» »

excell na web site-u

excell na web site-u

baldy ::

Zdravo!

Na strežniku imam tam kjer so vse WWW datoteke še en folder, ki je zaščiten z geslom, drugače pa ima vse pravice (777). Znotraj tega folderja imam excellov dokument, ki ima prav tako vse pravice.

Zanima me, na kakšen način bi jaz lahko urejal ta dokument, na katerem koli računalniku in ga potem shranil nazaj na server.

Highlag ::

Imam točno to na intranetnem serverju v firmi. Excelova datoteka, je sicer spravljena v neki mapi, ki je dostopna določeni grupi ljudi.
V HTML dokumentu je samo link do datoteke. Ko uporabnik klikne na povezavo se v istem oknu IE odpre še ta datoteka. To je sicer možno samo pri IE-ju, ker podpira ActiveX komponente.

Uporabniki potem lahko berejo in pišejo v datoteko.

Se pa pojavljajo problemi:
1. shranjuje lahko samo prvi uporabnik(ki odpre datoteko prvi). Drugi medtem lahko samo berejo.
2. na nekaterih računalnikih niso dostopni meniji kot so edit ... Dela samo meni Open. Zakaj? se mi ne sanja
3. včasih se zgodi, da uporabnik kljub temu, da je odprl datoteko prvi ne more shranit datoteke. Lahko le pod novim imenom.

Premišljujem, da bi vsebino spravil v Mysql bazo samo mi manjka znanja za implementacijo prijave uporabnikov. No pa časa tudi.
Never trust a computer you can't throw out a window

baldy ::

Zanima, kako si naredil, da ti lahko shrani. Meni se xls odpre v Internet explorerju, kar tudi želim. Ampak, ko ga želim shranit, mi vedno shrani samo lokalno na disk, in ne strežniku.

Highlag ::

Mislim, da ti ne dela zato, ker ti tvojo datoteko serviraš iz ene mape znotraj tvojega Web-a. Ko jo serviraš se verjetno ne servira tudi pot do datoteke in Excel potem ne ve kam shranit. Jaz imam datoteko v mapi, ki je vidna preko omrežja (network neighbourhood)
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava svojega "dropboxa"

Oddelek: Izdelava spletišč
344666 (3143) techfreak :)
»

Excelove datoteke v mrezi in vec uporabnikov hkrati

Oddelek: Programska oprema
71249 (1121) dronyx
»

Windows 8 neuradno drugo leto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8322828 (19850) darkolord
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21730326 (16833) KontraCepec
»

Apple: Uporabljajte več protivirusnih programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
568676 (6604) MrStein

Več podobnih tem