» »

Ste že kupili začetne evro pakete?

Ste že kupili začetne evro pakete?

«
1
2

Matev ::

Občani bodo v bankah po Sloveniji lahko kupili t.i. začetne pakete evrskih kovancev s slovenskimi motivi. Paket stane 3000 tolarjev, v njem pa je 44 kosov različnih apoenov evrskih kovancev v skupni vrednosti 12,52 evra.

Ima kdo te kovance že pri sebi in kje jih je kupil?

Je bila kakšna vrsta?

Je kakšno mesto kjer jih je že zmanjkalo?

...

Sam se tudi nameravam podati v lov za njimi.

sverde21 ::

Zgleda da se splača, Najdi.si evro kalkulator pravi, da preftiraš za 29 stotinov :D
<?php echo `w`; ?>

dolegar ::

Jaz sem bil ravno v mestu (sem dal kopirat ene papirje) in sem imel eno uro cajta. Med tem sem šel malo na okrog, sem šel ravno mimo banke v kateri ni blo nobenega folka tko, da sem zavil vanjo in nabavil en paketek.

Paketke se splača nabavit iz praktičnega razloga, da z novim letom nimaš problemov, ko greš v trgovino, da ti ni treba preračunavat kolk drobiža v evrih ti morajo vrniti.

sniffo ::

sem, ni bilo gužve

kekz ::

Sem nabavil pred 2 tednoma v podjetju iz firbca :8)

bojank ::

vrsta dolga za pop...
ampak sem jih vseeno kupil :)

A je kdo mogoce kupil spominske evre in koliko stanejo? Jih bodo prodajali samo do 15.1.07.
lpB
e kidam ja naljevo

sverde21 ::

Sam eno vprašanje, k smo glih pri € :) . Kdaj je po vaše bolš menjat gotovino v € (je treba štunfe mal zmolzt :D ) pred al po novem letu? :)
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

mare_ ::

Glih čisto in popolnoma vseeno je ;)

Ziga Dolhar ::

Mislm da ni čist vseeno.

Trenutno se Evri menjajo po menjalnem tečaju (nlb 239,14), po novem letu pa po paritetnem (239,64).

No ... seveda če imaš toliko dnarja, da bi se razlika sploh opazila :).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

bzp ::

Lepo pocakas do novega leta, v prvih 14 dnevih placujes s tolarji, nazaj pa dobis drobiz v eurih. Se prehitro ga bo prevec, ga ni treba ze vnaprej na zalogo kupovat.

madmitch ::

Meni je ostal evrski drobiž z raznih poti po europi, tako da je mošnjiček kar poln drobiža, tako kovancev kot bankovcev.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Mobidick ::

@Ziga Dolhar: Kupiš jih že cel teden po prodajnem tečaju 239,640 -> pri NLB, kot tudi pri NKBM. Edino Pošta Slovenije (PBS) ima tečaj 240,5200 SIT za 1€, tako da si na slabšem (za te tri vem iz prve roke). Gledati moraš prodajni tečaj, saj ti po tem tečaju banka (menjalnica) zamenja (proda) evre.
The future is digital!

Good Guy ::

Paketke se splača nabavit iz praktičnega razloga, da z novim letom nimaš problemov, ko greš v trgovino, da ti ni treba preračunavat kolk drobiža v evrih ti morajo vrniti.


itak boš lohk še ene 14 dni plačeval s slovenskimi tolarji(kokr se men zdi..)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Ziga Dolhar ::

Mobidick: maš prav. Narobe gledal :).
https://dolhar.si/

dolegar ::

@rovtar, to je že res, da lahko plačuješ. Ne vem kako bo to v praksi zgledalo.

Ti boš šel v štacuno kupil par zadev, ki bodo znesle recimo 17,25 EUR. Ti boš dal potem prodajalki 4.500,00 SIT potem bo prodajalka naračunala, da si ji dal 18,77 EUR in ti bo od tega potem vračala nazaj. Mal messy :\

Če pa imaš evre pa samo plačaš 17,25 EUR al pa ji daš 20 EUR pa dobiš nazaj 2,75 EUR. Dosti lepše preračunavat, se ti ne zdi?

Osebno mi je drugi način lepši... Tolarje (kovance, bankovce) pa bom samo enkrat nesel na banko.

TESKAn ::

dolegar, veš, sej jim blagajna avtomatsko preračunava...:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Good Guy ::

@dolegar

itak bojo cene še zmer sit/eur tko k je zdej, ne vem kje je tle problem..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

darkolord ::

Tele paketke se pomoje splača kupit ker pol teh kovancev itak ne bomo več vidli

Jan987 ::

splača se ga kupit paspravit. K teh kovancev je tok mal za evropske razmere da znajo doseči čez kakih 10 let kar lepe vrednosti pri zbirateljih. Pa tudi za osebni spomin jih je pajn imet.

poweroff ::

Meni je načeloma vseeno če po novem letu ne bom imel novih evrov v denarnici, ker itak plačujem praviloma samo s karticami.
sudo poweroff

