» »

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ??

hd 4850 + AC accelero s1 rev 2 ??

«
1
2

knap ::

Pozdravljeni.

Zanim me ali je kdo od vas ze morda montiral ta hladilnik na vroč procesor 4850
meni kaže temperaturo 70 stopinj v idle
Kako se obnese ?

Razmišljam da bi dal gor kakšen 120 mm fan kot npr. scythe slipstream 800 rpm
kako je potem z obrati ventilatorja, ali se ta vent. potem tudi prilagaja na temperaturo procesorja oz kam se ga sploh priklopi, na gpu ali na psu.

hvala
LP

Vuli ::

na matično se priklopi. Priporočam ti kej od Zalmana, ki ima še regulator zraven.
recimo: http://zalman.co.kr/ENG/product/Product...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Titan-2 ::

Jaz mam ta hladilnik na grafični hd 4850 na hladilniku pa dva ventilatorja 92mm.
V idlu je temperatura od 36-37 stopinj.Ventilatorji so pa priklopljeni na matično ploščo.

knap ::

hvala

če prav razumem potem se ventilatorji priklopljeni na matično ploščo sučejo stalno pri isti hitrosti

katera 92mm imaš gor na acceleru, ali je montaža zahtevna , so kakšne skrite finte ?

LP

Titan-2 ::

Ventilatorji se vrtijo na polno in so od Akase,na hladilnik so pa pritrjeni z vezicami
med ventilator in hladiknik sem dal še gumo zaradi vibracij.To je to.Ko dobiš hladilnik
je v kompletu vse od vijakov,distančnikov.Samo vijaki imajo navoj 2mm,jaz sem jih povečal na 3mm
ker se mi tista 2mm zdita malo prešvoh za tak hladilnik sploh če imaš gor pritrjenna 2 ventilatorja.
Lahko pa daš gor tudi en 120 mm ventilator,tud to sem probal,sam ni ralike v temperaturi isto se
giblje 36-37 stopinj.

Perza ::

Tudi jaz imam Accelerota na 4850, pri pasivnem hlajenju imam temperature pri idle cca. 40 stopinj, na full load cca. 50 stopinj, z uporabo turbo modula pa približno 35/45. Imam pa hlajene tudi voltage regulator čipe (baje se precej grejejo in nekomu je tudi crkovala, ker na njih ni imel hlajenja) in sicer sem kar odžagal tisti del stran (prva slika):)
http://shrani.si/?3e/tA/enfmQ5o/dsc0026...
http://shrani.si/?1Q/Ac/3seMSrZG/dsc002...
http://shrani.si/?2s/1X/1klLln1Q/1/dsc0...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

knap ::

hvala

sem nabavil pri cool-pc.org

accelero s1 rev2 in scythe slipstream 800 rpm, to bi morala biti zmagovalna kominacija
:))

LP

jebesemeni ::

Potemtakem bi le ta hladilnik moral pasati tudi na 4870 ne?:D
Saj kakor sem slišal sta kartici identični za razliko čipov.!?

Vuli ::

Dejte že zastopit, vsak kladilnik paša skori na vsako grafičo, samo jame morajo bit isto postavljene in posebej moraš poskrbet za napajalni del, ker take vrste hladilnikov imajo direkten stik samo na GPU.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jebesemeni ::

Evo stestirano accelero paše na 4870 k ata na mamo!:D
Sam qurc k grafa neki ne špila:(

Vuli ::

Si uštimal hlajenje za VRM in rame?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

tilinho20 ::

Kot je rekel Vuli moraš poskrbet tudi za to.

jebesemeni ::

Dobiš zraven hladilnika aluminijaste heatsinke za na rame;)

Hrustaman ::

Sam imam hladilnik montiran na BFG 8800 gt oc2, z uporabo turbo modula mi kaže temp. gpu-ja v everestu ulimate 37*c v idile in 55*c ob polni obramenitvi grafične (proti stock coolerju 75/85, je odlično), s tem da nisem namestil hladina rebra za voltage regulator čipe, saj proizvajalec zatrjuje da za razliko od radeonk,na nvidia grafikulje ni potrebno montirat teh.
Na radeonu moraš hladit voltage regulator čipe, drugače gre grafična na večna lovišča, na proizvajalčevi strani imaš opis montaže in slike.

