» »

SketchUp 3 - CubeCase design

SketchUp 3 - CubeCase design

kuglvinkl ::

Torej, uporalbja kdo? Ker se mi bo snel, pri tem pa upam, da je razlog v ATIjevih driverjih. Namreč, objekte rotira zelo počasi. Ima kdo geforca, kakršnega koli, pri tem pa me zanima kolk leti zadeva.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Ko npr. rotiram kaj takega, sistem skorajda poklekne:

Your focus determines your reallity

Jebiveter ::

Sicer OT ampak: Bi rad vidu program, ki pri taksnem stevilu poligonov ne poklekne! (verjetno govoris za rotacijo s shadingom oz. cim podobnim, rajt?)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kuglvinkl ::

Tole je render v Brycu in bi verjetno morala vsaka gaming karta pokleknt. Ampak meni šteka v SketchUpu, brez senčenja.

Med nama: ker sva že prej debatirala o razvoju oz. načrtovanju custom ohišja, ti toplo priporočam, da si program snameš (sketchup.com, 10MB). Zakaj? Ker pobje na Bit-tech.net delajo objekte, ki natančo ustrezajo dimenzijam pravih računalniških komponent in prav s tem programom razvijajo bodoča ohišja. Na voljo imaš vse od CDROMOv, FW kart, diskov, Chieftec Dragon je zrisan, ta zrendana plata je denimo Soyo plata na nForce2, potem maš Radeona 9600, Zalmana 7000, TR SLK-600 itd itd.

No, če se odločiš da dl zadevo, pa če imaš nVidia karto mi lahko zaupaš kako ti zadeva deluje. :)



Sketchup Components Collection


Primer uporabe
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Jebiveter ::

Zelo zanimivo! Si bom pogledal, pa da vidim koliko je to uporabno... sicer sem do sedaj delal predvsem z Rhinocerosom bom pa vidu kako je z tem. Rhino vem da nima problemov z rendanjem v RT tudi v Shaded in Textured nacinu. Poleg tega je bolj CAD kot 3D modeler oz. je dobra mesanica obojega.
Zal ti bom lahko povedal le kako deluje na Matrox G550, ker je to edina Win mashina v bajti (na mashini z GFjem poganjam linux).

Glede primera uporabe:
saj ne bos verjel ampak moja ideja je skoraj popolnoma enaka! :O Sicer se razlikuje v vecih stvareh a osnova je ista. Locena plata od enot, na glavo obrnjena, zalman 7000a, GF4200, itd! Edino da je moja kista zamenjana (na levi je plosca, na desni pa ostalo...). Mislim, swasta! Pa sm ze mislu, da bo neki originalnega...:'( :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Jebiveter ::

Torej, sem si pobral dol in tudi komponente.
Ce rotiram to isto polsco kot je na prvi sliki je tako, da prvih nekaj sekun gre bolj pocasi, potem pa ugotovi, da lahko nekatere kompleksnejse objekte (hladilnik, konektorji, sloti) pretvori v bolj preporste bounding-boxe in lepo stece vse, brez vecjega zatikanja.

Na kaksni konfiguraciji poganjas tole?

PS: se moja konfiguracija:
epox 8rda
axp 1700+ (stock speed)
384MB PC2100 RAM
Matrox G550 DualHead (2 monitorja in use)
itd.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kuglvinkl ::

Jep, moja ideja je v osnovi enaka. Enostavno si ne morem privoščit, da bi plata ležala, preveč prostora gre k vragu.

Mah, zgleda da bova sama debatirala.

Kaj praviš k naslednjim rešitvam:





link






link











link


PS. temo bom prestavil v Hlajenje in modifikacije.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Jure,

Do a search on this Forum for nVidia, Radeon, video card, etc. and you will find all kinds of information which will answer your question. And, yes, nVidia chipsets are the way to go.

Steven.


Evo, sem vedu! ;( Ampak dobr. Nikdar (v bližnji prighodnosti) več ATI. Oz ja, ko se bojo naučil delat OGL driverje...

še:

Earl,
I have heard that the AMD64 is indeed a fast chip, but the 64 bit technology isn't going to speed a 32 bit app like SketchUp.

If you search on Radeon or ATI on this forum you will see that @Last does not think that is acceptable. We recommend only nVidia based video cards.





