» »

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A

1
2
»

scorp_20 ::

Mene isto zanima če bi pasal SPA-900CuAl na mojo Gygabyte plato: plata
Gor mam Durona 1.6, čez čas bi dal gor athlona XP 2800+
Ali če mogoče priporočate kaj drugega za 3-4k...plata pa nima lukenj

Hvala za odgovore

KTr1sk ::

Jaz imam tud matično gigabyte brez lukenj in imam Vulcano hladilnik in imam pri odprti kišti 57°C pri mirovanju, sem pa menjal plato (dobil zastonj) in sem imel prej 10°C manj vroči procesor pa nič ni bil namazan, zdaj pa imam namazan procesor in drugo plato pa je 10°C več, sploh ne vem kje je logika, pa tega hladilnika noč več dol dajat, ker se mi zdi da bom vse zlomil, tako gre težko..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

A mi lahko kdo pove ali so takšni napajalniki
ki imajo spodaj velik ventilator dobri za temperaturo, ker topel zrak piha v ohišje na procesor in je zaradi tega večja temperatura procesorja?
Vglavnem jaz imam takšnega 350W in sem danes zamenjal z navadnim 300W napajalnikom
ampak pri obeh ni nobene razlike v temperaturi procesorja...ali bi imel manjšo temperaturo procesorja če bi imel napajalnik z več Watow? Imam Socket A 3200+ (2200Mhz) 1.7V, temperatura je pa 57°C v mirovanju, je pa zanimivo da sem menjal samo matično in je zdaj bolj vroč procesor, ni mi pa jasno kako so lahko mrzla rebra od hladilnika procesorja?? torej laže senzor?? oziroma ali ne prevaja toploto na hladilnik zaradi preveč namazanega "masti"?? thx
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

veteran ::

... imajo spodaj velik ventilator dobri za temperaturo, ker topel zrak piha v ohišje na procesor in je zaradi tega večja temperatura procesorja?

Pa saj ne piha dol na procesor, ampak vleče zrak gor (in ven). Temperatura bo zato kvečjemu nižja, ne pa višja. :D

57° v mirovanju je kar precej, verjetno bo slab stik, ali preveč paste. Lahko pa tudi senzor laže, ali pa nova plata bere temperaturo iz jedra, stara pa iz socketa (kar znese tudi 10 ali več stopinj razlike).

Poženi prime95 in potipaj, če se rebra kaj segrejejo. Če je hladilnik še naprej hladen ali če se računalo resetira, veš, kaj je narobe.

KTr1sk ::

Hvala "veteran" za razlago, jaz sem pa mislil da piha v ohišje in res piha ven lol...še neki vprašanj imam, danes sem spet vzel nazrazen hladilnik in lepo namzal, 100% vredu nataknjen in namazan ampak še vedno ni razlike, sam sem ugotovil da mi temperatura procesorja kaže drugače s programom EASY TUNE 4 kakor vidite na sliki so različne temperature 57°C in 62°C
kakor z ostalimi programi, v biosu pravktako 57°C če sem prav videl, drugače pa mislite da se pozna temperatura če imam škatlo na mizi in ne pod mizo??
tako zgleda pri meni in če škatlo potipam zgoraj je topla oz. napajalnik se ful greje...torej po moji logiki morem kupit močnejši napajalnik in škatlo morem postavt na mizo in zadeva more laufat bp (pod 60°C pri obremenitvi)?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

KTr1sk ::

Ok, potem mi pa samo povejte če je napajlnik zelo topel, to pomeni da rabim močnejšega?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Trubadur ::

Da se še jast oglasim tukaj :)

Kaj priporočate za zamenjavo Vulcana 7+? Test na ST.

Pogoj je da je tih, ker bom ob tem vulcanotu znorel. Imam pa še staro PALOMINO jedro tako, da je med drugim tudi dobro hladi :) (AX 1600)
Berite Thomasa!

delfinus ::

Tomaž: PC v tisti lesenem delu pohistva ni najbolj prevetren. Tam se bolj ali manj mesa samo topel zrak. Sem imel sam v prejsnjem stanovanju nekaj podobnega, sedaj ga imam sicer pod mizo, ampak je okolica cisto odprta in je temperatura padla kar za nekaj stopinj.

