» »

Ste že kupili začetne evro pakete?

Ste že kupili začetne evro pakete?

1
2
»

Ejsi_Disi ::

Zadnjič sem v eni mali trgovinici videl zelo podobno denarnico, kot tale malo višje na sliki, samo da je imela še vrednosti napisane. Koliko v EUR in koliko v Sit. Vsekakor zelo zanimiva, vsaj za začetek, dokler se ne navadimo.

madmitch ::

Kot vedno, bankovci v zadnjem žepu, kovanci (čim manj) v sprednjem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

tx-z ::

Zakaj ne nardijo vsaj še 2€ pa 1€ v bankovcih...To bi blo že 100x bol kt pa sami te k**** kovanci...;( Prv sovražm kovance zdej boš pa sam še s tem lah normalno plačvau manše voste:'(
tx-z

krho ::

Slovenija je hotela še bankovce za 1€ in 2€, pa je EU rekla, da jih ne bo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

V-i-p ::

Slovenija je hotela še bankovce za 1€ in 2€, pa je EU rekla, da jih ne bo.

Jaz jim dam prav. Itak nam bodo kovanci čez nekaj časa zlezli pod kožo in se bomo fino navadili. Ni druge.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

misso ::

Kje se bi dalo tako denarnico ali podobno ki je zgornji sliki kupiti v Ljubljani?

#000000 ::

Pejt v lokalni kafič, ponavadi talajo stalnim gostom vžigalnike, letos pa v večini primerov dobiš poleg še tak mali tošlček, ki so ga mel švabi navado nosit na (takrat še Yugo) obali, cel dan je pil pa ni zagonu celče vsebine :D LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

misso ::

Mah uni tošelčki so kar neki, kam pa naj dam dokumente itd. Drugače imam že z eno denarnico težave, kaj bi šele jih imel če bi jih imel dve.

Matev ::

fajn je ker se boš sedajlahko kovancev sproti znebil
sedaj so te grdo gledali če si dal celo pest kovine od sebe na blagajni

mavec ::

Jaz ga še nisem kupil in tud ne nameravam. Bo hitro dovolj teh kovancev.
Prva 2 tedna plačuješ še v tolarjih, vračajo ti eure pa še najbolj enostavno prideš do drobiža.
Še prehitro ga bo preveč...

Kakšna pa je sicer sploh vsebina tega kompleta? Koliko je katerih kovancev?

Matev ::

Začetni paketi evrskih kovancev za občane vsebuje
dva kovanca za dva evra,
po štiri kovance za en evro in za 50 centov,
po šest kovancev za 10 centov in za pet centov,
po sedem kovancev za 20 centov in za dva centa
ter osem kovancev za en cent.

#000000 ::

Ma kolk dokumentov pa človek nosi dans sabo ?? Izpit in prometno mam tko vedno v avtu, sabo imam samo osebno in bančno + aexpress, to so tri kartice ki gredo v skor vsak žep. Tisti cegli od denarnic, kjer imaš notr lahko od roj. lista, do davčne napovedi ipd. so brez veze. Gledam anga lokalnega "privatnika" kjerkoli ga srečam prvo vidim njegov cegu "tošl" potem ročice z obvezno zavihanimi rokavi, šele pol zagledam njega, cegu obvezno pade na šank in predstava se lahko začne !! A na koncu vedno sprašuje če se da s kartico plačat ker neki rabi keš. :D

Bogve kaj se skriva v vseh teh predalih njegovega cegla. Tko da če imaš na hlačah vsaj dva žepa si rešen. LP

mavec ::

Matev, hvala.:)

V-i-p ::

Ampak težki pa so tile kovanci. Jaz sem danes preveril težo tega paketa, ki je verjetno za gostince, ali pa firme, kaj pa vem, večji kot za občane. Je pa zbirka taka:

100 x 1 cent
100 x 2 centa
100 x 5 centov
120 x 10 centov
80 x 20 centov
80 x 50 centov
75 x 1 evro
25 x 2 evra

Skupaj torej 680 kovancev vrednosti 201 evro. Pakirani so pa v take barvne tulce, da sem prvo mislil, da ima kdo zalogo petard za novo leto :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Nejc Pintar ::

To je biznis paket, koliko pa tehta?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Boeing ::

Jaz vse kovance dnevno vržem v prašička. V enem letu se mi je tako nabralo cca 16 jurjev drobiža. Mimogrede :)

Drugače pa so paketki za fizične težki cca 207-209g, paketi za pravne pa nekaj čez 1.8kg, točna cifra mi je zletela iz spomina.

