» »

Igre so dolgo loadajo in zatikajo?!

Igre so dolgo loadajo in zatikajo?!

IVo ::

Moj problem se pojavi v novejših igrah(vsaj tam sm jih opazu). In sicer se dolgo loadajo, prihaja do daljših zatikanj, včasih zaradi zatikanj prehiteva zvok (opaženo v Tech demu od Crytecha; Far cry). Pri vseh problemih se sliši "ropotanje" diska, zato mislim da je problem v disku, toda ko zaženem HDTach dobim dobre rezultate:
Burst Speed: 127,7 MB/s
CPU utilization: 2%
Average read: 49,2 MB/s
Random access: 12,4 ms

Moj sistem:
Epox 8KDA3J
AMD64 2800+
Kingston HyperX KHX3200A/512MB
Sparkle 6800 (odklenjeni 16/6 shaderji al kaj so...)
Hitachi 7k250 120Gb 8MB SATA
DVDRW NEC2500A
Chiftec 420W
Hvala za pomoč
LP IVo
  • spremenilo: bastadu ()

VASkO ::

imas premalo glavnega pomnilnika. dokupi se 512MB pa bo za en cajt mir

Mavrik ::

512 MB bi moralo bit še vedno dovolj za take stvari. Vsaj meni je...
Si popucal sistem z antivirusnikom in kakim spyware removerjem?
The truth is rarely pure and never simple.

IVo ::

Ni nobenih virusov... Zagnal AdAware, SpyBota in Pando nič niso našli. Samo strinjam se da bi težava lahko bila v premalo rama. Ker se isti problem pojavlja v pacific assaultu, hl2, far cryu; za pacific assault pa 100% vem da je glede rama zelo požrešen.

Shark-357 ::

men se HL2 tud zatika pa ne vem zakaj grafični lag ni
sistem je pa v podpisu :/

boštjan ::

shark357, seti mogoče zvok zatika in posledično zarad tega tudi igra?če ja pol nisi edini in kriva je igra
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mojsterleo ::

Zelo verjetno imaš premalo rama. Meni je sicer uspelo laufat omenjene špile tekoče na 512 MB ampak sem moral temeljito spucat ram vsega sranja pred igranjem. Moj sosed z isto mašino in sranjem v ramu pa se je stalno bunil da špili štekajo tako da je to problem.Izklopi antivirus itd pa bi moglo delat bolje, čimprej pa dokupi še 512MB rama.

Kar se pa HL2 tiče pa mi tudi na trenutni mašini z R9800pro in 1GB ram šteka kadar pridem v kak nov prostor in je zelo zoprno. Verjetno je kriv glupi Steam streaming s katerim majo vsi kup problemov.

-- Leo

pikachu004 ::

formatiras pa je :D :D :D

delfinus ::

Poglej, ce ti disk laufa na UDMA 5 = ATA100 ali pa ti laufa v PIO modu. Sam sem bil zadnjic nemalo presenecen, ker mi je iz neznanega razloga pri enem zagonu WinXP disk postavil v PIO mode. Igre so na tistem disku tekle po tvojih simptomih.

Far Cry mora na tvoji konfiguraciji letet tudi s 512Mb. Imam podobo, nekoliko slabso graficno in je letelo brez zatikanj na kar prijetnih visokih nastavitvah.

lp, d.

Mavrik ::

delfincek: Ravno to sem prvo hotel predlagati, samo potem sem pa opazil da je disk SATA.

Drugače pa meni HL2 laufa brez zatikanja na A1900+, 512 MB in R9600pro, tako da ne govorte da je premalo rama.
The truth is rarely pure and never simple.

tsatthoggua ::

Imam zelo podoben problem pa bom kar v tole temo vprasal.

Pri vseh igrah in tudi pri gledanju filmov se mi na case rahlo zatakne. Sumim da je problem v zvoku. Recimo med poslusanjem se mi stavek ne zdi smiselen zato prevrtim nazaj in opazim da je za kako sekundo preskocil. Spet vcasih se slisi cuden sound (najboljsa asociacija ki mi pride na pamet je kot da bi robot rignil za pol sekunde:) ) Pri igrah pa je cutiti zatikanje in to bolj pogosto - recimo na kakih 10-15s.

Moj comp:
amd xp-m 2500+@2000Mhz
Kingston HyperX KHX3200A/512MB @ 167Mhz (2,3,2,5)
Abit Nf7-s v2.0
Creative SB live! 5.1 Digital
Antec 430W
WD 160GB 8M cache (U-Dma 100)
9800 Pro Sapphire

Probal sem ze druge driverje za sound(KX drivers) vendar problem ostaja. Sedaj sem dal nazaj original driverje. Ram je isti kot ga ima IVo (sumljivo?), timingi so nastavljeni kot je treba, na plati je disablan SB. Disk je defragmentiran.

V zvezi z ramom je zanimivo predvsem to da se comp nikakor ne pobere pri 200Mhz (recimo 10x200). Zato sem tudi spustil FSB in povecal mnozilnik.

Poskusil sem ze veliko stvari , med drugim tudi 2x na novo winse nalagal. Ce ima kdo se kako idejo ali predlog naj se prosim oglasi.

gorann ::

v glavnem je men far cry laufal na 1024*768 brez zatikanja s takrat najnovejsimi gonilniki za ati radeon 9200(to mam jest) imam pa sdrama 512 in nimam pojma zakaj vam na boljsih masincah steka, moj proc je pa 900mhz athlon!
pacific assault mi je pa stekala pri 1024*768


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pc za igre

Oddelek: Kaj kupiti
151534 (1295) Pdove05
»

FarCry (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Igre
64745949 (19872) X-Hair
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210860 (7661) celada
»

več rama, boljša grafična, hitejši procesor???

Oddelek: Kaj kupiti
231735 (1345) Sami
»

Kateri procesor, matična in ram za 600eur?

Oddelek: Kaj kupiti
191183 (940) Kebab

Več podobnih tem