» »

Freeware 3d software za modeliranje ?

Freeware 3d software za modeliranje ?

Andruxa ::

Pozdrav vsem,

sem popoln zacetnik na podrocju 3D grafike in moj cilj v prvem planu je izdelati nekaj enostavnih 3D objektov,
ki jih bom uporabil v svoji seminarski za katero se mi pocasi ze izteka cas
( uporabil bom game engine Irrlicht ker je bil pac prvi ki ga je google navrgel ( tudi tu je nasvet koga z izkusnjami dobrodosel) ) .
Bi me morda kdo ki je doma na tem podrocju lahko malo usmeril po aplikacijah za delo z 3D grafiko ?

Najbolj bi bil vesel ce obstaja kaj, kar je open source .... ce pa ni ustreznega nadomestka, bom pa pac ubral stara kriva pota.

Zaenkrat vem samo za Maya in 3D studio Max. ( sem slisal za oba, jih pa se niti nisem videl od blizu )

Cofko Cof ::

Verjetno najbolj znan open source 3d modelirnik je Blender. Sam ga nisem nikoli sprobaval, prijatlji pa so mi povedali, da je dosti nepregleden in okoren(se opravičujem, če slučajno krivo vero učim :D ).
Ars longa,vita brevis.

Zgodovina sprememb…

barbarpapa1 ::

Pozdravljen

Najprej povej, katero področje 3D grafike te zanima. Sam delim to na 4 področja:
-3d modeliranje za ti. content definition (modeliranje "organskih" in neorganskih oblik za animacijo.Tipični predstavniki Maya, 3D Studio Max, Cinema 4D etc...)
-Industrijsko oblikovanje (Tipični predstavniki Alias, Rhinoceros, ICEM Surf...)
-Inženirsko 3D modeliranje v strojništvu (Tipični predstavniki Pro/Engineer, Catia, Unigraphics, SolidWorks....)
-Inženirsko 3D modeliranje v gradbeništvu (Tipični predstavniki ArhiCAD, Allplan....)

Sicer je rezultat vseh omenjenih programov 3D računalniški model, vendar se končni cilji, pristop k delu oz. "filozofija" dela nasploh zelo razlikujejo...

Torej, kaj te zanima....

LP

Jože

Andruxa ::

Cofko : Ti kar verjamem na besedo, saj to je velikokrat problem z open source projekti, da jim zmanjka casa za intuitiven GUI ... in se ne bi loteval cesa nepreglednega :), ker se moram zelo zelo podvizati s tem. Nekak mi vsakic ko vtipkam v google 3D modelling ven vrze enormne kolicine besede Maya, tako da izgleda da bo to kar nekak prava odlocitev, samo imam zoprn obcutek da bom porabil veliko odvecnih ur da bom s taksnim besnim sirokonamenskim orodjem dosegel tisto malo, kar jaz v resnici potrebujem in sicer nekaj malo obdelanih 3D objektov, ki bodo popestrili 3D prostor, da ne bom ravno dobil 0 tock za seminarsko ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

Andruxa ::

Joze : Torej, narediti si moram nekaj objektov, naprimer objekt : stol, krogla, slika na podstavku, knjiga, zvezek , verjetno ne bom sel tako dalec, da bi poskusal zmodelirati kaksno bitje. Torej predmete, s katerimi bo mozna interakcija v nekaksni igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

#000000 ::

Blender no doubt če boš delal samo to kar si rekel, pa še legalen si. Drugač pa se da z blenderjem narest skor vse, res pa je malenkost drugačen gui, samo naj bi se po kuloarjih govorilo, da je to zelo dober kos softwara. LP

opeter ::

Jaz pa kot vedno priporočam programček: Anim8tor.
Odličen programček, tudi za bolj komplekse zadeve. Pa še precej soliden UI ima. Na spletni strani boš našel tudi izčrpen vir tutorialov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BluPhenix ::

Obstaja tudi Maya personal learning edition.

Nazadnje ko sem gledal je bila zadeva zastonj, ne smeš pa delati komercialnih projektov. Torej lahko uporabiš za učenje, za prodajat pa ne. Mislim, da se ti tudi to splača pogledat.

Samo če maš stole in podobno, pol je mogoče maya malo preveč. Lahko preizkusiš Rhinoceros. Imaš na voljo 30 dnevno trial verzijo.

Drugače pa kot so ti že drugi povedali Blender.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Andruxa ::

Hvala vsem za odgovore !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unity

Oddelek: Programiranje
314608 (2118) Kurzweil
»

[VB] Nekaj vprašanj glede 3D programiranja

Oddelek: Programiranje
131552 (1150) detroit
»

kero programje za to animacijo?

Oddelek: Programska oprema
141557 (1403) opeter
»

izdelovanje iger-vprasanje

Oddelek: Programiranje
181709 (1307) snow
»

Kater program za rendriranje?

Oddelek: Programska oprema
51759 (1713) barbarpapa1

Več podobnih tem