» »

game engine

game engine

amhisX ::

Na faxu so nam proti naši želji dodelili naslednjo seminarsko:

Mi naj bi naredili neke vrste 3D prostor, oziroma puscavo, ki bi bila neskoncna, v smislu da ob sprehajanju skozi prostor naj nebi naleteli na rob. Ta puscava oziroma sipine v njej naj bi se spreminjale skozi cas in skozi nas sprehod po puscavi. Sipine naj bi bile cimlepse graficno dodelane tako da bi se videl tudi pesek ki se razpihuje po vrhu sipin. Poleg tega naj bi se v tem prostoru pojavljali razni objekti v obliki crk in ko bi mi prispeli do teh crk naj bi se preselili v drug prostor v katerem bi se na stenah prikazovali filmi, ob zapuscanju tega prostora pa naj bi se znasli zopet v tej puscavi. Stvar mora biti tudi platformsko neodvisna.

objekte nam bodo izdelali drugi, mi naj bi naredili le ta prostor z puščavo. Fora je v tem da noben v naši skupini nima pojma o 3D grafiki.

Torej rabim kak nasvet kako čimprej prit do zgoraj opisanega cilja, brez prebiranja ton tutorialov...če ima kdo kaj izkušenj s tem in ima kako koristno priporočilo ga bomo izjemno veseli.

Mislim da bi rabli kak enostaven free in platformno neodvisen game engine, če kdo pozna kej podobnega, al če kdo pozna kako enostavnejšo varianto, kakor koli vsako priporočilo je dobrodošlo.

Lepo pozdravljeni

Vesoljc ::

smem prašat kateri faks?

motorčki
čtivo
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

CCfly ::

Mislim da je Quake engine zastonj tako da se lahko lotite dela tudi v njem. Glede na to koliko stvari so dodali bi bil kar pravsenj (aja pa še GPL je).

http://www.quakeforge.net/

Fury ::

Mene tut zanima ker fax.
A lahko uporabljate ze narejen engine? Al morte vse sami nardit?

CCfly ::

Ne vem kaj so vam to dal, nam so dal samo mesto za narest v OpenGL. Pa niso ravno zahteval posebnih efektov. So že teksture več kot dovolj. Dejstva da si s to seminarsko opravil vse obveznosti pri vajah za računalniško grafiko ti pa vse pove.

PS: Jaz priporočam enega od enginov, ki so že narejeni. Če bazira na OpenGL ti bo delal povsod.

Senitel ::

Če te zanima že narejen engine si poglej Ogre.

amhisX ::

Hvala za vse ki ste pisali.

Drugače fax je računalniški in sicer smer informatika, tako da informatiki nismo ravno najbolj vešči 3D grafike, razn tistih, ki se s tem ubadajo za veselje in v naši skupini žal ni nobenga tazga.

Hvala za nasvete.

LP

amhisX ::

Aja še neki

Torej en je prašu če mormo vse sami narest, ne ni nam treba narest od začetka vse to bi bilo malce prehuda zahteva, važno da je to kar bomo nrdili free in open source, torej da ni treba nobenmu nč plačat, ker ta projekt delamo v sodelovanju z podiplomskimi študenti iz ALU-ja (likeovne umetnosti) in oni nej bi s tem pol šli na nek bienale...niti nevem točno kam.

Še neki :) na našem faxu ni nobene logike...pr predmetu kjer smo dobili to seminarsko se učimo HTTP protokol, za seminarsko smo dobili pa to kar je zgoraj napisano :)...a kdo vidi kako povezavo med tem...jst ne :)

Hvala še enkrat za vse nasvete!

Lep pozdrav

CCfly ::

A poznaš pomen besed: poceni delovna sila.

CWIZO ::

Tole men ne zgleda kokr seminarska naloga, ker je pa res malo preveč advanced glede na to kaj se na FRIju učijo ...

Če mate možnost se pritožite!
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filipinske šole bogatejše za 23.000 PC-jev z Linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
619579 (7563) MrStein
»

Freeware 3d software za modeliranje ?

Oddelek: Programska oprema
81951 (1841) Andruxa
»

C++ programirane v Open GL oz. Direct x

Oddelek: Programiranje
242947 (2218) Vesoljc
»

Kje začeti z programiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
947820 (5424) BigWhale
»

Dejmo naredit igro (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
544175 (3001) Gandalfar

Več podobnih tem