» »

Malo pozno a vseeno. Moja Antec Silver wb. kištica :)

Malo pozno a vseeno. Moja Antec Silver wb. kištica :)

morphling1 ::

Tole mi sicer že vsaj en mesec laufa na mizi, samo šele zdaj postam slikce. Že nekaj časa sem imel v mislih izvedbo vodnega hlajenja v Antec midi tower ohišju skupaj z srebrno verzijo blokov (še enkrat hvala Karli, da si mi to omogočil). Izgled je bil pri tem prvotnega pomena, za navijaške podvige je še vedno zmogljivejše hlajenje v moji drugi kišti :)
Osnova vodnega hlajenja so seveda bloki.
Torej MK4 ter čipset blok v srebrni izvedbi:


Končna verzija s 12mm push in priključki:



Osnova vsega bo NF7 rev 1.2 z narejenim vdd modom.



MK4 instaliran in s potrebno silo pritrjen na proc (po novem Barton 2500+)


Še prej koliko termalne paste dejansko uporabljam v praksi, res minimalna količina ki jo čisto na tanko razmažem po jedru.


Malo za hec, temu recimo Tom reče "a thin layer of thermal grease"


K stabilnem delovanju pri povišanih frekvencah, seveda pomaga tudi hlajenje mosfetov


Malo kasneje še ostale slikce ;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
  • zavaroval slike: Primoz ()

sharp ::

Super zadeva sem že vidu,zelo lepo :), "a thin layer of thermal grease" Hi,hi,hi.. Kje si pa oranžne priključke dubu?

morphling1 ::

Oba blokca instalirana in plata pripravljena za kišto:


Mesto radiatorja bo spredaj, tako da sem moral zrezat 120 mm luknjo in pripadajoče štiri luknje za privijačenje venta in radiatorja:


Radiator iz Chevrolet Chevette. Izdelek je pa delo kolega Dodge Viperja iz ZDA, ki mi je v zameno za vodni blok poslal ta enkratno narejen radiator prirejen za dva 120mm venta v pihaj/vleči kombinaciji.

Na njih so seveda Panaflo M1A venti (praktično enaki ventom, ki jih imata ena redkih srečkotov, ki so jih pograbili v Conradu nekega daljnega leta, alien-w ter TESKAn :) )





Radiator pritrjen na ohišju:



Skoraj končano (jep pci grafična :D)




Ter za konec en zoom in med delovanjem:


Zadeva v živo mogoče zgleda še malenkost bolje kot na slikah. Sem pa kar zadovoljen tudi s hlajenjem kljub dosti manjši površini radiatorja, samo vseeno pa pri tihem delovnaju ni primerjave z mojim starim Ladinim radiatorjem na podobno glasnih ventih, velikost pač naredi svoje in v tem primeru je Ladin več kot še enkrat večji. Da bo pa kišta dokončana me čaka še custom zrezana stranica, samo čakam na nek navdih, ker navadno okno enostavno ne zadosti :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

ru7 ::

Odlično, kake so pa preformanse (kljub temu, da ni nemenjeno navijanju;) )?
Lep izgled, vrhunska izvedba :)

smilyxx ::

Fancy tale tvoja kištica. Res lepo si tole naredu. V čem se ta kišta razlikuje od Chieftecove?

Lp
Save water.
drink beer.

ali3n ::

očesu všečno... glede performans pa ne morm komentirat, ker se ne spoznam; zgleda pa hudičevo lepo!! >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

morphling1 ::

Zmogljivosti so OK, barton 2500+ mi folda 24/7 na 2550 MHz pri fsb 222 MHz dual chanel (PR tam okoli 3700+). Samo NF7 sem pa spravil na lepih 238 MHz DC
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

lukslo ::

res lepo narejeno

paša za oči :D

njok ::

SilverMK4 + oranzni nastavki... mmmmm.... :D

Lepo postimana kistica, cakamo na inspiracijo za stranico. :D

blblb ::

Mi lahko poves ce si slucajno opazil kakso nestabilnost samega ohisja ko si zvrtal luknjo v ohisje?

ali3n ::

Jaz sem predelal ANTEC SX 630II pa je čist ok; edino kar mi trenutno hodi v resonanco je "zadnja" - desna stena (pokrov za plato). Kletka je ostala trdna, pa mam tud eno 120mm lukno spredaj (v bisvu identično kot Morph)
Moja "Črna vdova" :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

rap3r ::

Ah morf sej ne rabš še moje pohvale a ne:D
Itak si naredu super.
Klap klap
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Boško ::

Bomba :)

kuglvinkl ::

Morph, pohvale. Ultra dobro pošlihtana kišta.
Your focus determines your reallity

Golden eye ::

morf, A boš imel skoz PCI grafično not , al kaj???:\ Kako si pa vodo notr nalil(skozi tisto cevko za air) a ti je potegnil vodo iz radiatorja v pumpo al kaj??8-O ) mickeno razlozi!!

rap3r ::

Hm kaj pa nisi zastopu?
on ma t člen na najvišji točki, oz je na višji točki kot pumpa in kot cev ki gre iz radiatorja v pumpo.
Ko je napolnil radiator mu je zalil še pumpo in zadeva je zalaufala:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

C_maniak ::

Uber dobro zrihtan! To bi jez rabu za mojga, ne morphling??:))

morphling1 ::

Grafa ostaja dokler ne pride moja naslednja karta v prodajo :)
Glede T člena, ta sistem ga v bistvu sploh nima, polnjenje se izvede skozi tisto tanjšo cev (lahko bi bila debelejša), je pa tako kot je napisal rap3r, sistem sem postopoma polnil pri prižgani pumpu, seveda sem v prvo napolnil toliko da je imela pumpa nekaj vode v sebi, potem pa tako in začne cirkulirat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Ja tole je kr impresivno. Posebej tale hladilnik mi je padu v oci.:D Lustno.