Good Guy ::

jah največja bedarija je to da bomo namedt denarnic lohk nosil mošnice....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

d0rK ::

Ampak, ampak...S karticami te lahka najdejo, sledijo tvojim nakupom, itd. >:D

Jan987 ::

jest bi bil tud bolj naklonjen bankovcem kot kovancem, ker sedaj 2€ že ne bo tko malo in če ga boš dobu v trgovini nazaj ga ne boš kr vrgu v en lonček, kar pa bo čez nekaj časa privedlo do dokaj debele denarnice, kar pa gre meni zelo na živce, tako da sem se sedaj kar poskusil navaditi da povsod plačujem z karticami ali mobitelom.

zanima me pa še nekaj: kako mislite da bodo zaokrožili cene na avtomatih za pijačo, kjer je zdaj cena 100sit in naj zaradi evra nebi dražili? Bodo zavkrožili na 50centov ali na 40 centov, bodo mogoče kar spremenili v 1€? Mogoče kdo iz tega področja pove iz prakse kako delajo.

kekz ::

Saj zdaj imamo še več kovancev. Jaz imam čisto polno denarnico 500 (=2,09€), 100 (=0,42€), 50 SIT (=0,21€). Manjših ne nosim in jih mečem ven (20, 10, 5, 2, 1, 0.5, 0.2, 0.1).
Torej imamo zdaj v obtoku 11 vrst kovancev. Po novem jih bo samo 8 vrst (=3 manj).

darkolord ::

Razlika ni v količini kovancev v obstoju, ampak da novi kovanci NISO več drobiž. In predstavljaj si, da bi vse stotake, dvestotake in petstotake ki jih imaš v bankovcih zamenjal s kovanci.

kekz ::

Saj o tem govorim. 500, 100 in 50 jih imam polno denarnico. KOVANCEV !
Kaj bo torej zdaj drugače? Da bodo zraven še 200 (oz. 240)?

Sploh zadnjih nekaj tednov. Kot da manjši bankovci ne obstajajo več. Vedno dobim 500 kovanec :\
Včasih je bilo redkeje, zdaj pa... Očitno nas že nekaj časa pri tolarjih navajajo na kovance?

Nejc Pintar ::

500sit kovanec sem dobil enkrat ali dvakrat v življenju, 100sit pa največ 1x na leto. Pojma nimam kaj delaš, mogoče pa izgledaš kot numizmatik pa ti tiste kovance dajejo:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

kekz ::

Sicer pa, kovanci so koristni. Drugače pač rabimo žetone za avtobus, parkiranje, razne avtomate ...
Tako pa lahko s kovanci. Običajno so kovanci pri roki, za žetone pa se je potrebno potruditi in jih nekje kupiti.

Res sicer, da so tel. govorilnice praktično izumrle. To so bili najbolj običajni porabniki žetonov. Včasih so bile na kovance, potem jih je pa inflacija žal ukinila.

kekz ::

"500sit kovanec sem dobil enkrat ali dvakrat v življenju"

Skozi moje roke je šlo samo zadnji teden okoli 10 takih kovancev. Do 2 meseca nazaj sem jih tudi jaz videl vseh skupaj samo približno toliko (10).

Matev ::

Manjših ne nosim in jih mečem ven (20, 10, 5, 2, 1, 0.5, 0.2, 0.1).


kovanci za 20 in 10 stotinov so ekstremno redki
mislim da razen prvih dveh let sploh niso bili v uporabi

kar se pa kovanca za 50 stotinov tiče pa razen prvih mogoče pet let
potem so pa tudi te umaknili

kovanci za 100 in več tolarjev so pa zgolj priložnostni in niso redni

darkolord ::

za 100 in 500 so redni

Matev ::

Matev ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Jan987 ::

kljub temu da so priložnosti, je takih za 500 in 100 tolarjev ogromno.

7h3_1 ::

jst mam 3 RAZLIČNE kovance za 500 sit :D

kekz ::

Če sem prav preštel, je kovancev po 500 SIT v obtoku 1.200.000 in kovancev po 100 SIT 500.000.
Je to priložnostno? Je to malo?
Jaz jih imam trenutno v denarnici 7 po 500 in 4 po 100 SIT.

SkIDiver ::

Mam že več evro kot tolarskih kovancev v denarnici tako, da ni potrebe po kupovanju:D

A.J. ::

A je sploh kdo od vas že videl tiste priložnostne kovance (zlatnike) od 1.000 SIT naprej (sploh tiste za 25.000 SIT8-O )?

Jaz sem ravnokar izvedel da obstajajo, ko sem si pogledal Matev-ove linke. Me je kar šokiralo.
Kakšnih za 25 kSIT se pa res ne bi branil, če bi jih imel v lasti :D. Ampak jih ne bi zapravil, raje bi jih shranil, ker so res nekaj posebnega.

