baker debel??

PI ::

Baker narezali, zreskali in zbrusili iz ploščatega 10x80x720 (hvala merkurju za zadji komad >:D )
Debeli so 8 in 10 mm (samo zaradi testiranja različne debeline)

Lp B

Eddy ::

Kaj naj rečem kot enako kot ostali... zelo lepo!

Samo tole je mogl praskat kar nekaj časa.
Mogoče nam zaupata koliko časa sta tole delala... predvsem cpu blok...

LP!
www.ekwaterblocks.com

sash ::

Izdelava bloka (ker je to pač prva serija) traja malo dlje časa - 48 min samo reskanje + še krnekaj dela da prideš iz bakrenega traku do komadov primernih za reskanje in vrtanje ki smo ga zaradi hitrejšega dela opravljali na ločeni mašini - bi se pa ob večji seriji dalo malo zoptimizirat.

izdelava čipset bloka pa traja polne 4 minute >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Vesoljc ::

pritisk na pipi zdrzi? >:D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Spajky ::

sash, Ok bloki ni kaj, samo povezane slike bi ble zadost tudi samo 800x600 z malce večjo jpeg kompresijo (malce slabšo kakovostjo) in bi ble za DL 3x manjše !!! Think of this next time! Pa brez zamere! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

T(he) Boss ::

@Spajky: Brez zamere, samo ce sta ze naredila take obcudovanj vredne bloke nima smisla, da bi varcevala pri slikah. Mogoce je res to hudo za 56k, samo sem preprican, da se splaca potrpet>:D. Pa ce ze mores tak dolgo cakat, da se ti stran nalozi, potem bi vsaj v vsaki temi o vodnih blokih lahko nanovo napisal, da naj malo optimizirajo slike ;)

KoReNJe ::

hm take stvari se serijsko ne dela z cnc stroji. probi s sintranjem. naredis model z elektricno erozijo pol gre pa po moje tko: 5 min za sintranje, 5 min za vrtanje lukenj in navojev. tko da ti ni treba zrezavat kock. mislm da se da dobr tut zgornji pokrov s sintranjem narest. tko da lahko naredis se bakreni pokrov.

PI ::

? Sintranje pri izdelavi takega bloka sigurno ni smiselno. Ne verjamem, da se je kdo lotil tega na tak način.
Za izdelavo modela rabiš elektrode; minimalno dve (groba in fina), ki jih moraš zmodelirat, obdelat (cad, cam) in na koncu še porezkat
na cnc. Nato moraš še na eroziji vse skupaj poerodirat.
To vse skupaj pa traja ker nekaaaj časa !
K temu pa je treba prišteti še ceno sintranja (kg bakrenega prahu je veliko dražji od kg ploščatega bakra)
Ne vem če bi prišel s ceno skozi.

Zakaj bi pa delal bakren pokrov ?

Lp B

P.S. Lahko pa uporabiš lasersko sintranje (ne rabiš modela delat) >:D

KoReNJe ::

vsi podobni izdelki v javni prodaji znanih proizvajalcev so sintrani. to se jasno vidi pri ostrih kotih, katere se lahko naredi samo s sintranjem ali vlivanjem ali kaksnim drugim podobnim postopkom.

v glavnem ko imas model al matrico al kakorkoli se ze rece, gre naprej serijsko vse hitreje. bakren pokrov pa zaradi vecje toplotne odvodnosti. jasno je da se bo toplota razsirila tudi na bakreni pokrov. tako bodo vodni kanali imeli vecjo povrsino.

OwcA ::

jasno je da se bo toplota razsirila tudi na bakreni pokrov.

Pri učinkovitih vodnih blokih, še dno ni v celoti "izkoriščeno". Z drugimi besedami toplotni gradient je zelo lepo viden. Če računaš na pokrov za dodaten prestop toplote, je to jasen znak slabe zasnove.

vsi podobni izdelki v javni prodaji znanih proizvajalcev so sintrani. to se jasno vidi pri ostrih kotih, katere se lahko naredi samo s sintranjem ali vlivanjem ali kaksnim drugim podobnim postopkom.

Blefiraš. Za Swiftech in Little River sem gotov, da uorabljajo CNC, verjetno tudi DangerDan in D-Tek (še posebaj za RBX, ki je licenčen White Water).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Boeing ::

Oba blefirata :)

OwcA: sploh ni nujno. Obstaja tudi tlačno, vakuumsko litje in kombinacija obojega. S pravimi legurami bakra se da dosežt izjemno livnost. Naknadna obdelava gre seveda s CNC-ji
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

OwcA ::

@Boeing: nisem rekel, da vsi uporabljajo CNC, povedal sem le, kdo ga, glede na to, da je KoReNJe trdil, da ga nihče ne. Svoje trditve lahko tudi podprem:
Iz specifikacij za Switechov MCW5002:
CNC machined aluminum L2.5"xW2.5"xH1.5"
...
0.500" (12.7mm) thick CNC machined copper base plate

Za LR pa si lahko prebereš na ProCooling forumih.