Trubadur: Poglej za kaksnim Thermalrigtom, pravzaprav so vsi dobri. Sam imam ALX 800

BluPhenix ::

Kupil SI97A nekaj časa nazaj in mi ni žal. Odlično hladi, barton 2500+(nenavit) ima (če se dobro spomnem) nekje 39 stopinj na low obratih ventilatorja (praktično neslišno). Prednost, paše tudi na s939 plate (če se ne motim tudi na AM2).
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

enough98 ::

Kupujem hladilnik in se odlocam med modeli:
Thermalright SI-97A
Thermalright SI-97
Thermalright SP-97
Thermalright SLK947U
Thermaltake Big Typhoon
Zalman CNPS7000B-Cu
Zalman CNPS7000B-AlCu

Mogoce se kaksen drug konkurent v tem cenovnem razredu?

Je mogoce kdo zasledil kaksno vzporedno primerjavo med temi modeli? Sam sem iskal in nic nasel. Vecnima le cenovne primerjave.

Bi lahko kaksnega ze v osnovi izlocili zaradi neprimerljivih performancnih zmogljivosti napram ostalim (oba Zalmana?)?

Plata je Epox EP-8RDA+, rev 2.2 in ima luknje ob socketu.

AndrewSmith ::

Na zalmanu bos mogu nosilec
malo skrajsat na eni strani
zaradi kondijev okoli socketa.

Med temi pa Big Typhoon vsekakor.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Jan987 ::

mislm na big typhona ne boš spravil gor.

Ashrack ::

Kaj pa pravite na ta dva artikla ki jih Megahit prodaja v primerjavi z VULCANOM 7+ CU!
ZALMAN WANABE
Titan

Razlog za iskanje novega venta je da mi VULCANO preslabo hladi mojega navitega socket A BARTON 2600+@2200MHZ
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

kuglvinkl ::

pri meni vse rešitve, ki imajo nestandarden ventilator oziroma takšnega, ki ga ni mogoče zamenjati v spodnjih hlačah - in predvsem, da ga sam izberem (Zalman), odpadejo. Zato vedno posežem po TR recimo, zadnje čase pa pogledujem za S Infinity.

jest10 ::

Ashrack: Tista kopija zalmana hladi zelo dobro za svoj denar. Zraven še kupiš regulator za 700sit in si na konju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jackorsen88 ::

Pozdrav vsem skupaj. Jaz sem se tudi odločil, da malo ohladim vso zadevo. Izbral sem že nekaj hladilnih naprav in me zanima vaše mnenje .
In sicer

Za Ohišje + procesor(AMD Athlon 3000+) sem razmišljal TAKO

Za plato QDI k7V600(vem da je češka samo nimam zaj neke keša da bi nabavo novo)me zanima, če bi blo možno montirat TO ZADEVO, ker serijska rebra na plati mislim da so samo nalepljena gor ni vijakov

Za grafiko Radeon 9600xt 256Mb, pa sem razmišljal TAKOLE
Cena tega kompleta je 7650 Sit kar se mi zdi kar ugodno
Za vaša mnenja se že vnaprej zahvaljujem, vesel pa bom če bo kdo predlagal kakšno boljšo kombincijo.

Zgodovina sprememb…

rfmw ::

@Ashrack

sam imam xp1700+@2100MHz. prej sem imel na njem Vulcana7+, sedaj TR SLK900. Razlika v hlajenju je prekleto majhna, ker imam na SLK-ju 92mm zalmanov vent (low obrati), zato pa je kišta zelo bolj tiha. Verjetno bo zračno hlajenje vedno kompromis med tišino in učinkovitostjo hlajenja. Pravzaprav je Vulcano7+ zelo dober hladilnik, saj kaj ko ima zelo nestandardno dimenzijo ventilatorja (mislim da 70x70mm)...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

kuglvinkl ::

@jackorsen88

Za Ohišje + procesor(AMD Athlon 3000+) sem razmišljal TAKO

Nisem navdušen. Raje naredi tako, da boš imel klasičen airflow.

Za plato QDI k7V600(vem da je češka samo nimam zaj neke keša da bi nabavo novo)me zanima, če bi blo možno montirat TO ZADEVO, ker serijska rebra na plati mislim da so samo nalepljena gor ni vijakov

Jest mam to zadevo na Abit NF7 from day one. Je zelo v redu, če se ti NB ne greje preveč. Pri meni še extra čet pihlja ventilator od TR SK7 ;).

