@Stepni volk
Vsaj vsi poznate tisto osnovno načelo kaznovanja (kaznovanje, pa je danes žal na robu izumrtja v izumrtju, ker imajo učenci in starši več pravic kot kadarkoli prej), ko je bil nekdo v nekem razredu poreden, so zaradi njega/nje kaznovali cel razred. Pravica dodeljena. Isto je v vojnah. Kriv je le en diktator ali peščica ljudi, vseeno se kaznuje celo državo (celo narod). Ampak ne želim se še globlje potopiti v politične vode.
Prav je tako, da so prepovedali uporabo mobilnih telefonov. Ravno prejšnjič sem razmišljal o tem, kaj bi bilo, ko bi dandanes prepovedali uporabo zunanjega interneta v podjetjih/ustanovah (torej razen notranjega intraneta ne bi nič delovalo); zunanjo e-pošto bi dobili samo tisti posamezniki, ki morajo - zaradi vrsta dela - nujno imeti oprvke z zunanjo povezavo s svetom. Pa tudi brskanje po internetu. Dostop bi imeli samo do tiste vsebine, kot je nujno potrebno za opravljanje dela na delovnem mestu (neki Firewall podoben Kitajskemu - saj veste, Chinese Google ipd.)
Ali bi se povečala storilnost v javnih zavodih/ustanovah/podjetjih? Ne vem.
Kaj pa mobilni telefoni. Te preklete majhne napravice... kolikorat se je že zgodilo, da je veliko ljudi na sestanku, v muzeju, v šoli, v cerkvi na maši ipd. In kaj slišimo. Mobilni telefoni se oglašajo! Ne ozirajoč se na spol, čas, lokacijo, titulo... prekričijo vse ostale. Želijo priti v ospredje. To jim bolj ali manj vedno uspe. In ko tako razmišljamo, je že kar nekaj v tem, da so ljudje ali pozabljivi, ali pa jih enostavno povedano ne briga - ne utišajo (Bog ne daj - izklopijo!) svojega žepnega prijatelja.
Neke regulative morajo biti, samo kakšne?
Ne vem, če bo to kambodžanom pomagalo ali ne, bo pa vseeno vsaj mir in ne bo treba ubogim starejšimm ljudem poslušati čivkanje in podobne glasove iz mobilcev.
Tudi to je že ena prednost
. Vem, veliko mobil-fr33kov me bo zdaj popljuvalo, ampak bodimo realni. Mobilni telefon je že presegel tisto, kar je moral, da se razširi. Počasi pa postaja neka nova "bolezen" za naša ušesa in psihično stanje.
-
še sreča, da imam skoraj vsak 3-ji dan prazen akumulator. Panasonic je Matsushita? Aha, torej oni so proizvajali CD-ROM, CD-RW in DVD-ROM enote podjetju Apple za računalnike Macintosh.