Evrov pa še nisem kupil, bom raje kar počalk na 1.1.2007 in naprej.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A.J. ()

kekz ::

Tisti za 25 jurjev dejansko nikoli niso imeli cene 25 jurjev. Že ob izdaji so jih prodajali dražje. Enako srebrnike.
Vidim, da so včasih bili tudi srebrniki po 500 SIT. Torej je 500 tolarskih kovancev še več kot sem napisal prej. Samo da so tisti res priložnostni (posebni, dražji in najbrž ne krožijo v obtoku).

krucymucy ::

vidim da ocitno se kar velja, da je material iz katerega je kovanec vreden enako kot je vrednost kovanca.

sem mislil da je to stvar preteklosti.

BigWhale ::

Ja, je stvar preteklosti... :) V vecini primerov.

Matev ::

kovanci z veliko nominalno vrednostjo morajo biti zaščiteni pred ponarejanjem
in da se jih izdela iz srebra ali zlata je najboljša zaščita

za 25.000 sit ne bodo iz medenine naredili kovanca - ker bi ga vsak privatnik lahko ponaredil

jozek ::

samo kovancev se pa res nimate za bat. Saj še tist v reklami pokaže, da so 100x več vredni.
Če boš lahko celo noč šural samo z mošniclnom kovancet?? Hja to je večini znanstvena fantastika, saj smo do sedaj mel zmerom nič vredne kovance. Hja pod Markovičem še 5.000.000,00 bankovec ni bil dost za per ;-)
Morda se ti bi v denarnici nabral nalo 1 in 2 centov, pa so ti še vedno vredni 2,4x več kot 1 in 2 tolarja, poleg tega so pa še dost manjši...
Jaz se kar veselim evrov. grem danes po komplet :D
Draga nafta je gonilo razvoja ;-P ..

kekz ::

"saj smo do sedaj mel zmerom nič vredne kovance"

Jaz se spomnim, ko sem bil še otrok, da sem pri uličnem prodajalcu dobil merico pomfrija za 1 DIN. Kovanec seveda :D. Pa na sloadoled smo tudi hodili s kovanci. Pa nemške marke so bile po 7 din in bencin manj kot 5. Kovanci so včasih že bili nekaj vredni.

Za časa Markovića se ne spomnim, da bi imeli 5 milijonske kovance. Mogoče z upoštevanjem (poimenovanjem) starih starih dinarjev (tistih iz 60-ih). Potem so dali 2 nuli stran in Markovič, če me spomin ne vara, še 4 nule.

Nekje se mi pa valja en bankovec za 100.000.000.000 din. Nas ni bilo več zraven, "hvala bogu".

Matev ::

kovanci mislim da več kot 100 niso imeli (mogoče 500) ampak 1000 skoraj zagotovo ne - vsaj ne spomnim se jih

sem pa danes kupil tri začetne pakete evro kovancev

chucki ::

Sramota,da sem ostal brez kovancev. ;(( Niso sposobni jih za vse dobit.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BCSman ::

sem našel kovanec za 500sit v posebni škatlici, a se ga splača zamenjat v evre ali bo dobil kako zbirateljsko vrednost? :P
edit: ojej zdaj sem opazil zgoraj, da jih je cel kup

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

V-i-p ::

Hmm, jaz pa komaj čakam na evre, me ne motijo, le ne vem kako bo vse tole s kovanci :). Se bo treba navadit, jebiga. Da pa bi bil prehod na kovance čimbolj enostaven, dajmo rečt še kakšno o denarnicah. Je kdo že kaj razmišljal, kakšno "evro denarnico" si bo omislil? Jaz bi si želel tako, da ima za kakšne tri kartice prostora, papiranti denar in predalček za kovance. Ta predalček bi bilo fino da je razdeljen, recimo na tri, štiri prekate. Recimo tale se mi zdi fenomenalna!

Ampak kaj prida kovancev pa ne sprejme :(

Pa kaj takega tudi ni slabo, imaš fino sortirane kovance.

Predlogi?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

SkIDiver ::

V-i-p tale "kovanec" denarnica ni nič kaj prida, ker dokaj hitro pride zelo debela. Jaz bom uporabljal tja do 10 mogoče 5 cent € kar bo manj pa bom doma metal v šparovček in, ko se bo nabralo odnesel na banko namesto, da bom to vlačil sabo naokoli. V trgovini pa bo tako tetka vrnila drobiž:) Vsaj iz tujine imam izkušnje, da se še ni zgodilo, da ne bi imeli drobiža za vrnt.

Vseeno pa bo treba najti drugo denarnico, ki bo imela malo večji predalček za kovance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

zee ::

jaz sem pa že nekaj dni brez tolarjev, kar bo nakupov, jih bom opravil s kartico. imam še kovance in nekaj papirnatih tolarjev za spomin.

Začetni paket pa sem kupil ja. So pa krasni tile slovenski evri.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denar

Oddelek: Loža
71126 (807) [D]emon
»

Evro kalkulator (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
918142 (5235) Trubadur
»

Nakup Evra

Oddelek: Loža
243679 (2826) Matev
»

Priložnostne izdaje RS -> kovanci

Oddelek: Loža
61599 (1441) Nejc Pintar
»

Redki slovenski kovanci

Oddelek: Loža
53969 (3728) Mr.Ecko

Več podobnih tem