Je pa bil naval na pakete po 3k neverjetno velik... povprečno je vsak penzionist prejšnji petek kupil malo nad dva paketa :)

ps: bo pa zdaj beseda "prešeren" dobila rahlo drugačno težo. Dobesedno in v prenesenem pomenu :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

darkolord ::

3278,2g + tulci 8-) (sodeč po V-i-povih številkah)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Jan987 ::

hehe prešern bo zdaj vreden več kot še enkrat manj kot je bil prej

V-i-p ::

Po cifrah o teži, bi rekel da je darko bližje ;). Paket je res težak, sploh ko si ne predstavljaš, pa ti ga kdo "vrže" na eno roko te kar preseneti. Sicer pa je darkova teza pravilna, teža posameznega kovanca je znana, samo sešteješ še in dobiš - utež za fitnes ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

masa, ne teža 8-)

V-i-p ::

teža ne, masa :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Matev ::

masa ne teža

/vejico naj si pa vsak sam postavi kjer mu paše
,

MEDENA ::

vrečka ma ene 5kg pomoje :D

tx-z ::

A te male pakete se še da kupt?
tx-z

madmitch ::

zigam, ne, ni razloga.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Jan987 ::

Sej če bi rad imajo vglavnem v vseh trgovinah/bencinskah/gostilnah slovenske evrske kovance tako da če bi jih rad pojdi tja in ko ti vračajo prosi če lahko dobiš vsakega enega. Mislim da če prodajalec ni kaj posebej zatežen in seveda nimajo gužve ti bo vsak dal. Sploh če je to kakšna lokalna trgovina/gostila kjer te poznajo in vedo da si red gost:D

kekz ::

Ha, ha, figo!
Sem že začel nazaj dobivati kovance in med njimi do zdaj ni bilo še niti enega slovenskega. Se je že začelo. Vseeno pa nisem pričakoval, da bodo slovenski kovanci poniknili tako hitro :O.
Moj podjetniški paket bo doma kar malo počakal, da bomo videli, kako bo s slovenskimi kovanci v bodoče ;).

San marinske in vatikanske lire so se včasih namreč prodajale po dupli ceni :\.

Nejc Pintar ::

Jaz sem edino v Kitajski restavraciji dobil nazaj avstrijske evre. Sicer pa je to pomoje odvisno od tega koliko so imeli prej opravka s turisti. Če so ga imeli dovolj verjetno niso kupovali začetnih paketov. :\
Lahko je biti prvi, če si edini!

bozjak ::

hmm a res ni tok velik slovenskih kovancev?

Včerej sem plačal kitajca v tolarjih in mi je vrnil evre... Kr je biu lih nov let sm mu podaril vse manjše kovance in pobral le 2 x 1 euro in 1 x 2 euro... Vsi trije so bili slovenski (za ostale ne vem).

Drugače pa imam zbirateljsko različico slovenskih € kovancev, tako da bodo ostali v spominu ;)

Lp
http://upor.blogec.si
http://bozjak.deviantart.com

Jan987 ::

včeraj sem bil na bencinski črpalki Voklo (ob avtocesti karavanke - Ljubljana) kjer je res ogromno tujcev in v tistem trenutku je bilo sigurno na mestih za točenje 3/4 tujcev če ne več. prodajalec mi je vrnil 5.000sit - 5€ v evrih kar je zneslo 15€ in še kar lepo število kovancev, pa so bili čisto vsi slovenski!

madmitch ::

Jaz sem dobil 20€ + nekaj Ct vrnjeno v kovancih po 1 in 2 €, kaj morem, mu je na štantu ostalih zmanjkalo in prav VSI so bili slovenski, tako da...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Adrijan0 ::

Jaz sploh nism še pomislu da bi imel evre, ker mam rajš tolarje. Še posebno zaradi tistih kovancev.

tx-z ::

Hehe js sm hotu kutp paket da bi bli še untouched :))
tx-z

madmitch ::

Si hotel denar, ki še ni "umazan"? 0:)
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

tx-z ::

Ah, ga bom pa uprau :) Sam je pa res zmeda s temi evri...Pa še dražje je use ;( Vse navzgor zaokrožn...
tx-z

SkIDiver ::

zigam pakete se da še nabavit;)

hamax ::

sm dons nabrou use euro kovance.
za v okvir :P

Manu ::

Jaz bi si želel tako, da ima za kakšne tri kartice prostora, papiranti denar in predalček za kovance. Ta predalček bi bilo fino da je razdeljen, recimo na tri, štiri prekate. Recimo tale se mi zdi fenomenalna!


Glede tiste denarnice V-I-P, ki se ti je zdela fenomenalna... kakšna je bla cena pred novim letom, če se spomniš? Al pa kdo drug, če se spomni? Ker se meni zdi, da je bla veliko cenejša pred novim letom, a se ne spomnim prav dobro...

Drugače je tudi meni všeč. Samo moral bi jo videt in otipat v živo! Ker meni je poleg funkcionalnosti pomembna tudi debelina denarnice, da ne moti preveč v žepu. Kot na primer ta.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denar

Oddelek: Loža
71139 (820) [D]emon
»

Evro kalkulator (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
918184 (5277) Trubadur
»

Nakup Evra

Oddelek: Loža
243689 (2836) Matev
»

Priložnostne izdaje RS -> kovanci

Oddelek: Loža
61609 (1451) Nejc Pintar
»

Redki slovenski kovanci

Oddelek: Loža
53989 (3748) Mr.Ecko

Več podobnih tem