» »

HDD problem

HDD problem

IVo ::

Trenutno imam v compu dva diska oba sta od WD, en disk je 40GB (MASTER), drug pa 120GB (SLAVE), oba imata tudi 8MB Cache. Moj problem je da oba diska uporabljata preveč procesorske moči in sicer okrog 24% (OBA!). Poleg tega ima 120GB disk majhen Read Burst Speed in sicer 75,8 mogu bi pa imet okrog 82. Spet 40GB disk pa ima 91 Read burst speed.
Za te številke pa ne vem če so vredu 120GB: (Read speed - max:53,8MB/s , min: 28,8MB/s, avg: 45,5MB/s) 40GB: (max: 50,7MB/s, min: 20,3MB/s, avg: 42,2MB/s).
Kako naj odpravim ta problem...

LP IVo

Tugo ::

Po mojem je tole čist normalno. Predvidevam, da nimaš Inbtelovega nabora čipovja na svoji matični plošči. Podobne številke imam jaz, imam pa matično s čipovjem nForce2.

lp, T.

IVo ::

Ja čipovje je nForce 2 (Epox 8RDA), sam pri eni oceni diska sm vidu da je poraba procesorja sam okrog 4% največ 8% pri meni pa kar 25% rezlika je več kot očitna.
Kaj pomeni S.M.A.R.T. Ali je boljše ali slabše če je vklopljen?
LP IVo

Tugo ::

jst mam že skos okol 25%. In tut z različnimi driverji se ni nič spremenilo. Kje si videl da naj bi bilo 4-8%?!?!

SMART... ne uporabljam, je pa kokr vem informacijo o disku in ti javi, če ti bo disk zelo hitro šel po gobe... al pa po borovnice ;)

lp, T.

IVo ::

Ja pri oceni na Toms Hardware Guide je pisal 4%. A je to zaradi intelovega čipovja?

LP IVo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Caligula ::

Daj nalozi si najnovejsi IDE driver za Nforce2, ki je ravno ven prisel pa probaj.

IVo ::

Že sm si ga naložil.

tebodi ::

Mislim da je dobro imeti SMART vklopljen - kolikor vem nima kaj škodit, lahko pa ti predčasno diagnosticira okvaro diska.
Uh, moje mnenje glede tega, ali ti kaže par MB/s več ali manj - nima veze, dokler ni razlika več 10%, ne boš opazil ničesar, glavno da ti dela zanesljivo.
Glede obremenitve procesorja - tudi pri tem je tako - vprašanje koliko so ti % reprezentativni in so od marsičesa odvisni, če ti mašina opazno ne "šteka", je čist ok...

Tugo ::

Ivo: Ja, zaradi nForce2 je tolk več %. Kokr sm vidu po testih, ima Intel to zelo dobr porihtan, čeprav ti tole ne bo glih kje prav prišlo in se ne bo poznalo niti na performansah, niti kje drugje. Vedno bo kakšna druga stvar tista, ki bo delala narobe ali pa počasi, zato se glede tega ne sekiraj. NOBENI driverji, ki so zunaj za nForce2 ti ne bodo pomagali. TRENUTNO! ;)

lp, T.

IVo ::

Hvala za odgovore.
LP IVo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320593949 (51349) hariscorale
»

Igre so dolgo loadajo in zatikajo?!

Oddelek: Strojna oprema
111345 (1036) gorann
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
443093 (2146) strictom
»

Unknown hard error

Oddelek: Pomoč in nasveti
91025 (823) LordWorm
»

Zakaj dela Maxtor hitreje v win98??

Oddelek: Pomoč in nasveti
61024 (879) krucymucy

Več podobnih tem