» »

c++ porti

c++ porti

fogl ::

Ali se da z ukazom _outp(), s katerim lahko določaš izhode na paralelnem portu, določati tudi izhode na matični, kamor vstaviš npr. zvočno kartico, mrežno kartico..., če se...kateri naslovi so za te porte?
lp, klemen

Senitel ::

Načeloma lahko, samo ne veš na katerem portu je kaj ker ti OS alocira resource...

fogl ::

Kje pa se da pogledat kje je kaj?
lp, klemen

trs ::

Ehm, fogl ... ponavadi hardware ni samo na portih, ampak ima zraven se IRQ in mogoce se DMA kanal. Samo pisanje po portih ti ne bo koristilo nic. Recimo, ze za serial port rabis imet vsaj en IRQ. Graficne naceloma ne rabijo IRQjev, vendar to niti ne velja vec za novejse karte. Pa pozabi na pisanje na porte, to je naloga driverjev ;) Mogoce ce bi povedal kaksen konkreten problem imas, bi ti znali kaj svetovat ;) Ce pa te zanima to samo kot zanimivost, pol si lahko pogledas kaksne device driverje...

lp,
trs

fogl ::

Za začetek bi prižigal led diode (naredil bi tiskano vezje z diodami, ki bi ga vstavil v npr. EISA bus).
Kje pa naj dobim tak driver, ki mi bo generiral izhode na data portu kot bom jaz želel?
lp, klemen

fx ::

Zivjo

Mene pa zanima, kako bi lahko v C++ posiljal/sprejemal podatke na COM ali LPT port.

lp

Mpajzl

Svetovno znan, a nikol viden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potrebujem pomoc pri programiranju z motorolo mc6803 mikrocipom

Oddelek: Programiranje
61521 (1330) iggy
»

Zelo pocasno utripanje LED diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
508624 (7829) a13misko
»

Leteče luči; AT90S2313, AT89C2051

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122437 (2258) Red_Mamba
»

Crknu USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
6693 (605) Silver
»

Ne zazna LPT porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
5968 (901) Azrael

Več podobnih tem