Zgodovina sprememb…

knap ::

jaz pa imam problem

torej kot je razvidno iz slike pri accelero niso bili priložena hladilna rebra za vrm ali kako se temu reče



kaj sedaj moram to res namestit, kje jih naj dobim ?


hvala za nujen odgovor, sedaj pač imam grafo brez teh reber, ali lahko res gre po gobe

drugače pa mi sedaj kaže temp 40, 41 v idle

hvala
LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Urc ::

Imaš doma kak starejši cooler od northbridga, kako rebro od pentium 1,2, mogoče hladilnik od stare grafične (pasivni) ? Razreži in prilimaj gor s termalnim trakcom oz. dvostranskim lepilnim trakom.

Lahko tudi kupiš samo rebra posebej v kakšni trgovini (tudi že narezana).

knap ::

nič nimam doma

tokrat sem se prvič lotil takega početja

rebra narezana 8-O , kje se da to kupit, računalniške trgovine tega nimajo , ali pač ?

kako pa zgleda termalni trak.kje se ga da dobit

hvala
lp

Urc ::

Rebra narezana zgledajo tako

Termalni trakec pa tako

P.S.: Namesto termalnega trakca lahko uporabiš Tesin dvostranski lepilni trak.

knap ::

hvala, ravno to sem vceraj gledal
bom kar naročil to ...

kot tudi termalno pasto, kaj je bolje as5 ali mx2

br

pozitron ::

termalni trak: "primeren samo za pritrditev z hladilniki, ki imajo možnost pritrditve z zatiči ali vijaki."

Coolermaster termalni trak ni samolepilen, kot piše, zato pazi, da ne boš brezveze kupoval, ker ti hladilnikov ne bo prelepil na vrm-je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Volta ::

S kako težavo se rebra ali termalni trak odstranita v primeru, ko je treba grafo odnesti na garancijo?

Urc ::

Ja, sem malo na hitro dal linke, pač da bi videl kako zgleda... Nisem te hotel zafrkniti, če si takoj naročil :(

Bi rekel da gre dokaj lahko termalni trak dol, če ni čista površina pa tako lahko da ne drži nič... Jaz osebno malo zavrtim rebro zgoraj, da ne bi v kakšnem slučaju utrgal čipa dol. Na DDR 2 ramu sem ga že, ampak to je že druga debata.

tilinho20 ::

Jutri lahko jaz dam slikce gor kako imam jaz hlajenje VRM-ja na 4850. Imam tudi Accelera. Tuki se moram zahvalit M-XXXX-u. :)

knap ::

ni problema

nisem naročil coormaste term. traka, sem videl da ni samolepilen

vzel sem mx2, Primecooler PC-RHS3 VGA Memory Heatsink, ki so ze samolepilni in scythe slipstream 500 rpm za hlajenje diskov (bom menjal vse vente v p182 ohišju)

je pa res da so rebra ki pridejo zraven accelero zelo slabo oprijemljiva in hitro odpadejo, tukaj bi se moral AC bolj potrudit.

hvala
LP

tilinho20 ::

Jaz imam na vrm termalno pasto.

knap ::

operacija končana, na 4850 sem namestil še 500 rpm scythe slipstream ter namestil Primecooler na vrm..

zadeva deluje odlično, idle 40, full load z atitool artifact scaner vrže 55 stopinj :))
bom morda slike čez vikend objavil

kaj mislite, se splača navit ? , koliko % bi pridobil

LP

tilinho20 ::

Probej!

knap ::

kot obljubljeno














ali je dovolj ? :))

lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Titan-2 ::

Dobr si jo zrihtu,mam podobno zrihtano kot ti sam da mam jaz dva 92mm ventilatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Titan-2 ()

knap ::

torej zadeva je naslednja

edo od hladilnih reber (6 slika od zgoraj navzdol) mi je odpadlo, imajo res obupno oprijemljivost

ali se da termalne trake (obojestransko lepljive) dobit v merkur, bauhaus, baumax... ipd , kako to zgleda

oz kaj drugega mi priporočate

HVALA
lp

tilinho20 ::

Ja lahko daš tudi pasto gor.

pozitron ::

Če se ne sekiraš za garancijo. odžagi tist bakren del iz org. coolerja in namesti na vrm-je. Oz. če daš v garancijo ti nekdo posodi org. cooler.

tilinho20 ::

Jah samo kaj ko je tam tisti čigumi. :|

pozitron ::

Neki tazga LINK , pa termalni trak (čigumi) naj kar ostane spodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

knap ::

ja, to je tudi varianta da odžagam hladilnik

tilinho20 - o kakšni pasti to govoriš

torej term. traka se ne da dobit v merkur, obi ipd

kaj pa kakšen dvostranski lep trak npr tesa... bi bilo to ok ?

