» »

Unknown hard error

Unknown hard error

LordWorm ::

Cist tko me zanima ce veste na kaj ce ponavadi ta error nanasa?

Potem errorju mi javi da je prislo do okvare hardwera oz pretoka podatkov preko neta, ki pa je bil ugasnjen-nisem bil sploh konektan.Javi se da se v system32 neki ni uspelo uspesno shraniti.
V glavnem zdej dela spet vse ko po maslu, ampak glede na to da imam zelo stabilne winse->Win200pro+SP4+se marsikir patch, sem preprican da je nekaj s hardwerom narobe.Pa vas vprasam ce je veliko moznosti da je to disk, ali je lahko karkoli?

Imam Seagatov disk in z njihove strani sem si snel progy zanj, ki preveri napake.A ce jih ta ne najde nic je disk za zihr ok?
Ali obstaja kak [dober] program za testiranje plate-mislim ce je zdrava, ne kolk je hitra.Konkretno me zanima za nForce2 plate.
Kakrsnakoli informacija je dobrodosla:|

P_i_r_a_t ::

Co'ito ergo sum!

LordWorm ::

Hjao kaj vse ve ta stric google.Ga bo treba veckrat obiskat.;)

Error sem dobu samo 1x.Ce ga bom se kdaj bom file ki je zanic copy/paste, ker driverji so pravilno nalozeni.

Me pa se neki druzga zanima.Ali je mozno da ti zaradi napajalnika ne prepozna diska?Zgodilo se mi je samo 1x in namesto diska je pisalo ..L..L[narobe obrnjen L].Pol pa resetiram pa vse ok.
Mogoce sem slisat tecen samo cim ti enkrat error ven vrze neki ni uredu-al dela al pa ne.:|

LordWorm ::

Zdej mi pa ze ene parkrat ni prepoznal diska in unknown error sem spet dobil, tokrat brez nadaljnih pojasnevalnih errorjev.Pol pa parkrat resetiram in vse je ok...za dolocen cas.

Se pravi unknown error je lahko zaradi:
-narobe instaliranih driverjev
-prenosa podatkov prek mreze
-defektnega hadrwera
-pokvarjenega fajla

Zdej kako bi to povezal?Driverji ni sans da so krivi[ker ze dlje casa uporabljam iste], mreza isto ne, se pravi je nekaj narobe s hardwerom, glede nato da ne joka vec zaradi dolocenga fajla.Ce mi diska ne prepozna je osumljen [tudi] on.Ampak sem testiru s prou posebnim programom zanj[seatools za seagate disk] in kaze da je ok.
Plata je Epox8RDA, ki je glih ne kvari vsak dan je pa sumljiva-ni programa da bi testiru plato...sem pa dost nastudiru kake nastvaitve morm imet v biosu.

Zanimiv je da ko mi ne prepozna diska, ga sploh ni mozno "auto detectat" v biosu ker ga sploh ni!

Kaka ideja?


Seagate baracuda 80
Epox8RDA nForce2 novejsi bios in driver
Audigy2 .441
Mrezna Realtek
Macron 300W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordWorm ()

LordWorm ::

Kaj pa ce k temu povezemo se BSOD ki pravi:
STOP:blablal....
KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR

Probleme poskusam resiti sam ker imam garancijo samo na komponente-pomeni da za pregled placam zato:Majstri help!:O

zile ::

Prečekiraj ram z memtestom in prvo poglej, če računalnik ni mogoče okužen s kakšnim virusom.

LordWorm ::

Fak.Neki cajta je bil "mir" zdej mi pa kr disk zaspi med delovanjem-recmo odprem explorerja pa potihem zapiskne, potem pa slisim kako se disk zalaufa-to naredi med uporabo tako da "power options" nima veze.
Hvlala za idejo-pregledal sem ga z updejtanim Avastom za viruse in jih ni sploh.
Se ram.
Drgac pa naj bi se modula(256+512MB) ujemala ceprav sta od razlicnih proizvajalcev-Viking in Samsung.Ce pa je kir v okvari bom pa kmal pogruntu.

Zelo sumljiv mi je napajalnik...enkrat se je ze neki zakadil iz njega...v glavnem bom porocu.

LordWorm ::

.bin file od memtesta sem dal na formatirano disketo.Ko zbootam iz nje mi napise "NTLDR missing, press any key to restart"
??

zile ::

Tale zip dol dej. Pa poženi install.bat. Če ne bo šlo si preberi readme.txt.

LordWorm ::

Torej ram je ok, disk je ok[snel sem si prou za seagate diske program], kaj ce pol bit.Kontroler na plati ali pa napajalnik.
Aja, kar se errorov tice->mislim da je bil zato kriv cru sasser, ki ga antivirus ni zaznal.
Ampak se vedno se mi dogaja da mi diska ne prepozna ze v biosu.

Torej kako bi ugotovil ali je kontroler ali napajalnik?

Se neki mi ni jasn.Kako da mi dma kanal od diska samo 66Mb vlece.Js bi mogu met ATA100!Je to slucajno zato ker imam SMART disejblan?
PIO/DMA Data Compare
Total Bytes = 2967552
Estimated PIO Transfer Rates
Min: 2.59MB/s Max: 2.70MB/s Avg: 2.64MB/s
Estimated DMA Transfer Rates
Min: 52.85MB/s Max: 66.07MB/s Avg: 60.63MB/s

Pa a kdo ve v cem je fora k te pri seagate disk chekerju vprasa ali naj se disk sam pregleda ali naj ga preko racunala ti sam?Tako levo vprasanje:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Memtest errors

Oddelek: Pomoč in nasveti
151498 (1334) AC_DC
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182249 (2038) fictionel
»

Resetiranje racunalnika.. nujno potrebujem pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
111328 (1103) carota
»

Windows 98 - NUJNO

Oddelek: Operacijski sistemi
202112 (1940) ToniT
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382316 (1566) R33D3M33R

Več podobnih tem