Za ostale sem rekel verjetno. DD vem, da jih njega dni je (recimo začasa Maze1 blokov).

Bi me pa zanimalo, če kdo uporablja kašen drug način. Imaš kakšne zanimive povezave, ali se bomo morali pri tebi zadovoliti z blefom. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

PI ::

CNC je najcenejši postopek izdelava bloka. Mi smo rezkali sicer 48 min. kar nanese pribl. 6k sit. Bi se pa dalo ta čas zelo zmanjšati (25 min.)
To velja sicer za klasični obdelovalni center. Če bi pa rezkali na High-Speed mašini bi pa ta čas znašal približno 12 min. in se že približamo ceni 3.5 k sit za komad. Vse to velja samo za rezkanje.
In še informacija o pomikih in obratih: pomik se je gibal od 2400 do 3600mm/min, obrati pa 10000 do 13000 obr/min.

Lp B

sash ::

podrepilo izjav PI-ja ;)

Mašin na kerem smo reskali ...


... in prikaz pomika in obratov >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

T0RN4D0 ::

nice bloki. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Marko007 ::

Vredi bloki, ja, ni kaj.. 8-)

Phoebus ::

Ta mašina je pa podobna tisti bormašini na stojalu za 10k v bauhausu >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

hec, hec

sash ::

Tako, danes pa so na voljno prvi testi, vendat pred tem še malo slikic :D

Vse slike v nadaljevanju so resolucije 1024x768 - povprečne velikosti 500k

Začetek montaže ...




... tesnenje je ključnega pomena :| ...




...integracija ventilatorja ...


... in radiatorja v podstavek (ki bo enkrat še pofarban) računalnika >:D


Suhi test 8-)


Pa še mokri >:D


Med montažo ...


... in še med delovanjem 8-)


MB: Abit NF7-S v2.0
CPU: Amd 2100+@2100MHz - kaj več pa samo ob boljšem ramu

Temperatura pa je trenutno ob nekajurnem full loadu 46 stopinj pri 22 stopinjah sobne temperature. Komentarji zaželeni :D

ps.
Spajky, ne bit hud na mene ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

ru7 ::

Blokom malo zmanjšaj odvečno površino, drugače pa za poskus dizajna v prvo solidni rezultati (nič pretresljivega, vendar zadovoljivo).

PS: Dodaj antifriz v vodo ;)

TribesMan ::

Bloki so sicer lepi, vendar mi temperature nekako niso všeč. Jest mam v sistemu hladilnik od lade, hydor L30, morphlingov MK4, ter WB za R8500. Pa je temperatura procesorja 39°C pri full load. pri sobni temperaturi 21°C in temperaturi vode 24°C... Plato mam isto kot ti NF7-S BIOS je v23... Sam tok za primerjavo...

Drgač pa nice job...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sash ::

Temeprature vode zaenkrat nimam še s čem merit, bom pa to uredil v naslednjem tednu - upam.

Me pa zanima s čem hladiš raidator, ker sam imam gori 1 120mm vent na 1000 rpm in kaj maš za en CPU, kolk maš kaj navito ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

T0RN4D0 ::

Mislim da ma mallo bolj prevetren radiator. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TribesMan ::

Radiator hladim z dvema Zalman 92mm ventilatorjema, priključenima direktno na 5V.. tako da se vrtita res počasi in sta RES tiha... Procesor pa je Barton 2600+ @ 2600MHz @ 2.05V...

Je pa res, kar je napisal Tornado boy... 1 ventialtor je premalo... sploh pa je večji problam, ker nimaš shrouda... tako da je radiator najbrž slabo izkoriščen... Popravi to in napiši kako se kaj obnese..

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

robio ::

Pa še za hlajenje mosfetov poskrbi. Pri meni je takoj pokazalo par stopinj manj. Drugač pa res dobro zgledajo (bloki).

OwcA ::

Pa še za hlajenje mosfetov poskrbi. Pri meni je takoj pokazalo par stopinj manj.

Iz vsega srca upam, da nihče ne misli, da bi lahko pri vodno hlajenem procesorju hlajenje MOSFET-ov uplivalo na dejansko temperaturo procesorja.
Je pa res, da so s podobnimi zablodami svoj čas strašili tudi na overclockers.com
Otroška radovednost - gonilo napredka.

T(he) Boss ::

Hlajenje MOSFETov bi naj vplivalo na stabilnost, torej boljse OC, al ne?

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Da.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Malecky ::

Ja...nad 2V kar kekci itk ne furate....

