» »

Kako se obnese hlajenje graficne brez ventilatorja?

Kako se obnese hlajenje graficne brez ventilatorja?

LordWorm ::

Pozdravljeni!
Zanima me kako se obnesejo tista velika rebra ki jih prodajajo pri Mlacomu?Baje da je vmes neko specialno lepilo,ker nemors dat termalne in lepila skupej.Seveda rebra so samo za VGA.Ja vem da izgubim garancijo.

Vem tudi da je odvisno od situacije kiste zato->Imam big tower ki se kar uredu hladi[zmerne temperature] in imam nenavitega Radeona9600pro od Sapphire.Namen imam naviti minimalno oz nic->mislim da tudi ce malo navijem ni pene ker je 0.13mikronska.

Zakaj bi to storil?Namen je racunalo cimbolj utisati[v bistvu zelo utisati] brez specialnih predelav, ki ste jih tu vajeni oz brez vodnega hlajenja ali chillerja.Seveda bom kisto utisal do optimalnosti->pomeni da bo recmo disk imel max 45 stopinj ipd.

Kasneje imam namen kupiti se Zalman napajalca,ker je baje ful tih in dober.Tudi Enermax je kandidat, ta ima celo regulator RPMjev.Ce k temu pristejemo smo se Zalmana[pahlaco] na procesorju ki je nastiman na 2000rpm sem zmagu.Ce pa se ta ventilator od Zalmana[pahlaca] zamenjam s kakim tisjim bo kista res tiha->ce dam se peno povsod kjer je odprto[v mislih imam predvsem zadek, ker spredi je plastika ok].Samo 2 ventilatorja![razen ce bo napajalc imel 2].

Povzetek:
-kako se obnesejo hladilna rebra za VGA brez ventilatorja?
-kak komentar/predlog?
:'( ;) :'( :( ;) 8-) :)

J.F.K. ::

Ce govoris o ZALMAN ZM80C-HP VGA rebrih, pote, lahko pritrdim, da se zadeva obnese. Ce bos pa kupoval napajalnik, je od Zalmanovega boljsi in tisji tale TAGAN TG480-U01 480W EPS12V.

Tic ::

Jaz sem mel tale zalman na GF4 4200, pa priporočam da neki pihlja na rebra. Majen prepih naredi veliko razliko....
persona civitas ;>

LordWorm ::

Ja, to sem imel v mislih.Ce bo polet kriza se da itak gor napopat ventilator.

A ta TAGAN je tisji kot ZALMAN ZM300B-APS 300W?Ker konc koncu bi bilo 300w zame dost.

Hvala!

J.F.K. ::

Vem, da je tisji od Zalmana 400W. Za primerjavo s 300W pa ne bi vedel.

Macro ::

TUdi sam se odlocam za nakup teh reber! Morjo met obvezno noiseless fan zraven al ne?
Za mojga 9000pro mislim da ni potreben...dokler ga ne navijem...>:D
Bo bolsa grafka, bo...nekoc:'(

No back to topic...
Edin problem je da nevem kako bi dal fan na rebra, ker mi nosilec CPU coolerja (Zalman CPNS-6000) kvari prostor...

WinsuckeR ::

Amm jst mam na svojem Radeonu hladilnik od Zalmana -sam ne tizdga za GPU ampak CPU>:D pa mi dela čist brez FANa na tm nekje 30mhz več... (aja mam Zalmanovo prejanico CuAl ), ko pa dam gor ventilacijo pa brez problemov pridem do 40mhz (250@290) nakar mi začne zmankovt voltaže in grafična ni stabiln -več sploh!:( Če seveda kdo pozna kkšn Vmod za Radeona 9000 (hercules -modr)128mb nj prosm pove! (ker navaden za druge firme ne deluje!)

Nauk te zgodbice:
Kupi ti raje Zelmanovo prejaanico Cu (ali CuAl) pa boš bol srečen!:|

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Jaz pa že kar nekaj časa na grafičnih uporabljam navadni titanov 80x80 ventilator namesto originalnih hladilnikov..Vent. seveda priklučim na obstoječe napajanje na grafični (5V) in ga z najmanjšo kapljico sekund lepila prilepim na hladilna rebra na grafični, če pa le teh (reber) nima pa ventilator prilepim na kakšen kondenzator ali kaj podobnega...Grafična je na koncu seveda zelo tiha, hlajena pa najmanj tako kot v originalu.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

LordWorm ::

Fino.
Hvala za odgovore.

Kar se pa napajalnika tice, bom pa kupu Tagana, ce pa nebo denarja pa 300W Zalmana.

nicjasno ::

Je ze kdo probal dat 7000cu na grafo ? >:D
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
717462 (5301) M-XXXX
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417696 (14819) Wofk
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913855 (7834) Buldožer
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564379 (3154) nuclear
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412564 (1354) PrimozR

Več podobnih tem