David,
@Last has found that nVidia offers a combination of speed &, more importantly stability, on both the Windows & OS X platforms.

On OS X ATI cards are fast & mostly reliable with occaisional hiccups. This is due to tight control by Apple of the OS X drivers.

On many other very high end cards we see more problems than on the much cheaper nVidia based cards. Even if a particular manufacturer has tweaked an nVidia based card's driver to create a problem, one can always fall back on the nVidia Detonator drivers. Over a LONG period of time nVidia has CONSISTENTLY invested enough engineering time in their single UNIFIED driver base to FULLY & RELIABLY support professional OpenGL applications.

Best regards
Jim Holman
@Last Software
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

rkb2 ::

Jep: NVidia za CAD (OpenGL), ATI pa za igre (razen če radeona z rivatunerjem softmodaš v FireGl, potem se stvari popravijo) = ATI ima in zna narediti OpenGl driverje samo zaradi neke čudne politike stvar ločuje na dva svetova, podobno je z NVidio samo da tam driverji za Geforce delajo zelo dobro v CAD, če pa kartico modaš v Quadro pa še boljše (hitreje).

kuglvinkl ::

To z odličnimi nVidiinimi OGL driverji sem vedel. Samo upal sem, da tega ne bom tako drastično izkusil na svoji koži...
Your focus determines your reallity

Fury ::

Fora je v tem da ATI v osnovnih (ne FireGL driverjih) ne podpira pospesevanja crt in takih zadev, ki jih CAD programi _NUJNO_ rabjo. Odlocitev je marketinsko zelo pametna, saj to prisli folk, ki uporabla CAD, da kupi FireGL in tako ATI vec zasluz. Bizniz pac.

Instaliraj riva tuner, zmodaj v FireGL in instaliri driverje zanj - pa bo letel hudo :)

Jebiveter ::

Pa probaj modat v FireGL, kot je predlagal rkb2. Sej, ce je SW mod, nimas kaj zgubit (no, teoretski :8) )

Kar se dizajnov ohisij tice (fotke) so mi zelo zanimivi, se najbolj mogoce prvo ohisje.
Sem sicer mnenja, da je ideja o obrnjeni plosci (na glavo) boljsa od standardne postavitve, predvsem zaradi tuneliranja...

Sem tudi jaz razmisljal o lezeci in celo o viseci plosci (horizontalno torej) ampak ima potem ohisje prevelik footprint. Bi pa mi prislo v postev, ce bi se lotil delat custom rack ohisja, ki pa ga bom scasoma prisiljen nardit, ker toliko racunal kot se mi jih nabira doma... :(

Torej, mislim, da se strinjava v vecih tockah:
- ohisje mora biti "tunelirano" (selekticno hlajenje)
- imeti mora cimmanjsi footprint
- po visini naj ne presega vec kot je potrebno (visina osnovne plosce + max. cca. 10cm)
- pomemben je tudi zunanji izgled (izgledati mora kar se da "profesionalno" - meni je vsec "apple design", recimo)
- omogocen mora biti enostaven dostop do komponent (cim manj vijakov ipd., ce se le da mehanizmi za zaklepanje/zapiranje in/ali thumbscrews)
-....
(lahko dopolnis in komentiras oz. je to celo zazeljeno:D :\ )

Zaenkrat toliko, ko bom imel kaksne "skice" in renderje za pokazat (upam, da kmalu), bom tukaj objavu.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kuglvinkl ::

Ne mi rečt, da se da R 9000 Pro modat. IIRC ne. Ali pač?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Torej, mislim, da se strinjava v vecih tockah:
1. ohisje mora biti "tunelirano" (selekticno hlajenje)
2. imeti mora cimmanjsi footprint
3. po visini naj ne presega vec kot je potrebno (visina osnovne plosce + max. cca. 10cm)
4. pomemben je tudi zunanji izgled (izgledati mora kar se da "profesionalno" - meni je vsec "apple design", recimo)
5. omogocen mora biti enostaven dostop do komponent (cim manj vijakov ipd., ce se le da mehanizmi za zaklepanje/zapiranje in/ali thumbscrews)


1. Definitivno. Bo pa potrebno počakati, da se ustali BTX layout (IMO nekje v jeseni). Za ATX se IMO ne splača delat custom kište, preveč časa in denarja. Potem si raje kupiš Lian Lija in pirdeš ceneje skozi.

