» »

odstranitev virusa

odstranitev virusa

markk1 ::

Pozdravljeni,

na enem od hišnih računalnikov se je pojavil virus v outlooku. Očitno outlook pošilja v ozadju maile, ker nenehno prihajajo maili, da ni bilo dostavljeno .... Po pregledu sem ugotovil, da gre za virus VBA Trojandownloader.agent
Pregledal z nod32. Program sicer javi, da je virus v outlooku in da bo izbrisan, vendar se po končanem pregledu in restartu ne odstrani. Prosil bi za pomoč, kako to "zverino" odstraniti?

hvala

Mare2 ::

markk1 je izjavil:

Pozdravljeni,

na enem od hišnih računalnikov se je pojavil virus v outlooku. Očitno outlook pošilja v ozadju maile, ker nenehno prihajajo maili, da ni bilo dostavljeno .... Po pregledu sem ugotovil, da gre za virus VBA Trojandownloader.agent
Pregledal z nod32. Program sicer javi, da je virus v outlooku in da bo izbrisan, vendar se po končanem pregledu in restartu ne odstrani. Prosil bi za pomoč, kako to "zverino" odstraniti?

hvala


Uporabi še kak drug protivirusni program. :)

Emaile verjetno želiš ohranit. Lahko je okužen samo en, s priponko.

markk1 ::

Katerega priporocate? Res je maili morajo ostati, drugace bi ze odstranil outlook in ponovno namestil.

ngc2392 ::

dvomim, da je virus v datoteki outlook.exe. če pa je, imaš pa zelo čudno "piratsko" verzijo. in, outlook uporablja datoteko pst, kjer je shranjena vsa pošta, naslovi, koledar ipd. tako da lahko mirno odstraniš outlook in ga ponovno namestiš. ter pri čarovniku določiš, katero pst datoteko boš uporabljal.
vsak av program je (recimo) boljši kot defender. avast, panda free, kaspersky free, avira, avg...vsi free.
United We Stand, Divided We Fall

Riff ::

probaj avast free antivirus

#000000 ::

Zato me vedno glava boli ko vidim da folk uporablja outlook, jezus hranit leglo virusov na kompu pa res ni treba, ker vedno ko odpreš (po naključju) okužen mail, maš sranje.

malware bites, avira, karkoli od free antivirusnega programja za začetek.

Lahko pa greš na kaspersky in potegneš dol .iso ga flikneš na USB bootable sevede, ter z njim skeniraš komp.

Upam da zna prehandlad tudi .pst fajle ?

link do kaspersky rescue disk https://support.kaspersky.com/14226

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

jero_no1 ::

Outlook je čist OK. Kako pa lahko po naključju odpreš priponko ali pa kak link iz maila, ki je ponavadi napisan v google translate slovenščini ali pa je od čisto neznanega pošiljatelja? - Aja saj res, radovednost :) Mogoče pa en mail ne bo fejk in bodo res prišli milijoni na trr...
Ni problem Outlook, ampak uporabnik. In vsak spodoben AV bo itak zaznal okužene priponke.

markk1 ::

jero_no1 je izjavil:

Outlook je čist OK. Kako pa lahko po naključju odpreš priponko ali pa kak link iz maila, ki je ponavadi napisan v google translate slovenščini ali pa je od čisto neznanega pošiljatelja? - Aja saj res, radovednost :) Mogoče pa en mail ne bo fejk in bodo res prišli milijoni na trr...
Ni problem Outlook, ampak uporabnik. In vsak spodoben AV bo itak zaznal okužene priponke.


točno to je problem, ko se odpira vse kar pride v inbox. sem namestil še drug AV in ni odstranilo virusa, še kar prihajajo ti nadležni maili.

nsa_ag3nt ::

Offline scan tudi ne pomaga https://www.lifewire.com/free-bootable-... ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Trance4mer ::

Probaj s programom unhackme, mene je rešil iz take situacije, kjer bi moral na novo postavit sistem gor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail - kdo dobi virus ? / Spam brez priponke = virus ?

Oddelek: Omrežja in internet
102661 (2359) JožeHorvat
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711304 (8667) frikihamster
»

Sporočila so izpraznjena!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81214 (1044) MadMax
»

Nov virus ?

Oddelek: Loža
51265 (1102) hanzeljn
»

outlook: virusi in "blokiranje" posiljatelja..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7892 (823) DrSergioDJ

Več podobnih tem