» »

Kateri Linux uporabljate

Kateri Linux uporabljate

1
2
»

CCfly ::

kista se spontano reboota na 30s

?
Si si mogoče že naredil svoj kernel ? Mogoče je kakšen problem z ACPI-jem ? Drugače pa poskusi samo v BIOS-u začasno ACPI ugasnt.

na zacetku mi ne najde root particije in moram rocno jo vnasat in nasploh je vse skupaj f00 :)

Hmmm, je napaka v grub.conf ali je kaj drugega ?

ješ ::

Debian, najbolj pogosto uporabljene pakete (xfree, gtk, ...) sem naložil z apt-build. Nad Gentoo-jem sem obupal, ker je inštalacija posameznega programa trajala predolgo.

CCfly ::

Ko imaš kakšne 3 računalnike povezane v mrežo, se prevajalni čas precej zmanjša :)

Gandalfar ::

jap, je bil lastn kernel .. zdej se trudim z enim 2.6...

moj_nick ::

trenutno sem si dal gentoo gor in mi je cel sistem razpadu..


Tole maš user error. Če ti vse dela pod Debianom, bi ti moglo tudi pod Gentoojem >;)

Inštalacija se pa v toku enega leta ni bistveno spremenila - samo sedaj je v obliki handbook-a.
110111001001010001010000

BigWhale ::

Mislim, sej gentoo sploh nima instalacije... ... user vse sam nardi... ;>

Torej, ce je kaj sfookano, potem user sam sfooka... :P

CCfly ::

Točno tako :)

Gandalfar ::

dost kul fora se mi je zdela, da sem vzel tudi .config file od mojega kernela, ki sem ga imel na debianu in stvar se vedno ni delala

eden od korakov je bil tudi genkernel, ki je opisan v handbooku in tudi ne dela..

go gentoo! :>

Hawk ::

jz sm tui v linuxu...tocno receno v Gentoo-ju, zdej sm ga glih pobrisal, ki bom probal dat novo verzijo gor....mogoce je kej bolsa:)

CCfly ::

In zakaj naj bi genkernel delal, če ti če tvoj .config ne dela ? Pravzaprav ne vem v čem naj bi bil problem. Ti je Gentoo-jev LiveCD v redu delal ?

moj_nick ::

Naredi še make menuconfig in vključi še kaj, kar piše v handbooku
110111001001010001010000

Gandalfar ::

izkaze se da tile kerneli na noben nacin nocejo bootat iz raiserfs particij .. ext3 je stvar spravil malo dlje :)

Trenutno imam frustracije, da mi nvidia-glx usuva kisto in moram vesa uporabljat.

Druga kul stvar je, da kljub temu da sem sel iz stage3 sem moral kompajlat mjlon stvari. Sicer vsi gentoojevci vedno pravijo, da binaryi kar lezijo naokoli ampak skoda, ker nikjer ne pise kje so. Gledam manuale in config fajle in vsi pravijo, da pac dodas grp direktorij iz mirrorja in dela. Skoda, ker je ta direktorij na vseh mirrorjih prazen :/

moj_nick ::

A si naredu posebej /boot particijo in gor dal ext2/3, kot piše v manualu? ;)

Za nvidia-glx se najprej poigraj s programom opengl-update. Če še to ne dela, naredi tole:

echo "media-video/nvidia-glx ~x86" >> /etc/portage/package.keywords
emerge nvidia-glx

Isto lahko narediš tudi z nvidia-kernel, da boš imel enaki verziji.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Maximus ::

ko si izbiru podporo za particijo, si dal da ti inkluda v kernel, al si dal modul? Ce si dal modul, pol ti lahk zaradi tekga mori.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

Gandalfar ::

seveda sem dal notr v kernel in ne modul :)

ne, nisem naredil /boot particije. Imam eno 10Gb / in iz nje vse delam. Nikjer ne pise, da mora biti tako ampak je priporoceno.

moj_nick ::

Ja, piše pa da ne bootne reiserfs ;)
110111001001010001010000

Gandalfar ::

resu sem problem z nvidio .. seveda je bil problem v gentoojevem oh in sploh optimiziranem jedru. Dal sem si vanillo gor in stvar je zacela delat.

jaaay .. gentoo je kul :>

Brane2 ::

Nikar bootat s REiserja.

