» »

Linux File Manager - Konqueror

Linux File Manager - Konqueror

«
1
2

d0rK ::

Torej,

moje tweakanje sistema se nadaljuje. Sedaj bi rd poizkusil se kak drug file manager. Prvo pa bi rad ostranil Konquerorja. Ali je to mozno?

1. rpm -qa | grep konqueror mi ne vrne nic
2. Pod System Settings -> Add/Remove Appliactions -> KDE ni nc
3. S Synaptictic Packet Managerjem nism tudi nasel nic.

Torej kako se da odstraniti Konquerorja? Ali se ga sploh da?


Kor drugo pa ce mi lahko nastejete kksne dobre file managerje...Samo file managerje. Ne rabim zravn se browserja in ne vem kaj se.


Hvala in lep pozdrav,

d0rK

Daedalus ::

Midnight Commander?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

KDE odstranis, bo sel tudi konqueror.

BigWhale ::

kdebase paket, mislim, da bi bil dovolj.

Gandalfar ::

gandalf@a1200:~$ dpkg -l | grep konq
ii konq-plugins 3.3.2-1 plugins for Konqueror, the KDE file/web/doc
ii konqueror 3.3.2-1 KDE's advanced File Manager, Web Browser and
ii konqueror-nspl 3.3.2-1 Netscape plugin support for Konqueror
ii libkonq4 3.3.2-1 Core libraries for KDE's file manager

Pithlit ::

Ne vem sicer kolko so dobri (al pa ne dobri) ker file managerjev ne uporabljam. Jih je pa malo morje. Na hitro sem pogledal XNC, ROX-Filer, Evidence (kadar je treba kakega eye-candy odvisneža impresionirat) in Gentoo.
Life is as complicated as we make it...

NoUse4AName ::

So precej slabi, sem iskal pametne alternative ko sem uporabljal IceWM vendar so vsi ali nestabilni, neverjento grdi, počasni ali pa imajo katastrofalen uporabniški vmesnik. Na koncu obupal in zagnal gnome.
edit: nautilus v gnome je kr vredu. Ne bluzijo z nekim web browserjem.

Zgodovina sprememb…

mile ::

en se zdi pa konqueror ful uporaben, ma kr neki bonbončkov

CCfly ::

Midnight Commander in morda Krusader.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

moj_nick ::

Bash ;)
110111001001010001010000

BigWhale ::

Se strinjam z mojnickom... ;>

Pithlit ::

Že, že... sam niso vsi bash freaki :P Tko kot ne uporabljajo vsi KDE. Bistvo Linux-a:

1.) probaš - dela == zakon
2.) probaš - ne dela == probaš pač nekaj drugega
3.) hmm... uporabljaš bash - dela vedno == überzakon :D
Life is as complicated as we make it...

d0rK ::

Ajej:( ... Tale Konqueror me spominja na IE v Winsih ...Zalostno...

Kar se pa tice drugih File Managerjev pa jajks....Un Midnight Commander mi bo se povzrocu par nocnih mor.
Sodec po File Managerjih, k sem jih do zdejle vidu se strinjam s "NoUse4AName".

No ja, bom pa pac shajou s Konquerorjem. Bomo se prilagodil.

moj_nick ::

Pa ti sploh veš, kaj bi rad imel od file managerja?
110111001001010001010000

d0rK ::

Ja ...Tocno vem ... Zelim tocno to kar je Konqueror sam da je brez browserja...In ja, tut zgledat more lepo...

NoUse4AName ::

Torej hočeš nautilus iz gnoma :)

Daedalus ::

Nautilus pa že ni lep:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

d0rK ::

Sodec po temle mi je Nautilus zelo vsecen ... Ampak jz nebi rd zdej saltu na GNOME :\ ...

Prov bedniki tej razvilajci Konquerorja..Kva grejo pokvart dobr file manager z implimentiranjem enga jebenga browserja :/.

Poldi112 ::

Kaj te moti ce je zraven se browser? Meni history cist prav pride. Pa knof back.
Ceprav nisem cisto zadovoljen. Bi rad naj podobnega kot total commander (Midnight commander se mi ne dopade. Imam raje bash).
Najbolj me moti, da v text view ne dela sort.