Hvala
LP

tilinho20 ::

Ja jaz imam termalno pasto gor na vrm in sicer eno keramično od Arctic cooling-a.

knap ::

jaz imam mx2 samo ta ne samolepilna, ali pač? - je še nisem nikoli rabil

možno je da ta tvoja samolepilna

verjetno bom kar v merkurju kupil tole:
tole

torej tesa samolepilni trak

ker drugega res ne vem kaj bi vzel, razen da razrežem original hladilnik :\

LP

pozitron ::

Kupi trak sej ni drag. Razrežeš lahko še vedno potem. Ali pa mogoče zalmanove ram heatsinke imajo vseeno malo boljši termalni trak (se bolj prime). Čeprav so meni na x1950 pro vseeno iz vrm-jev dol padal. Čudna površina in ne prime vredu. Tiste ram heatsinke iz cool pc-ja imam tudi sam, so zlo vredu, pa še bakreni so, samo oprijem majo slab. Čeprav na ramih ni problem, meni drži dobro. Vrm-ji so pa druga stvar.

knap ::

ok, bom nabavil ta tesa trak, upam samo da ga imajo v najbližjem merkurju...
LP

tilinho20 ::

Sam kok pa to dober odvaja toploto?

knap ::

nimam pojma, kaj pa naj drugega nabavim :\
v cool-pc niso imeli term traka

tudi ne vem kje ga lahko nabavim, če bi ga kje dobil bi ga seveda vzel

LP

dzinks63 ::

Zalepi s : tekočo kovino, dobro drži in še toploto prevaja odlično.

knap ::

zaenkrat sem zadevo rešil tako da sem namestil drugo rebro iz kompleta
v kompletu je bilo 8 kom..

držim pesti da ne bo odpadlo :))

LP

Highlag ::

Mene pa zanima zakaj lepite hladilnike tudi na 4 dušilke, ki so poleg regulatorjev na teh karticah. To da hladiš regulator zastopim. Tule pa dobi vsaka dušilka svoj hladilnik, štirje regulatorji pa 1 hladilnik. Rahlo dvomim, da dušilka crkne zaradi segrevanja. Lahko pa kovinski del na njej povzroča kakšne neželjene efekte
Never trust a computer you can't throw out a window

knap ::

dušilke, ne poznam tega izraza

no, jaz sem polepil tiste čipe ki so tudi v original izvedbi bili prekriti z nekakšnim čigumijem ki je bil v stiku z hladilnikom

LP

rkajtn ::

rabim pomoc danes bom namestil acclerota s1 rev2 na ati 4850!rabim pomoc!prvo me zanima ce morem hladilnik sraufe kaj premikat sredino ali je original ok!prosim ce bi mi kdo pomagal naresti accelerota gor na ati 4850!mogoce kake podrobne slike step by step?je pasta original na acceleroti dovolj ali ste namazali kaj drugega!ima mogoce kiri mesengerja za stik!!lp robi

tilinho20 ::

Ja lepo šraufe daš dol in potem daš Accelerota gor pršraufaš. Lahko pa še s pasto malo namažeš v tisti kvadrat. To ga boš videl ko boš da dol stock kuler.
Slike lahko vidiš tukaj (moje grafe):
http://slo-tech.com/forum/t316216/599

rkajtn ::

to mi je jasno kam morem namzati malo paste na graficni procesor!pa na male chipe tudi znam hladilnike namestit!samo poleg se je taka mala plata in en taki dolgi kos rebra ki pride naret tam gor ko mas ti home made naret neki hladilno rebro!!upam da je tak!!



lp


robi

tilinho20 ::

Ja tist je VRM. Tist moraš hladit ker je to napajlni del grafične!

rkajtn ::

torej morem dati ventilator na sredino al na cipe bolj torej desno bolj!!


lp


robi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje vrmjev na grafični

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172795 (2495) DejaVu
»

Termalni trak (lepilo)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7944 (816) galu
»

HD 4870 vrm problemi z njih hlajenjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7984 (914) Zero Wolf2
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
384502 (3371) Sale_One0
»

4870 VRM problem

Oddelek: Strojna oprema
51210 (1045) _Enterprise_

Več podobnih tem