Še najbolje je, če imaš tistih pardest MB za boot na posebni particiji in na njej plain ext2.

Za bootanje z Reiserja moraš imeti vklopljeno opcijo notail, ki ni optimalna za siceršnje delo.

Kar se gentoo kernela tiče, se meni osebno zdi prav O.K. Še nikolli nisem imel nobene tažave z njim.
Uporabljam vanilla kernel samo zato, ker dostikrat hočem ravno zadnjo verzijo kernela, ki pa v gentoo še ni vključena.

Težave z nvidio so zame novost. Je pa tudi res, da tistega modula nikoli nisem uporabljal. Vedno uporabljam nVidia-in modul in ne tistega iz kernela.

Gandalfar ::

ker pa je nvidia-in modul?

Brane2 ::

Edit: hotu sem reč nVidiin modul... :D


emerge nvidia-kernel..

za to, da ti stvar potegne material za gradnjo modula z neta, skompajla interface za binarni modul na tvoj kernel in ga poči v ustrezno mapo.

in

emerge nvidia-glx


za to, dazadeva potegne ustrezni nvidia driver za X-e, ki paše na ta kernel modul.


Opcijsko je še nekakšen glx-update nvidia da ti aktivira glx podporo, samo tega nikoli nisem rabil, ker je to naredil že emerge nvidia-glx.

No, če ti glx ne bo delal, si v /etc/X11/x.org v delu "Modules" vnesi Load "glx" in poskrbi, da ne bo nalagal "dri" modula


To je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

moj_nick ::

opengl-update namesto glx-update ;)
110111001001010001010000

Brane2 ::

Ja, verjetno maš prav. :8)

CCfly ::

vanilla je edini pravi source za jedro. Poflikanih jeder nikoli nisem preveč dobro prebavljal. Mogoče če rabiš kakšne pomembne optimizacije.

Gandalfar ::

Brane2:ja... gentoojeva nvidia-kernel in nvidia-glx ne marata gentoojevega kernela :>

Brane2 ::

1. Pa imaš link v /usr/linux na mapo svojega kernela ?

2. Če je v kernel že skompilan "nv" modul, ti pa poskušaš uprabit nvidia-glx na njem, lahko postane sistem nestabilen.

Uporabljaj ali GPL oba in kernel modul in X driver ali oba od nvidie. Ne smeš mešat.

Če je bil naložen GPL kernel modul od nVidiae, potem ga stvar ne bo hotel zamenjat za closed source...


3. Če te moti karkoli, si pač zrolaj vanilla kernel.

Gandalfar ::

eh ..

gentoojev nvidia binary usuva gentoo kernel .. :)

moj_nick ::

Kopiraj .config od vanille v gentoojevega ;)
110111001001010001010000

Gandalfar ::

sej sem ga :>

itak skoz isti config fajl naokoli prenasam .. ocitno res rabim debiana, da si spisem config fajle, da mi potem gentoo dela >:D >:D

moj_nick ::

Kaj, ko bi se prestavili v temo Gentoo problem, ker smo že mal zelo OT.
110111001001010001010000

Bela01 ::

Lep pozdrav!

V Linuxu sem popolni začetnik oz. ga sploh še ne poznam. Katero verzijo mi priporočate in kje jo naj dobim?

LP

hruske ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361565 (1358) Mr.B
»

problem nvidia + xorg in gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
131029 (924) Senzacionale
»

geforce linux userji rabim nasvet

Oddelek: Operacijski sistemi
141348 (1217) thezerox
»

Gentoo problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674266 (3791) Senzacionale
»

manjka ukaz emerge

Oddelek: Operacijski sistemi
251274 (1044) Brane2

Več podobnih tem