Pa za nautilusa pac ne rabis gnome-a.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

NoUse4AName ::

Gnome je skupek knjižnic in aplikacij, isto kot KDE. Res ne rabiš celoten gnome da uporabljaš nautilus, rabiš pa precej velik del.
Če si nekdo, ki ne mara programov z milijon stvarmi katere noben ne rabi (KDE style), potem ti bo gnome verjetno bolj všeč...

d0rK ::

Moti me to, da zelim imeti File Manager ne Browser :). Pac je zakompliciran....Zdej pa ne vem...

Kako se kej GNOME razllikuje od KDEja? .... Vsi programi delajo v obeh? Skratka dejte mau napisat svoje izkusnje.

Poldi112 ::

Uporabljas tistega ki ti je ljubsi.
Ce je program pisan za gnome, ti imas pa kde, rabis se dolocene knjiznice, da ti dela v kde. Natancno ne vem, ker se mi tiste, ki jih dolocen program potrebuje, avtomaticno instalirajo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

hruske ::

Uporabljam oboje. Ponekod se konq bolje obnese (recimo windows mreza), bolj mi je pa všeč gnome okolje.
Rad imam tole državico. <3

ql000 ::

kaj manjka krusader-ju? tiste bližnjice F5, 6,7,8,...; Alt + U in take zadevščine so legenda!

P.S.
KDE rocks!

alexb ::

Jst pogresam predvsem en dober port Total Commanderja.

CCfly ::

edit: Mislim da je bil Krusader že trikrat omenjen.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

alexb ::

Mas prav.. Ga ravno preverjam. Zgleda obetavno.

NoUse4AName ::

Če imaš gnome lahko brez problema laufaš KDE programe, samo kde knjižnice moraš imeti inštalirane. Na računalniku lahko tudi brez problema imaš inštaliran tako KDE kot gnome.

gpg ::

d0rK, kaj te matra? Če ti KHTML ni všeč, ga ne uporabljaj. Zakaj nam ne zaupaš, kaj te dejansko moti?

d0rK ::

Kaj me muc ? Muc me, da ne morm stvari potweakat kuker jz hocm :). Paranoja kaj cem ... Tale Krusader je faking slasten. Tocno to bi meu....
Sam kaj k je Konqueror tko zadelan u KDE ...Peki eni....Mogoce bom pa sou na GNOME.

moj_nick ::

Zbriši ikonco iz menija pa te ne bo več bolel ;)
110111001001010001010000

d0rK ::

Ni tko simpl ... Dokler bom se vedno vedu da je gor me bo motil....Sej k pospravlas sobo tut use umazanije ne fuknes pod preprogo pa gres mirne vesti spat :). Ali pac? :P

hruske ::

Če bi mogu zato, da bi pospravu, sesut pol stene, pol rajš pometem pod preprogo.
Rad imam tole državico. <3

moj_nick ::

Če imaš skladišče (disk nad 20G), potem lahko brez problema kakšne odvečne strani kam skriješ. Če imaš pa garsonjero, potem ti pa res preostane samo metanje ven.

Izberi si tisti protiargument, ki ti je ljubši, lahko pa upoštevaš tudi oba ;)
110111001001010001010000

hruske ::

Al pa vzameš distribucijo, ki ti omogoči razkošno živet v garsonjeri.
Rad imam tole državico. <3

d0rK ::

Moja linux particija ima 5 GB .... 20 Giga je zehud luksuz :). Skratka, gre se mi za princip....Bedn je, da se ga ne da odstrant.
Sem pa kot sem ze rekel paraniocen perfekcionst, in probam oz. MORAM vse kar ne rabim zbrisat....Jebat ga.

A nautilusa se da odstrant iz GNOMEa ce ti ni vsec? Bi probal GNOME in ce mi je le-ta vsec in mi le Nautilus ni vsec poizkusim se Krusaderja.

hruske ::

Mogoče bi šel na slackware, ki ima kar veliko ročnega dela in lahko kar dobro oskubiš sistem?
Rad imam tole državico. <3

NoUse4AName ::

Pol raje idi na gentoo :)

d0rK ::

Trenutno uporablam Linux 6 dni .... Ucim se sicer s svetlobno hitrostjo ker veliko tudi berem...(Knjiga: Linux z namizjem KDE ter ogromno man strani).

