» »

Remote desktop Server za Windwos 2000

Remote desktop Server za Windwos 2000

klemen_lana ::

Pozdravljeni !

Imam problem instaliral sem si terminal service na windows 2000 Server, da bi lahko uporabljal remote desktop. Problem je naslednji: ko se prijavim preko remote clienta se inicializira nova session.

Pozna kdo rešitev, da bi se lahko prijavil v isti session, ki že teče na windowsih?

Klemen

kixs ::

Ko se odjavis od seje, uporabi "disconnect" in ne "Log off". Enako je v "Full Screen" nacinu, ce pritisnes na "X". Upam tudi, da uporabljas "Remote Desktop Connection" program, ki ga DLjas od Microsofta, je pa ze zraven pri XPjih.

lp

klemen_lana ::

Samo jaz bi se rad prijavil v prvotni session, ki je nastal
ko sem se doma prijavil v računalnik. V tega pa preko remote client ne gre.

Pozna še kdo kakšno rešite?

Hvala vseeno:)

Lp

Dzonson ::

naredi si bliznjico za RDC, desni klik pa Properties, za ukazno vrstico pa na koncu dodaj /console
zgleda nekako takole:
C:\WINNT\system32\mstsc.exe /console

klemen_lana ::

Vseeno ne gre.
To sta mi vidla povedla za WINDOWS XP, ampak jaz imam doma WINDOWS 2000 SERVER, na katerega sem naložil Terminal service, da se lahko lahko povežem remote na njega .


Lp

noteadmin ::

Remote administrator 2.1 . Deluje fantastično ;) Pa še link: stran na www.radmin.com

Lep pozdrav!
_____________________________

Microsoft ::

klemen_lana, kako pa se odjavis, ko gres off?

Ker jst sm mel to zadevo, pa sm kr na "x" kliknu, pa je vse ostalo tam. Ko sm se naslednjic logiral, me je vprasalo na zacetku, kaj bom izbral.

BTW, ce nismas ukloplenega licensing server (al neki tazga), je tak server omejen na 2 taki remote desktop povezavi...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

klemen_lana ::

Servus!

Problem je taksen: jaz doma zazenem racunalnik(windows 2000 server) se prijavim v njega z uporabniskim imenom npr. test123 zazenem par programov . Grem v solo in se s solskega racunalnika prijavim v svoj domači računalnik z uporabniskim imenom test123. Tu je zdaj problem, inicializira se nova session s tem uporabniskim imenom in ne tista ki ze tece na mojem domacem računalniku. Ne vidim nobenega programa, ki sem ga doma zagnal, ampak se na cisto novo prijavi v sistem pod imenom test123.

Jaz bi pa rad tako imel, da bi se prijavil v obstojeco sesion za uporabniško imen npr. test123. Tako to gre pod WINDOWS XP.

Lp.

Clemento ::

Daj si raje nalozi program PCAnywhere pa bo ful lazje....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Microsoft ::

klemen_lana, mislim, da to ne gre. Ne bom pa trdil.

Ker jst sm isto naredil. Najprej sm se na PC lokalno prijavil. Sam potem, ko pa sem se z nekim drugim PCjem na ta server, se je odprla nova session.
Samo, ce sem samo zapru okno od remote desktop in se potem spet prijavil, sem dobil obvestilo, da je ze en sessino, in da se lahko prijavim v ta session.

Sam nikol mi pa ni uspelo, da bi se prijavil tako, da bi dobil taksen "pogled" , kot user, ki se je logiral lokalno.

Katere programe pa bi tako rad videl?

Clemento, mislm, ce je tistle program od Symanteca, ne more priti v upostev, ker stane kar 800$ z licenco za 5 instalacij. Mogoce z vrtnarijo (ceprav dvomim v uspeh)...



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

klemen_lana ::

Ja mislim, da ne bo šlo:(
Škoda.. Treba si bo dati gor XP..

Lp

der_Alte ::

VNC

Dzonson ::

tisti ukaz z /console more delat (meni je to delalo na 2000 server)
ker pa pravis, da ti ne dela je pa najverjetneje vzrok nekje v terminal services

Microsoft ::

Dzonson, dej malo vec napis o tistem switchu /console, ker tole tudi mene zanima. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

remote desktop

Oddelek: Operacijski sistemi
241989 (1274) gorenjc
»

Windows 2000 server--->Win XP prijava v domeno

Oddelek: Operacijski sistemi
201754 (1546) demokedes
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382781 (2453) Microsoft
»

Win2kAdvSer; kako postavit novo domeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614798 (4026) Microsoft
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451928 (1535) andrej

Več podobnih tem