T(he) Boss ::

Trenutno ravno na 2V, ker je bolj malo navit :D

VASkO ::

TribesMan, samo meni se vedno ni jasno, kako imas lahko tako nizko temperaturo pri 2V pa samo 2 92mm ventih... jaz mam lado, 2 12cm venta na 5V, shroud pa barton na 1.75V na 2400mhz pa je temp tam do 44°C. kero plato pa mas pa keri bios? ali meris kako drugace temperaturo?

PrimozR ::

NF7-s BIOS v23 (tko je napisov)

Eddy ::

Ja samo to je odvisno od veliko dejavnikov!

Kje imaš radiator... (v ohišju, zunej, še kje drugje)
Senzorji temperature tudi pri enaki seriji odstopajo... tudi do 5°C...
In še veliko drugega...
Tako da ne primerjajte direktno vsših sistemov med seboj...

Res ne vem kdaj boste to ugotovili...

S5 bom reku tko kukr morph, da je edina točna primerljivost možna le s simulatorjem...
No ja možno je tudi na istem rečunalniškem sistemu, samo tu je pa problem preciznosti merilnika temperature na MB...
No, pa da ne boste spraševali kdaj bo moj simulator gotov, bom reku da se dela ta tem, samo še vedno ima pa šola prednost zame...

LP!
www.ekwaterblocks.com

sash ::

Eddy do vseh teh ugotovitev sem prišel že sam, pa tudi nebom te spraševal kdaj bo simulator končan, bi te pa vprašal eno drugo stvar in sicer, ko bo ta simulator končan in v katerega kvalitete ne dvomim(o) me zanima če se bo dalo kakorkoli na njem stestirat svoje storitve, ker mariskdo na ST doma kaj čara in da bi mel boljšo predstavo kaj je sčaral bi ti človek poslal pa ti to mal "premelješ" ali pa da zadevo dostaviš na recimo ST-Lan party (če bo organiziran) pa se zadeva tam primerja ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Eddy ::

Maybe...
www.ekwaterblocks.com

robio ::

Owca: "Iz vsega srca upam, da nihče ne misli, da bi lahko pri vodno hlajenem procesorju hlajenje MOSFET-ov uplivalo na dejansko temperaturo procesorja. "

Če pogledaš šeenkrat sem napisal, da je pri meni pokazalo par stopinj manj. Kaj to pomeni za dejansko temperaturo procesorja nevem, ampak jaz govorim o temperaturi katero mi prikaže senzor na plošči (če je to dejanska nevem). Problem pri vodnem hlajenju je (kot je videti tudi v njegovem primeru), da v ohišju ni več nobenega venta in s tem posledično ni več kroženja zraka, zato se vročina začne "nabirati" na mestih kot so MOSFETI.
Jaz imam vodni blok od Zalmana in dokler nisem v MOSFETE usmeril 120mm venta na 5v sem imel prikazano temperaturo za 4 stopinje višjo kot potem.

Napisal sem samo izkušnje.

OwcA ::

@robio: izjava je bila mišljena striktno kot opozorilo. Komur je bilo to že prej jasno, lepo, naj se ne ozira name potemtakem, komur ni, naj pošteno razmisli čemu tako.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Vasko... mogoče imaš v sistemu kakšno hudo požrešno grafo ala R9800 pa mogoče vodno hlajen NB... tle bi se znalo nabrati... še posebej, ker je MK4 blok precej odvisen od pretoka... večje število blokov pa avtomatsko ubija pretok... ergo večja temp... pa še vsaka komponenta v sistemu ti da tistih par W v vodo pa imaš razliko...

Kar se pa tiče nekonstantnosti senzorjev, pa so moje izkušnje zelo presenetljive. Imel sem že 3 NF7 plate doma in vse tri mi z enakim BIOSem kažejo točno enake temperature... Pod istimi pogoji...

Sicer pa meni največ pomeni temperatura vode, ki jo merim z kalibiriranim senzorjem in je res natančno merjena. Za temp CPUja pa vem da je nekje okoli 15°C višja od temperature vode, pri mojem trenutnem overclocku seveda... to mi je glavni pokazatelj kako dobro je montiran blok. Pa na vseh treh platah so bile temperature v enakem razmerju... z istim BIOSem seveda. No sej vsi BIOSi po d14 imajo kažejo enake temperature... Izstopata samo d10 (ki kaže več) in d14 (ki kaže manj)... ostalo je pa isti šmorn.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blok za GF6800 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1157707 (5164) bajker
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910205 (6074) gamer
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19012032 (7165) Malecky
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585750 (4160) Jackal
»

Malo pozno a vseeno. Moja Antec Silver wb. kištica :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252077 (1265) morphling1

Več podobnih tem