Za grafiko Radeon 9600xt 256Mb, pa sem razmišljal TAKOLE

Sam bi raje gledal za pasivno rešitvijo. Tega Radeona se IMO da shladit ob mirovanju samo z rebri, ko pa zalaufaš špil, po naj čez potegne airflow.

jackorsen88 ::

kaj pa priporočaš za plato? jaz sem razmišlal na TA rebra samo ne vem kak bi to šlo zmontirat, ker v novo plato še zaenkrat ne mislim investirat.

kuglvinkl ::

Kako to misliš kako zmontirat? Če maš luknje uporabiš priložen pritrdilni mehanizem,če jih nimaš, pa zalepiš.

jackorsen88 ::

ja ja to sem mislo, če je dovolj da ga samo zalepiš brez pritrdilnega mehanizma.
Torej je dovolj da ga zalepiš. kool, kak pa zalepim rebra gor?
Thanks

Zgodovina sprememb…

jackorsen88 ::

Kaj pa za procesor? Imam podnožje S462, pol moram iskat ventilator, ki je kompatibilen z tem podnožjem al je kaka varianta da paše kak drugi ventilator gor?

kuglvinkl ::

Ja, dost je če zalepiš.

Kaj pa za procesor? Imam podnožje S462, pol moram iskat ventilator, ki je kompatibilen z tem podnožjem al je kaka varianta da paše kak drugi ventilator gor?

Ne, najprej s moraš odločit, kater HS boš vzel. Na odlagi HS se odločiš za ventilator. To je my way. Lahko pa vzameš npr. Zalmana, ki ima že vse gor.

jackorsen88 ::

s čim pa jih zalepim gor? ..................oprosti ampak ne vem kaj je HS:D

kuglvinkl ::

Pri Zalmanu dobiš zraven dvokomponentno lepilo, tko da, to je np. HS je heatSink, hladilna rebra po domače.

jackorsen88 ::

uuu super hvala ti lepa

veteran ::

Pri Zalmanu dobiš zraven dvokomponentno lepilo

Nič več. Včasih si res dobil lepilo pri rumenem zalmanu (NB32*), zdaj pa so v obeh variantah (NB32, NB47) samo šraufi in term. pasta.

jackorsen88 ::

to pa je bad, samo kolko sem jaz bral po netu različne članke je v vseh pisalo da je zraven termalno epoxi lepilo. tak da ne vem. ........
ja bo pa treba še to kupit. Zanima še pa me, kak pa stara rebra dol dobim? ker bo to pomoje šlo kar težko. in se malo bojim da bom kaj poškodoval.

desmill ::

jackorsen88
Za grafo mam tud sam 9800XT sem kupil VF900 in če ne navijaš je pri minimum rpm samo 18dB in dosti hladi.
Jest kadar jo dam na 485/400 mam na 2000rpm in je napajalnik dosti bolj glasen.
Tako da ti priporočam ta cooler. Dal pa sem 8.5k

jackorsen88 ::

kaj pa praviš na TEGA

kopfler ::

zdravo
jas imam termalright sp-97 socket A
ter ventilator ventec tornado 92x45 z regulatorjem
to mi hladi amd 2800+ na 40stopin in pod seveda bres problema
ga pa prodam ce kdo kupi ker mi ne pase na 939 socket
lp miha

Carmack ::

Da še jst neki prašam tu....mam plato MSI KT4V (nima lukenj okoli procesorja:( )...Athlona XP 1700+...iz 1.1 GHz navit na 1.63 GHz(sej vem...default frekvenca nej bi bla 1.47 GHz..ma sm mew u BIOSU FSB na 100,množilnik mam pa 11;( )...ja tko je situacija sledeča...trenutno mam Zalmana CNPS6000-Cu,hladi ga NoiseBlocker 120 mm vent...ohišje ina 3x ventilator ki piha not,2x ventilator ki piha ven...vsi so 80 mm...temperatura na procu je cca. 55 stopinj (load) ...prej sm mew kao kopija zalmana CNPS7700,le da je aluminijast....no...hladilo je na 50 stopinj (load)...pa je biw malo preglasen...nameravam dat not v kratkem Athlona XP 2400+...verjetno bo kmalu zatem overclocking pršu na vrsto....kater hladilnik bi biw najbolj priporočljiv....??

