» »

ADSL-problem!!! kako rešiti težavo???

ADSL-problem!!! kako rešiti težavo???

Skubidu ::

Živjo!

Mam eno kar problematično težavo, pa ne vem al spada tukaj ali pod igre? tako da ne me kurcat če sem dal narobe oz - ni v temi igre - internet!

Da vam opisem, mam adsl 1024/256 (1 mb), težava je pa v tem
ko hočem igrati igre prek neta se pravi online, enostavno ne gre!kajti
ko postavim server začne lagati ko hudič gre za igro (vietcong first alpha) pa sem se že posvetoval na telekomu, siolu pa neč ne pomaga
ko sem klical na siol so me kr odslovili... rekli kliči telekom, klicem njih povem kaj se dogaja, drugi dan pride telekomovc in prinese novi modem pa nič ne pomaga pingiso lepi samo LAG pride samo ne vem od česa (aja pa mašino mam dobro) ,kadar imam server nič dol ne vlečem samo server stoji,v tako da ko enga vstrelim traja ene 5 sec da pade in podobno.... zato ni prijetno tako igrati oz se ne da!!!
Če grem pa na drug server igrat pa je ping od 50 do 100 pa nič laga v čem je torej fora?jaz imam 10 pinga ko mam server drugi pa od 50 do 140 tu nekje! samo ko se lag pojav !

Če je imel kdo podobne težave ali bi poznal vzrok v čem je takšen lag pri igri bi prosil nasvet! ¨hvala za odgovore v naprej

Tiger ::

Ali ti igraš na istem računalniku, kjer teče strežnik? Upam da ne, ker bi to lahko bil izvor tvojih težav.

RobyRob ::

Sliši se kot da imaš enostavno premajhen bandwidth za to igro. Ja, tudi ADSL je včasih premalo.;)
Lahko so pa tudi kake nastavitve narobe, če imaš slučajno kake WinXP pa še posebej. Pazi tudi na firewall, Xp-jev je po defaultu vklopljen.
Tudi CPU je lahko preobremenjen. Ma vzrokov je lahko nešteto. 99,9% pa niso krivi pri Siolu, zato jih ne gnjavi.:D

Mavrik ::

Za to gotovo ni SiOL nič kriv, ker če maš pinge OK je nekaj narobe s tvojim računalnikom ali igro.
The truth is rarely pure and never simple.

Skubidu ::

Ja igram na tem strežniku oz postavim server in tudi pol igram, ali je možno da je 1mb premalo? lp

globoko grlo ::

256K je premalo, ker tvoj server ne more handlat tok konekšnov kokr je igralcev prkloplenih, 256 je 32 KB/s, kar je zdost za ene 4 igralce, več pa že težko, če pa še sam gor špilaš pa itak ne bo glih najboljš delal

globoko grlo ::

pa kakšn komp maš še napiš, mogoče ti bo pomagal če daš vse na low details pa 640x480>:D

Skubidu ::

Ja mam AMD 2500+barton box, 512 ddr, atiradeon 9600XT 256MB ,200gb ... samo masina je OK če mene kdo vpraša!

Slowenc ::

Pojdi start->run->napiši cmd. Potem pa napiši ping 213.234.56.78 oziroma ip serverja na katerega se konektaš v špilu. Če boš imel konstanten ping do 70ms potem je vse vredu s povezavo in je nekaj narobe s špilom. Če pa ti bo ping padal, naraščal, potem je linija v kurcu. Aja, pogoj pa je da medtem ne uporabljaš p2p programčkov. Če je linija v kurcu, kličeš Siol ADSL podpora druga stopnja - govorim iz lastnih izkušenj>:D .
Skiny gate.

Skubidu ::

Vredo bom poskusil se to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modern Warfare 2 - The Real Call of Duty (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Igre
934133345 (18591) Bantani
»

Hipkom.net internet povezava (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26821247 (10355) rontajzel
»

Call of duty server bo nocoj od 18.00 naprej (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
14111300 (6890) Groovy
»

UT 2004 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
644372 (3059) cewkit
»

najem serverja za MOH..

Oddelek: Igre
201443 (1141) Soni

Več podobnih tem