» »

navijanje P2.8

navijanje P2.8

leppard1 ::

naj za zacetek omenim da nisem velik 'strokovnjak' glede navijanja; znal sem naviti starejse zadeve, pa tudi celerona 1700, vse si lepo enostavno naredu v biosu.
Pred kratkim sem kupil v Avstriji novga P2.8 800MHz HT, vem da se dajo tudi te stvarce navit, sam ne vem kako?
Na netu sem nasel samo rezultate do kolk se da navit ne pa postopka;
Ce se komu ljubi naj mi v treh korakih opise postopek:D
thnx
So 80's!

Moonman ::

V biosu najdi opcijo za dvig FSB frekvence. In to je to:D
Dviguj...
Tja do 230Mhz FSBja bi verjetno šel pri default voltaži.

lp


LittleDevil ::

Živjo.

Prvo povej kakšno matično ploščo imaš in rame?
Aja pa kakšen stepping ima tvoj procesor?

LP

jest10 ::

Enako kot si celerona

leppard1 ::

Mislim da Morphling2-u ne gre zaupat:|
Kak je ze tisto boj se danajcev tudi ko prinasajo darila8-)

LitleDevil: matična je ASRock P4VT8+(8×USB 2.0,LAN/SATA RAID,Pentium do 3.4/800MHz);
rami:1×512DDR/400MHz,1×256DDR/400MHz,1×256DDR/333
procesor je 800MHz ce je to stepping:))
napajalnik pa je 400w

a pol v biosu dvignem FSB frekvenco in se bo dalo spremenit faktor?
|O
So 80's!

Wox ::

;( ;( ;( Ti lepo klikni semkaj. Besedilo lepo preberi, tako da ga boš razumel.
Če ti še kaj kljub vsemu ne bilo jasno, pridi vprašat sem.
Pa razjasni si pojme kot so FSB, stepping, multiplier...

Mikrohard ::

Kakšna je tvoja plata za navijanje sicer ne vem, toda poskušaj najti v biosu, kje se lahko navija FSB, saj je množilnik pri P4 zaklenjen. Kot drugo pa odstrani 333MHz ram iz mašine, saj ti verjetno še osnovne delovne frekvence tvojega sistema (400MHz) ne prenese, če ni nek high quality ram. Ko boš odstranil "stari" ram, začni postopoma zviševati FSB... sinhrono se ti zvišuje tudi frekvenca rama... sedaj pri 200MHz fsb imaš ram na 400MHz.. pri 230MHz fsbja bi pa imel ram na 460MHz (zato je bolje odstraniti 333MHz ram). Z zviševanjem fsbja se ti pa zvišuje tudi delovna frekvenca procesorja... pri svojem procesorju imaš množilnik zaklenjen na 14x --> pri 230MHz FSBja to znese 3220MHz zunanjega takta. Ko bo sistem postal nestabilen, laho poskusiš zvišati še voltažo procesorja ter rama... toda pazi na morebitno pregrevanje.

leppard1 ::

Grrr;((
sploh se ne da nic zvisevat, ker takoj se ne odziva ce grem cez 200 z FSB-jem
Ocitno je kriva poceni plosca malo znane tajvanske firme, ki je bolj za pisarnisko rabo se mi zdi:\
So 80's!

leppard1 ::

Hm.. kaj pa ce zvisam voltazo? (in kje se sploh to da) ni se pol dalo fsb kaj povecat:)
So 80's!

Wox ::

Mal sem pogledal manual za to ploščo, pa nič dobrega ne kaže. Napetosti Vcore in Vdd sploh ne moreš spreminjat, niti z jumperji, kaj šele v biosu. Edino v Advanced menuju maš nek CPU Host Frequency, kar je verjetno FSB in če ga daš na Enable lahko verjetno spreminjaš FSB pod opcijo Actual Frequency. Sam ne vem po kakšnih korakih. Pa DRAM Frequency je tam. To je verjetno DRAM ratio CPU/DRAM. Mogoče ti RAMi ne dopuščajo višje frekvence pa daj tu namesto Auto, kar verjetno pomeni 1:1, na 4:5 pa probaj zvišat FSB.
Če hočeš naviti zadevo in tega Pentiuma je met nenavitega pravi mali greh, si kupi pošteno matično ploščo. Pri navijanju je tak, da se ti glih ne splača preveč šparat pri matični. Šparaš recimo na procesorju, ki ga pol itak naviješ.
No, to je moje mnenje. Lahko pa da se motim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624804 (20786) PrimozR
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24119981 (8864) ZaLoMaT
»

Problemi z FSB frekvencam - pomoč zaželjena

Oddelek: Strojna oprema
221304 (1106) cekr
»

Malo pomoči pri navijanu

Oddelek: Navijanje
362021 (1413) gofra
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327808 (5485) Tarzan

Več podobnih tem