» »

tolarski kovanci v praksi

tolarski kovanci v praksi

1
2
»

ChraseR ::

Kako je kaj s temi kovanci, jest sm slišal, da se bo vrednost povečala redkih kovancev (500 sit rečmo) ... ma se jih bo dalo to prodat, in ali je to sploh res ?

gkovac ::

no da še jest vržem svojih par centov z pritoževanjem nad kovanci. Ogromno potujem in v moji denarnici se zato znajde par tolarskih kovancev, kakšna kuna (še rajš pa lipe), potem seveda euro in pa neizogibni kovanci romunskih lejev, ki pa niso vredni NIČ. Včasih bi lahko denarnico uporabljal kot orožje saj zigurno ubijem koga če mu jo vržem v glavo :D :D

tolarske kovance po navadi dam ven in jih spravim v "šparuček" ampak je problem, ker so mi v lokalnem baru podražili kofe na 210 sit... in zdej morm imet te kovance tut v denarnici.

Za vse tiste, ki pa ne veste kam z kovanci... na Banki Slovenije imajo aparat kamor streseš kovance in jih potem aparat sam prerazporedi.

@HighLag ... Toli???? LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! :D :D :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Barakuda1 ::

Za vse tiste, ki pa ne veste kam z kovanci...



Preprosto, men jih prneste. Jez se jih ne bom branil :\

Jeebs ::

Men grejo že prov pošteno na živce. Ponavadi jih zapravim za kako srečko. :\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Damjan Jagar ::

Tudi sam mečem kovance na kup in sem jih nazadnje zbral za 16.800 SIT v letu do letu pa pol. Tako, da se definitvno izplača.

Dosti vas sprašuje kam z večjimi količinami kovancev. Preprosto. Na banki jih položiš na svoj račun. Morajo sprejeti tako kot papirnat denar. Pa itak imajo neke strojčke za drobiž štet tako da ni problem.
http://jagar.si

Barakuda1 ::

Dosti vas sprašuje kam z večjimi količinami kovancev. Preprosto. Na banki jih položiš na svoj račun.


A ni moj predlog boljši. Zame vsaj :)

Saladin ::

10,20 in 50 tolarske kovance imam vedno v denarnici. Kar je pod 10 SIt vedno pustim prodajalki ali natakarju. Kovanci več od 100 SIT pa doma v šparovček, avto...
POčasi se nabere :P
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

milica ::

Kovance je dobro prihranit za plačilo kakšne kazni ali druge obveznosti.

Aryss ::

js tud zbiram kovance tkole, poj jih pa vsake 2 al pa tri mesce mt zmena u službi. tole je prow ql, tisti za 100 al pa 500 tud. :D
tiste kovance za 500 sit, pa jih je blo sam newem kok 2500 narjenih al kko že, pa jih nš šolski hišnih zbira, pa jih ma baje že skor 70 komadov, ma pa sej jih mam tud js par, sam jih ne dam naprej... :))
searching users signature...
...
not found!

Slo-One ::

jaz sn pa enkrat na banko neso za 12000sit kovancov po 1sit,2sit,5sit,10sit,20sit,50sit
Pa sn tako gnečo naredo v banki so mogli ludi kr zunaj stat.Pa še bankiru je šlo 100% že malo
na živce. >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Matev ::

Pa še bankiru je šlo 100% že malo


Človeku za šalterjem je čisto vseeno.
On je tam da oddela tisthih 8 ur in konec, ne glede na to ali obdela eno stranko ali milijon strank.

Plačan je kot smo plačani mi za svoje delo.

Slo-One ::

še sreče da ni mel mašine za kovance štet>:D

tx-z ::

Jst mam doma ene 3kg kovancev..od 1SIT pa do 50SIT večinoma, tut 100 pa 500 se najde...za kaj jih uporablam?:P da se prašijo;) pol k jih bo pa za ene 5kSIT bom pa šu menat :))
tx-z

ChraseR ::

No, kaj je potem s kovanci za 500 SIT, a bodo vredni kaj več čez čas al noben nič ne ve o tem ?

Vikking ::

No, kaj je potem s kovanci za 500 SIT, a bodo vredni kaj več čez čas al noben nič ne ve o tem ?