2. Računam na stranico kocke 400 mm. Daljša stranica ATX plate je dolga okoli 300 mm. Če mi bo dizajn prenesel, po skušal rpiti na 350 mm.

3. Glej 2.

4. Se strinjam. Čeprav bo to najdražje in najpotratnejše. Popoldne sem cleo razmišljal da morda ne bi imel on off gumba (Ctrl + F1 ;). Ampak, če se že gremo, pol se gremo do konca. Tko da bo. Tle bo še največ razmišljanja.

5. To bo zahtevno. Kište ne bom mogel nagniti, ker bo kocka. Sem pa videl, da se nekje v US prodajajo trayi za MB, košta okoli 35$ pa shiping. Tray bi bil idealna zadeva.

Sam sem razmišljal o 2 mm Al. Kaj pa ti?
Your focus determines your reallity

Jebiveter ::

Hmm... res ne bi vedel. Doma smo matrox/nvidia-based.
Mogoce ti lahko TOLE kako pomaga...

Lahko pa vseeno probas z rivatunerjem.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

kuglvinkl ::

Zanimiva zadeva, samo da je za Mobility. Grem čekirat Riva tuner.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Po dokumentaciji sodeč, tole ni za RV250.
Your focus determines your reallity

rkb2 ::

Za več o SoftFireGL:

http://www.nvworld.ru/index_e.shtml
http://www.nvworld.ru/docs/sfgl_e.html

Dela na vseh karticah z RV300 jedri (mislim da je R9000 = RV250).

Na moji ex-R9600 je delalo bp.

kuglvinkl ::

Vem da dela na R300 in RV350. Grem čekirat tvoje linke.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Nope. No go:

# the latest version of our RivaTuner utility, including SoftFireGL test scripts for Windows 2000/XP;
# script supported drivers for FireGL Z1/X1 (at the moment of writing scripts are fully compatible with the drivers versions 1021 - 1026 under Windows 2000/XP OS);
# graphics card based on R300 GPU (ATI RADEON 9500/9500PRO/9700/9700PRO).
Your focus determines your reallity

Jebiveter ::

1. BTX layout... specifikacije so znane tako da tukaj je potrebno samo poskrbet, da ima plosca dovolj prostora. To je pac en aspekt, ki ga je potrebno upostevat.

2. 400x400x400mm je kar v redu se mi zdi, ceprav mislim, da jaz ne bom sel v popolni qube, predvsem bom probal cimbolj zmanjsat footprint.

4. Niti ni nujno najdrazje... recimo razne mrezice ipd. delajo cudeze + omogocajo airflow do ventov.Jaz sem tudi razmisljal da bi bil brez on in reset gumbov, samo sem ugotovil, da ce zmanjka elektrike potem Ctrl+F1 ne deluje :| Mislim, da bom te gumbe nekam skril, verjetno kam na zadnjo stran, da ne bo kdo "po nesreci" kaksne skode naredu;)
Ciljam pa na cimbolj cist dizajn, ciste linije, nobenih plexi oken ipd. mogoce le rahla modra osvetlitev znotraj (par ledic) to pa je tudi vse. Ceprav so mi vsec tudi SGI dizajni ampak sem se navdusil nad clean dizajnom saj se kaksnega bolj "extravagantnega" lahko hitreje navelicas...

5. Ja, glede na to, da bo kockaste oblike zna to bit problem. Ampak imam v glavi ze eno idejo, ki ni se popolnoma razdelana ampak bo kmalu. Fora je pa v tem, da ce malo pomislis... plosco bom verjetno montiral kar na zunanjo stranico. In najlazje za jo dobit ven je da je stranica vpeta na 4ih tockah/vogalih z profili, ki pa igrajo vlogo vodila. Tako bi lahko plosco v bistvu "izvlekel" skupaj z stranico iz racunalnika. Sicer zna bit malo tezav z kabli ampak to se da zrihtat. V bistvu je za dodajanje kartic ipd. dovolj, da lahko izvleces plosco 15-20 cm iz ohisja, za kaksna vecja opravila pa imas za odklopit cca. 5 kablov in lahko povleces do konca ven.
Na to se navezuje se ena zadeva in to je, da je potem tudi backplate za plosco vezan na stranico, ampak to so ze detajli.
(ne vem ce me razumes kako mislim to vse skupaj, bom probal skicirat za predstavo)

