» »

Pomoč - neznan virus, verjetno !?

Pomoč - neznan virus, verjetno !?

zdravc ::

Prijatelj ima težave. Predvidevam, da je virus, vendar ga antivirus (AVG) ne najde. OS je Win98se.
Simptomi:
V zagonu sem našel restart.exe - brisal.
V seznamu delujočih programov je tudi wscript.exe po vsakem zagonu.
Programa avg.exe za sceniranje ni bilo.
Na drugem računalniku z Win98se in AVG antivirus programom sem izdelal rescue disketo in z njo pregledal ta računalnik - NIČ.
Poskusil sem deinstalirati AVG - program se sesuje brez napake.
Zbrisal vse direktorije tega programa. Po restartu se izpisejo napake, da manjkajo dve datoteki avg7*.vxd zapisani v system.ini ali registru. Ko sem poskusil zagnati regedit, se izpise obvestilo, da program ali katera od komponet manjka.
Poskusil z ponovno instalacijo istega AV programa - program se sesuje.
Poskusil instalacijo drugega AV (norton) - program se sesuje.
Poskusil sem poiskati kakšne informacije na internetu pri AVG ali Nortonu, vendar se mi stran takoj zapre ko pridem na stran katerega od proizvajalcev AV programov.

Ali bi kdo vedel kateri virus se tako obnaša ?
Drugače pa ni težav razen malo počasnejšega delovanja računalnika, ki se izbolša, ko ubijem wscript.exe.
kdor zna pa žih

Ch4N93 ::

naj pogleda če je dobil (odprl) kak mail s sumljivo vsebino

drugače pa: symantec
nekje na sredini strani čist levo imaš pod latest threats ponavadi nekaj virusov. downloadaj virus removal tool, zaženi in čakaj. če prvi tool ne pomaga poskusi z drugim. na tej strani so tudi opisi virusov, in njihovi simptomi-posledice

iro ::

Priporočam ti online antivirus scanner http://www.security-ops.tk/ izberi si pando .Pa sporoči rezultate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iro ()

Matko ::

nimas virusa ampak spyware
uporabi adaware, spy%destroy, ali kaj podobnega

pred instalacijo ubij
ubij neznane procese

zdravc ::

Matko:
Tudi Ad-aware sem preveril - je bil ze od prej instaliran, pa ni nic nasel.

iro:
Hvala za nasvet. Bom poskusil.
kdor zna pa žih

zdravc ::

Zanima me ali bi lahko kje dobil kakšen scan program, ki bi ga lahko zagnal iz disketa ali cd-ja. Naredil bi boot disketo ali CD ina nanj posnel ta program, potem pa računalnik zagnal iz cd-ja. To sem naredil z AVG rescue, vendar tudi ta ni nič našel.

Ali bi bil kdo pripravljen mi poslati vsebino rescue diskete kakšnega drugega AV programa za win98 z zadnjo definicijo virusov ?
kdor zna pa žih

zdravc ::

iro:

Preizkusil je tvojo povezavo, vendar se takoj preusmeri na drugo stran.
kdor zna pa žih

iro ::

Kak mislis preusmeri na drugo povezavo? probaj to: http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=99571#neprebrano
ali pa če maš možnost sheraj komplet disk in ga prek mrežne preskeniraj z drugim računalom.Sam vse na lastno odgovornost!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620891 (19629) mat xxl
»

odstranitev virusa

Oddelek: Pomoč in nasveti
91141 (853) Trance4mer
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359581 (45381) d4vid
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711287 (8650) frikihamster
»

Trojanski Konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
121858 (1644) matic35

Več podobnih tem