Ej, kaj pa mas za eno pretocno pumpo not? Pretok pa to?

DjTonic ::

Super izgleda sem bil zelo navdušen nad fotkami. Vendar za zdaj še ostajam na Air Hlajenju čeprav ni najbolj prijetno za ušesa.:D Ko bom kupoval vodne bloke in sistem za vodno hlajenje bom vsekakor kupil tale blok od Morphlinga ker je the best.;) Morphling kaj sedaj imaš ti Dve Abitki NF7? Zdi se mi da si nekje napisal da maš tudi rev2.0

Marjan ::

Sem vidu tele slikce že zdavni na tvoji strani morphling. Res noro dobr - srebro... Sej hlajenje je verjetno le za kako stopinjo boljše kot identično iz bakra, ampak štekam - gre se za best water cooled computer on world >:D
In tuki tud dejansko dobiš medaljo!

Torej si doteral, da je to najboljša oblika bloka?

Pa še - me zanima zakaj je cev od CPU do NB tako (pre)dolga?
Kako si pa matice privijaču na NB (ko so tako zelo skupaj)?
:D

morphling1 ::

Pumpa je Maxy Jet 1000 in je dovolj dobra za ta sistem, sicer pa ja imam dve mašini pod vodo s platama nf7 1.2 ter nf7s 2.0.
Srebrni bloki so recimo stopinjo boljši, samo nažalost pa ta sistem ni ultimativno zmogljiv za samo vodno hlajenje, zato bi potreboval dosti večji radiator. Tale mi ohlaja vodo vsaj 7 stopinj manj kot Ladin in iz tega sledi tudi manjši overclock. Je pa tudi moja glavna oc. mašina na vrsti za predelavo, zdajšni 5 let star big towe je že močno sesut, se maje včasih škripa, tako da ga bom menjal takrat pa bom izboljšal tudi hlajenje vode saj bom uporabil verjetno kar dvojni radiator s vzporednimi priključki tako da bo pretok čim manj oviran, cilj je pri čim nižji glasnosti doseči temperaturo vode skoraj enako okolici, s tem bom pa imel osnovo za res ultimativno vodno hlajenje :)
Cev od nb-ja je daljša ker je lažje vse skupaj potem razstavljati ter ker bom imel v tistem bakrenem kolenu senzor temperature vode.
Matice na nb ? verjetno misliš priključke za vodo, pač natančnost, da se je ravno izšlo pri privijanju.
Oblika je dobra, malo rezerve pa še imam :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

smilyxx ::

Katero ploščo maš pol pri glavni OC mašini? Drgač je pa tale ohišje zeloo podoben Chieftecu.

PS: Ali si že zdezajniral blok za R9700 pro?

Lp
Save water.
drink beer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smilyxx ()

m.i.h.a. ::

morphling mi lahko poveš kakšne so kaj temperaturne razlike, če je ta tvoj blok mk4 obrnjen tako kot tukaj na tej plošči in kakšne če je obrnjen na bok (tako, da pridejo luknje za pritrditrev bloka na zgornji in spodnji strani procesorja in ne na levi in desni)? Za kakšno postavitev socketa je bil izdelan mk4?

Jebiveter ::

morphlin1, spet si se izkazal! Bravo! :D
Seicer sem fotke vidu ze na tvojem pejđu ampak je zanimivo prebrat tudi kak komentar...

Sam eno vprasanje bi imel: Kakse rame uporabljas? A jih kdaj testiras z Memtest86 glede napak in podobnega?

keep it comin'! :)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

Ne smilyxx, Chieftek je podoben moji kišti :D (Antec) v oc. kišti mam pa po novem NF7S rev2.0, Epox 8rda+ je počasi postajala problematična. Bloka za R9700 pa še nisem delal, nekako človek nima volje, če nima te kartice tudi sam :)
@ m.i.h.a. za ta blok je vseeno kako ga obreneš saj je v obeh primerih vhod točno nad jedrom procesorja, torej obrneš tako da je lažje eventuelno speljati vodo na ostale bloke, tako da je čisto vseeno kako je obrnjen socket vedno se najde prava pozicija.
@Jebiveter, rami so pa Kingston HyperX pc3500, memtesta pa ne uporabljam dokler z ramom ne najdem težav v kakih drugih programih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še moje vodno (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614934 (3338) Racko
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910195 (6064) gamer
»

Lian-Li V2000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
977710 (4673) LittleDevil
»

Vodno hlajenje by Japan power!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
545450 (3940) T0RN4D0
»

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19110964 (7673) Fury

Več podobnih tem