» »

50 tolarjev papirnat bankovec

50 tolarjev papirnat bankovec

CaqKa ::

Danes sem bil nekaj na banki urejat in sem gospo poprosil če mi še zamenja dvestotaka za po 50 tolarjev bankovce...
no dala mi je kovance.. gledam bedasto.. jaz rabim te bankovce za avtomate. "ja veste papirnatih pa ni več, se boste morali navadit od sedaj naprej na kovance, najnižji papirnat bankovec je 100 sit" gledam še bolj kot budalo...
nato si med potjo domov zamišljam vseh n avtomatov po našem faxu.. avtomate za parkiranje... bla bla bla ecetera. kaj bomo z njimi? ker se je banka slovenije tako odločla bo vse te bankomate sedaj treba predelat medtem pa lahko stradamo (parkplaca, kavice, pijače, ali pa čokoladice?)

NE OMENJAJTE Monete ker nimamo vsi mobitel, in ker niso vsi avtomati s tem opremljeni. Tudi kakšne druge podobne fore ne omenjajte tukaj...
Mathai morda snov za novico zate?

alien-w ::

Itaq zdej vse avtomate predelujejo na kovance, zaradi evra in nima veze spljoh. Zdej bojo na kovance za tolarje pol bojo pa samo software zamenjal bo pa za evro delal. Na nasem faksu jih ze menjajo.

Poldi112 ::

Koncno. Jaz bi se ukinil vse kar je manj od 10 sit

CaqKa ::

to bi jaz tudi.. samo vse kar je nad deset pa naj bo papirnato.

PrimozR ::

Kuko boš pa plačvov xxx99 SIT ??

KTr1sk ::

Sovražim kovance, ker imam zaradi njih potem debelo in težko denarnico;(( Kar je manj od deset naj bo v kovancih, drugo pa v papirnatem, samo tako žal ne bo, a se jim sploh splača delat nove kovance, če bodo itak enkrat euri?

CaqKa ::

neboš plačal nič kar bo xxx9 sit ker si vse bankovce pod 10 sit ukinil.5 sit še ima neko vrednost.. manja pa že skoraj ne.. najbolj bedno je ko majo nekateri še stotine...

Poldi112 ::

Nasploh bi rabili cene yyyx ukinit. Zaokrozit na 10.

Caligula ::

Jz pa hocem ,da bodo sam se kovanci.
Resno! >:D

Pol sam se mosnjo okoli nosis :D
So me enkrat gledal, ko smo sli ven pa sem mel mosnjo p vse placeval s kovanci po 500 SIT pa tistimi vmesnimi :D

pingec ::

eh mi mamo ze 2 tedna oba avtomata v soli predelana v kovance je prisu neki vstavu sprogramiru ene 10min vse skupi in je pa se ql je k avtomat vrača denar!!!8-)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

BaRtMaN ::

Kovance višjih vrednosti delajo zato, da se bo folk navadil jih okol vlačit. Ker kovanec za 5 evrov ni kr neki, ampak že kr nekej konkretnega.

jRk0 ::

kovanci bodo precej tezavna stvar za navadit se:\ smo navajeni da nimajo neke vrednosti in jih kar puscamo vsepovsod pa zgubljamo. tudi ko si pijan precej lazje zguis kovanec, pa sploh ce ti na tla pade in se kam odkotali:\

pa se ful bedno je met denarnico polno kovancev ki ti strli iz zepa in cinglja:\ jaz navadno ven niti nimam denarnice, mam v onem malickem zepu od kavbojk denar, zdaj pa bo sranje:)
You fuck up once, you loose two teeth.

CaqKa ::

že že.. samo naj se obojni ohranijo do prihoda evra..
poleg tega nevem kak naj tolko tega sranja stlačim v žep.. kak to vi naredite?

goba ::

Zabica, denarnica v obliki podkve. Poznas?

CaqKa ::

recimo.

Phoebus ::

Joj na konc bomo k kšni angleži k poleti riti kažejo k jim denarnice z unimi težkimi kovanci tolk dol vlečejo une poletne hlače na elastiko... :\

PARTyZAN ::

Kovanci sux. Zakaj? So pretežki in prehitro se jih zgubi..krneki no:|

BigWhale ::

Kovance sem nazadnje uporabljal v ameriki in to mi je bila ena izmed redkih prednosti amerike... Kovanci. ;> Kovanci so imeli vsaj neko vrednost. Lahko si kaj kupil za njih. Pa precej bolj prakticni so. Ce se spomnim vseh tistih bankovcev za 1 dolar, ki sem jih imel po vseh zepih, stacenih in zmeckanih... Kovanca ne mores zmeckat in raztrgat... ;)

R0K ::

Meni so pa kul kovanci. Že zdej povsod dobivam po 20 - 50 sit, pa se mi vedno vlačijo po žepih, pa se po dnevu, dveh vedno nabere za kako kavico, brez da bi sam vedel :P.

Avtomati so pa zdej itak vsi že skoraj na kovance. Itak so jih menjali zaradi evra oz še bodo tiste ki še sedaj niso.

Vendar nekaj mi ni jasno. Recimo kako avtomat prebere velikost kovanca in pristnost. Jest mam doma še maljone (dobesedno) lir, precej kovancev in je precej enako velkih kot kak za 20 ali 50sit, ampak avtomat ne pali. Vedno ga ven vrže. Tudi v teži so čist malenkostne razlike, v velikosti pa debelini pa skoraj isti. Edino barva je druga. Pa mi ni jasno, zakaj se ga ne da okol obrnat ;)

Mercier ::

Meni bi ustrezalo, če bi se odločili izključno za eno ali drugo. Pa da se prilagodim situaciji s primernim tošlom.