Seveda. Vredni bodo natanko 500 SIT.

Kaj misliš da boš čez par let prodal in dobu za njega 10k sit? lol:\

perci ::

Vikking: Kolega ob vsaki novi izdaji kovancev kupi kar lepo količino. Vsaj on pravi, da so nekateri (na trgu) vredni več kot je njihova nominalna vrednost.

Jaffa ::

V bistvu bojo vredni manj... Oz. boš manj dobil za njih. Inflacija. 8-)

Mah men tud (kot kupcu) grejo na živce. Nikol jih ne vzamem sabo, ker nimam denarnice in imam le kartice "ovite" z denarjem.

Pa tud, kot je nekdo omenil, cene, zaokrožene na 90, 99... Delam namreč v trgovini in teh malih kovancev/bankovcev za vrnit skor nikol ni... In potem opravičevanje stranki, za teh 10 sit je res tečno. Tak da, ko jaz prevzemam robo, vedno zaokrožim na 100, čeprav šefu to preveč ne paše. 8-) Tak da sm v trgovini res vesel, tistga ki pride z vlko količino kovancev.

Jaz kartico sprejmem ne glede na znesek. Je pa res, da dam večji popust na keš, kot pa kartico. 8-) Kok je meni znano, si banka odšteje od 3-5% glede na znesek. Sam res večina strank tega ne ve in te čudno gledajo...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

ChraseR ::

Jaffa , kaj potem praviš, da če greš rečmo kupt six pack v trgovino s kartico, boš plačal več, kot bi samo z denarjem ??'

Viking ... jst sm slišal, da bodo kovanci za 500 sit čez en čas vredni 1500 sit na kovanec, zato tudi sprašujem če vi kaj veste o tem... to pa zato, ker jih je "malo" .Sam če je to res, potem grem hitro v eno trgovino jih zamenjat, ker mi je en dan trgovec pokazal enih 20 kovancev za 500 sit :D

Jaffa ::

Si že slišal za popust na gotovino ? Kartica ni gotovina.

Odvisno od trgovine. Sam ne več od cene, ki je določena. Se pravi, manj (od določene cene) z gotovino, malo manj (od določene cene) na kartico...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

kocba ::

ChraseR:
Ti kot kupec ne plačaš več, kot je predpisana cena za nek izdelek. Tiste procente plača, poravna trgovina pri kateri si kupil.

lp

Nejc Pintar ::

ChraseR: To kar govoriš je IMO en navaden BS:\

Pomisli da si turist, dobiš kovanc za 500, plačaš burek pa te trgovc nategne in ti ne vrne 1000:\
Najverjetneje pa jih lahko po višji ceni prodaš na eBay-u
Lahko je biti prvi, če si edini!

ChraseR ::

Puschkin , jst tega nisem mislu tko kot ti pra viš. Če bi blo tako, potem ne bi bil kovanec za 500 sit a se ti ne zdi ?? Jst sm mislu, da bodo banke plačale večjo vsoto za ta kovanec... sploh pa zdej ko bo hitro evro pršou. Ne vem, sej pravim, jst samo sprašujem, ker sem to nekje sliša,, tak da... :)

Paramedic ::

Ja ti boš tule umetno z govoricami dvignu vrednost kovanca - vsi ga bojo zdej šli iskat, pa bo zrasla vrednost, ker jih bo malo preostalo :D
End transmission.

Matev ::

vatikanski evri z papežem imajo veliko višjo vrednost v zbirateljskih krogih kot je njihova nominalna

tako kot tista modra znamka iz mauritiusa

Nejc Pintar ::

baje imajo kovanci po 1,2 in 5 sit večjo vrednost če bi jih prodajali kot zlitino...
Lahko je biti prvi, če si edini!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EURO; in prve težave (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19516665 (10179) MEDENA
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878929 (6199) Manu
»

Kovanec za 10 tolarjev L 2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608858 (5719) Nejc Pintar
»

50 tolarjev papirnat bankovec

Oddelek: Loža
323548 (2819) Daedalus
»

Kovanci

Oddelek: Loža
152363 (2068) sketch

Več podobnih tem