Imam pa namen, ko bom preprican, da se bom znasel, preklopiti na Slackware. Sem ga ze uporabljal, pa sm ugotovu, da mam se premal znanja.
Skratka, ko dosezem neko stopnjo znanja, ki mi bo zadoscala za zacetek v Salckwaru, bom preklopil. Ceprov mi zivljenje na Fedori ustreza. Lepo mi je zaznal in USB kljuc in digitalca.... Trenutno je edin neresliv problem se pojavil pri instalaciji aMulea. Ampak ga niso znal resit niti fantje na uradnem aMule kanalu.

nejck ::

Meni Konqueror ni vsec predvsem zaradi "implentacije" v sistem... mi smrdi po Internet Explorerju :/ in bi res rd zvedu kako ga totalno odstranis iz KDE namizja.

Lp,
nejck

BTW, ko poskusim namestiti Krusaderja mi javi tole:

[root@sloweb nejck]# rpm -i krusader-1.51-fc2kde331.i386.rpm
napaka: Failed dependencies:
kdelibs = 6:3.3.1 is needed by krusader-1.51-fc2kde331
[root@sloweb nejck]# apt-get install kdelibs
Reading Package Lists... Done
Building Dependency Tree... Done
kdelibs is already the newest version.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 removed and 0 not upgraded.


wierd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejck ()

Poldi112 ::

Take stvari so mene pripeljale v gentoo. In poleg home ikonce zdaj pociva krusader ikonica.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nejck ::

Poldi: in kaj je v gentoo drgac?

moj_nick ::

Errorja "failed dependencies" ne boš nikoli dobil ;)
110111001001010001010000

d0rK ::

Gentooja ne poznam prov velik tko da bom kr direkt uprasu...A je to zarad unga "emerg-a"?...Al zakaj tega ne more bit v Gentooju?

Gandalfar ::

moj_nick: no, make pa se vseeno od casa do casa crkne..

NoUse4AName ::

V linuxu je vsak program odvisen od enega drugega, razen tistih najbolj osnovnih. Torej zna bit velika težava, če hočeš nekaj ročno inštalirat, ker je vedno nekaj odvisno od drugega.
Gentoo to reši z načinom inštalacije programske opreme. Ti samo napišeš emerge ime_programa in ti ga bo inštaliralo vključno z vsemi programi od katerih je odvisen. Isto stvar dela apt-get pri debianu. S tem da je emerge downloada source kodo, program prevede in inštalira, apt-get pa downloada že preveden program (torej kot v winsih .exe) in ga samo inštalira.

Pithlit ::

Gentoo dokaj pogosto postreže s sporočilom "emerge failed!!!". Vsaj pri meni. Je pa res da se dost zajebavam s hardmasked paketi >:D
Life is as complicated as we make it...

NoUse4AName ::

Ja pol se pa ne čudi. Z razlogom so programi masked.

nicjasno ::

muCommander, gnome commander, krusader
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Pithlit ::

Sej se ne čudim. Sam vem kako je k človek dobi novo igračko v roke pa hoče vse probat (in se seveda kaj zlomi). Govorit da je pri Gentoo vse v najlepšem redu je pa tud neumnost. Marsikaj se lahko polomi tud če uporabljaš le stabilne pakete. Zelo redko ampak... se zgodi. >:D

Dokler se uporablja sandbox pa itak ni problema. Back on topic: k bo evidence izdan bo špica.
Life is as complicated as we make it...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux Mint ali open Suse

Oddelek: Operacijski sistemi
152976 (510) link_up
»

KDE 4

Oddelek: Programska oprema
211682 (1177) jype
»

Gnome ali KDE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799585 (4298) Kostko
»

Vprasanja glede linuxa (suse linux) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
805167 (4259) kriko1
»

[Suse 9.2] Konqueror in Gmail

Oddelek: Operacijski sistemi
7987 (802) Jst

Več podobnih tem