[DrAc0] ::

Kovanci, teh se tud bojim hot hudic kriza in kakor vidim nisem edini, ki se strinja, oz. jih ne odobrava. Mislim, zadeva se mi zdi tako bedna, da glava boli. Lepo vas prosim, imam tako denarnico, da neprenese drobiza, saj nimam zepka za tako zelezo, ce bi pa ze zbiral kovance bi jih pa samo iz principa vozil na odpad kot odpadno zelezo, samo da bi imel osebno zadovoljstvo, ko bi se jih znebil na najbolj posten nacin. (prosim, da ne bi kdo najedal o spostovanju denarja, in drzave itd. se zavedam tega in spostujem denar in drzavo (v sobi imam na steni SLO zastavo)). Sam bodimo posteni, kdo od vas bi nosu denarnico tako debelo in tezko, da ce se ti zep strga in ti pade na nogo, ti jo zagotovo zlomi. Tako da moje rek ostaja vsakic ko se odpravim po nakupih." Ne hvala zelezo pa kar obdrzite". (A venomer mi ga ponujajo kot da so gluhi).
Seveda bo vsega tega konec ko bo prisel evro.

BTW : Avtomata na kovance v SLO se nikoli videl.:D
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

CaqKa ::

Meni bi ustrezalo, če bi se odločili izključno za eno ali drugo. Pa da se prilagodim situaciji s primernim tošlom.

>>> em exactly my thoughts
morm met posebej denarnico za kovance in posebej za papire. beda.

Caligula ::

Ma dajte jokat. v roku 5 let bos itak 3/4 placeval s telefonom al pa kartico. Mi tamladi sploh.
Japonci ze, mi pa se bomo.

Smorny ::

Da se uvajajo kovanci je povsem logično. Kovan denar je bolj higienski, se ne poškodije tako zlahka. Ugotovili so, da morajo preveč "malih" bankovcev jamat iz obtoka in nove vračat. Meni se kovanci dopadejo, še posebaj kake priložnostne izdaje :D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

TribesMan ::

Kovanci gredo tudi men na jetra, ampak samo zato, ker pri nas nimajo dejansko nobene vrednosti (izvzamem 50SIT)... Dočim evropski so mi kul... 5€ niti ni tako malo denarja. Zdaj imam v sobi eno frucovo plastenko, v katero mečem kovance ko se jih nabere preveč v denarnici... in je že skoraj polna... tako da že razmišljam da bo treba nest paket v banko da zmenjam v bolj "otipljiv" denar... Se je nabralo že več kot 10kSIT, pa zbiram ene 3 leta... še posebej zadnje čase ko je tolko kovancev za 50 in 20 sit se vrednost zelo hitro vzpenja...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Smorny ::

Jaz delam podobno, v enem letu se mi nabere dovolj drobiža, da mam pokrit bencin do morja :)
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

iskra ::

~ROK: če se ne motim, deluje senzor za zaznavo kovancev na indukcijo ... Nisem pa prepričan. Vsaka kovina ima svojo induktivnost in razlike je zelo enostavno izmeriti. Glede elektrostatike nisem ravno ekspert vendar mislim, da sem prav povedal ...

Kovanci pa so čista beda ... Počasi se že navajam na kartico vendar tako nehote zapravim na tone denarja (pri ženskah znano kot credit card effect :D). Ker se precej vozim na relacij Lj-NG se mi nabirajo kovanci od cestnine na veliko in vso romajo v škatlico. Ko pride evro k nam bomo verjetno imeli vsi tulce s kovanci okrog vratu kot v času Tita >:D

Če pa že država sili, da se vsi privadimo na 5€ kovance, naj hitro preskočijo na €, dokler je še nizek tečaj :D

Smorny ::

Ker mam evre dokaj pogosto v rokah in še nisem videl kovanca za 5€, sem moral preveriti, če sploh obstaja.

Kovanca za 5€ ni ;)
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

iskra ::

Tudi meni se je zdelo malo čudno ... Sem malo prej brskal po drugi denarnici in sem našu samo bankovce za 5€ -- kovancev res ni ...

nere ::

sem že hotel odpret temo v zvezi z euro-kovanci pa bom kar tukaj:

mi lahko kdo navede vse racionalne razloge za uporabo kovancev namesto bankovcev?

je to samo manjša obraba?

so stroški izdelave sploh manjši od bankovcev?

a zadovoljstvo uporabnikov pa nič ne pomeni ali kaj?
ker meni gre na živce hodit po nakupih s tistimi kovanci: težki so, prej jih izgubiš, hrupni so, nepregledni pri plačevanju, več prostora zavzamejo, ...

Dr_M ::

cudn...jest tut se nism vidu v LJ avtomata na kovance...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Smorny ::

...in veliko bolj higienski od papirja. Baje jih je tudi težje ponarediti.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Daedalus ::

>...in veliko bolj higienski od papirja. Baje jih je tudi težje ponarediti.

Ja, kovance bolj težko skeniraš pa printaš:D

Verjetno je fora bolj v "vzdrževanju" - kovancev pač ni treba toliko menjat zaradi poškodb, težje ponarejevanje (rabiš met železarno:D ), zadovoljstvo potrošnikov pa ni tako pomembno... Folk se bo že navadil.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je to ponarejen kovanec?

Oddelek: Loža
408517 (6369) The Player
»

EURO; in prve težave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19516667 (10181) MEDENA
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878930 (6200) Manu
»

tolarski kovanci v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
748098 (6104) Nejc Pintar
»

Kovanci

Oddelek: Loža
152364 (2069) sketch

Več podobnih tem