jackorsen88 ::

jaz sem pa zmontiral na grafično radeon 9600xt 256 Saphire Zalmana VF700-Cu. V navodilih sicer piše da paše na vse radeon 9*** modele samo sem mel kar velike probleme, ker je okoli kar dosti tranzistorjev in sem moral zvit kar dosti reber da ja pol pasalo gor tako kot treba.
Mislo sem da bojo kaki problemi, samo sedaj stvar deluje normalno. 37 stopinj navita na 499/400 Tak da ni panike. Samo malo grdo zgleda:
SLIKA

Potem pa še za vse tiste, ki imate QDI plate.(ne vem če je pri vseh tak..pri moji je) Pri montaži Zalmana CNPS7000B-Cu socket 462 je potrebno malo obrezat tiste nogice, ki so na hladilniku, ker drugače ne pašejo .

SLIKA

Meni ta hladilnik drži athlona 3000 na cca 39 stopinj, ko pa ga bom malo navil pa bomo vidli kake bodo tempreature

Zmontiral pa se tudi Zalman ZM-NB47J Northbridge. Moral sem tudu polomit par reber. Ker so stara rebra naleplejna, vam priporočam da plato dobro zapakirate v neke vrečke, jo date v zmrzovalnik za kakšno urco in potem grejo rebra zlahka odstranit in ni nevernosti, da bi kaj poškodovali. Ker v paketu ni priloženega dvokomponentnega lepila, ga je seveda potrebno kupit. Jaz sem bil presenečen ko sem ga zagledal v bigbangu Zalmanovega, pride pa okoli 800 sit.

Glede na to da sem te stvari delal prvič mi je kar dobro uspelo.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Za navijanje grafičnih kart si odprite druge temo.

miko 55 ::

no pa recmo nekaj o rezultatih. katera je vaša najnižja dosežena temperatura cpu.
navedite model, oznako, frekvenco na kateri teče srček, T cpu, T sistema, način hlajenja, hladilnik

AMD Athlon 2500 xp+, 2101 hz, 41°C, 25°C, pri odprtem oknu-zunanja T okoli 7°C.
silent boost K7


lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miko 55 ()

jackorsen88 ::

kaj ve keri še za kakšen program za nadziranje temp, ker meni MBM ne kaže pravilno, pa sem probal vse modele QDI(takšno kot mam) plate pa kaže take nemogoče temperature da to ni res:D na cd-ju ki je bil zraven plate pa ni nič gor


hvala

mailer ::

Imam plato NF7-S in amd athlon 2500+ še z originalnim hladilnikom ki sem ga dobil zraven. Zdaj bi to zamenjal ker sem malo posodobil mašino pa me zanima kaj priporočate. Lahko je tudi 0db varianta , ciljam pa predvsem na Thermaltake, Zalman, Asus, mogoče kakšen drug

https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=981

https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=1240

https://www.cool-pc.org/productdetail.php?prodid=317

link_up ::

Klikklik
In and Out

mailer ::

Hm, zgleda da socket A ni več aktualen.

SepoX ::

Najboljš kakega rabljenega big typhoona. Dobijo se zelo poceni, paše na socket A in hladi super tiho in učinkovito.

mailer ::

Big Typhoon je od Thermaltake ne, torej bo ok.

mailer ::

Nabavil sem Thermaltake Big Typhon. Piše da je možna montaža za vse procesorje potrebujem pa ga za socket A. Zraven nisem dobil dodatkov kot so na tej sliki ampak samo 2 dodatka. Kako naj sedaj namontiram to na mojo plato Abit NF7-S?

Moj komplet pa izgleda takole

Wofk ::

ti nimaš big typhoona
ampak imap big tayphoona 120 vx to je novejša verzija

mailer ::

Na škatli res piše 120 VX, zdaj me pa samo zanima če je možna montaža na socket A ali ne.

Wofk ::

pomoje bi se dalo či bi kje dobil ali izdelal tako kovinsko ploščico kot je v tvojem postu pri navadnem big typhoonu in bi s pomočjo nje prišravfal hladilnik na matično
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579721 (7856) Jst
»

Thermalright hladilnik za socket a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121544 (1351) Jakka
»

Hladilnik za athlona 2ghz

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71030 (938) sirotka
»

Problem pri hlajenju na Abil NF7-s

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81089 (1015) Shybby
»

Hladilnik za axp2500+

Oddelek: Kaj kupiti
51323 (1290) AndrewSmith

Več podobnih tem