Glede materjala se ne vem tocno, se moram en dan sprehodit do BarMetal (barvne kovine, al, cu, itd.) v blizini pa malo povprasat o cenah. Material bodo pa ALU plosce za stranice,
L in U ALU profili za ogrodje itd.,
mreza (ne vem se kaksna) za detajle in front/back (verjetno kombinirano z profili in ploscami,
filc za zvocno izolacijo,
plexi ali nekaj podobnega za tuneling ipd.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

OwcA ::

Kable bi imel lahko speljane pod matično ploščo (tako, da ven pokukajo pri robovih, konektorji so povečini tako nastlani tam). Tako je lahko kot med stranico (matično ploščo) in ohišjem poljuben.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kuglvinkl ::

Ko sem prej govoril o ležeči plati. Je izvedljivo, samo vodno potem IMO skoraj na pride v poštev (razen če imaš tanek radiator) in moraš pazit na vsak kubičen centimeter + zelo malo je razširljivih mest, npr. tkole:

Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Ja, BTX format je znan, samo layouti še ne! Sem ti ravno zadnjič govoril, da sem videl plato na s.939, ki je imela NB levo, malce spodaj od socketa (kar je jasno, ker morda računajo, da vse to zaobjame thermal modul). Tko, da tko kot je danes pri ATX popolnoma jasno kje bo NB, SB pri BTXu še ni. Igra pa pomembno vlogo pri načrtovanju.

Ciljam pa na cimbolj cist dizajn,

Me to.

Glede izvlečenja plate. Tray imam že v osnovi vključen. Bom pa naredil kable tako kot ima Lian Li, se pravi, konektor, da jih samo odklopiš in plato izvlečeš, ne pa da s potem spet matraš.
Your focus determines your reallity

Tic ::

Ko sem prej govoril o ležeči plati. Je izvedljivo, samo vodno potem IMO skoraj na pride v poštev (razen če imaš tanek radiator)

Nevem če bi se strinal s tem.

Kako pa misliš postavit radiator?
persona civitas ;>

OwcA ::

Saj je možnosti dosti. Lahko leži na podstrešju, lahko je postavljen nad konektorje na zadnji streni plošče (zahteva matično ploščo na sankah). Pri kvadratasti obliki je dodatna prednost še v tem, da ga lahko postaviš ležeče takorekoč kamorkoli. Nepredvidena postavitev pri nekaterih (boljših) radiatorjihsicer prinese izgubo zmogljivosti, ni pa to prehuda žrtev.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kuglvinkl ::

Seveda bi šlo, samo ne vem če z Lado. Pred tem sem imel v planu nabavt Lian Li PC-75. In bi naredil isto kot burki.

Tegale (50mm):



bi se dalo obesti na podstrešje, ker je ATX plata visoka 300 mm, cube 400, in če bi ga dal na nasprotno stran zadeva potegne. Samo potem je dostop do plate precej otežen.

Ampak te misli so tko na hitro. Bom pa ziher naredil simulacijo tudi za ležečo plato.

Med drugim, treba se vprašat al res potrebujem 6×3,5" placa. IMO ne, maximalno 3 (pa še to če se nekoč igram z RADI 5). Drugače pa recimo dva, sistemski Raptor in 250 GB navaden šleper.
+ tle sta dve varianti. Lahko sta rack mountable, al pa klasično v kletki in pri custom dizajnu je lažje (in dražje) izbrat rack.. in tako naprej.. skratka, precej stvari za ramislt.

Kakšnih dimenzij je Ladin radiator?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire bo ekskluzivni distributer AMD-jevih kartic FirePRO

Oddelek: Novice / Grafične kartice
149060 (6671) tiborrr
»

računalnik za arhitekta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11913101 (9911) ribko
»

racunalnik za autocad

Oddelek: Kaj kupiti
234876 (3747) dmk
»

Hybrid CrossFireX ?? komu uspelo?

Oddelek: Strojna oprema
191284 (1037) ferdo
»

NASA World Wind

Oddelek: Programska oprema
62400 (2318) Person

Več podobnih tem