» »

dva www strežnika - en ip

dva www strežnika - en ip

asomrak ::

Kaj potrebujem da bi lahko na enem ip-ju gostil dve domeni, ampak vsako na svojem pc-ju. Verjetno kak dober router (kaj priporočate in koliko denarja), kakšen vmesni strežnik z linux-om, kaj pa ISA strežnik od MS?

LP, Andrej S.

marS ::

kako to misliš?
Verjetno tako, da bi ti router imel en IP in potem bi router moral vedet kam preusmerit na neko domeno. Ja, kr pameten router bi to moral bit, kak Ciscotov.
Po moje je možno tudi tako da maš dve ali več mrežnih v enem PCju in potem preusmerjaš z WANa oz. Interneta na različne ip-je v notranji mreži. Baje se da zelo dobro te stvari štimat z FreeBSD, tako sem slišal, ma sam ne znam.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Mr.B ::

Istikartici daš lahko več IP-jev.
Potem pa za vsah web site definiraš svoj IP, to se da pod IIS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

primo~1 ::

Ma ne.. Meni se zdi da hoce on naredit tko:
domena1.si
domena2.si
Vsaka stran bi bila drugacna sam obe bi ble klicane na isti IP.
Correct me if I'm wrong

Mr.B ::

Če je to, potem samo host headerje spremeniš za vsak site.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

asomrak ::

Ja tako je kot je napisal marS. Glede na hostname bi moral router (ali druga rešitev) preusmeriti na en ali drug strežnik znotraj omrežja, na katerem je v mojem primeru IIS.

Rabim pa zato ker bo enem strežniku tekla ena specifična aplikacija za katero ne pride v poštev že obstoječi web stežnik.

Router, ki ga sedaj uporabljam, preusmeri samo glede na port, tako, da to ne pride v poštev. Na obstoječem WEB strežniku pa že gostim dve domeni, za katere sem seveda moral nastaviti Host Headerje v IIS. Pride torej še tretja, ki pa bo na svojem strežniku.

Upam, da smo razčistili situacijo. Help.

LP, Andrej S.

Bakunin ::

google : apache mod_proxy

frnca ::

Torej... zajamimo sapo on gremo...

Tocno to kar potrebujes omogoca Apache server... Z uporabo ReWrite modula lahko virtualhostu nastavis, na kateri drugi racunalnik (IP), posilja zahtevke v zvezi z doloceno domeno... Se pravi, vsi zahtevki, ki pridejo po portu 80 v mrezo gredo najprej na racunalnik1 kjer Apache "zrouta" naprej glede na ime domene, recimo: domena1 in domena2 na localhost na dolocen dir, domena3 pa na racunalnik2 (kjer tece server. Vsa komunikacija za domeno3 torej poteka s posredovanjem Apacheja na racunalniku2... Vse pa je lahko normalno skonfigurirano na port 80. Na routerju pa je potrebno port 80 forwardirat na racunalnik1. OK, upam, da je razumljivo...

Kar pa se tuco tvojega primera mi na misel pridejo naslednji predlogi:
1. najbolj enostavo... ISS na racunalniku1 zamenjaj za Apache za win in ga skonfiguriras, nekak po zgornjem nacinu - ampak tega verjetno noces... ce pa, povprasal po konkretnih nastavitvah...
2. na racunalnik1 instaliraj Apache za win na nek prostine80port (recimo 88)... na routerju vse zahtevke za port 80 forwardiraj na racunalnik1 in port 88... Konfiguriraj Apache virtualhosts: domena1, domena2 na localhost:80 (oz. tam kjer tece ISS); domena3 na IP:80 - za porte sicer ne vem tocno kako se jih ponastavi, sam there must be a easy way... v tem primeru gre pac vsako komunikacija za vse tri domene preko preko Apacheja na racualniku1... se vedno pa normalno delata ISS.
3.ce imas "hardwerski" router, ga zamenjaj za nek softwerskega (bolje linux based, lahko tudi win ICS)... gor nainstaliraj apache (zna bit problem pri zevnaprej skompjlanih in zatorej oskubljenih router&firewall distribucijah), ki se odziva na port 80, za katerega ni potrebno, da je v osnovi zroutan kamorkoli... potem pa konfiguriraj Apache: domena1, domena2 na racualnik1 (kjer lahko se vedno laufa ISS); domena3 racunalnik2 (kjer takisto normalno laufa karkoli si si zamislil)... v tem primeru domena3 ni odvisna od racunalnika1...

No, tolk vem... za sam ISS nimam pojma, ce omogoca kaj ekvivalentnega Apachejevemu ReWrite... Oz. morebiti obstaja kaksen dedicated progy posebaj za to rec... Lahko pa vzames Apachejev source, pogledas kak je narejeno, izoliras tale feature, skompajlas in si zmagal :)

Ce rabis konkretno konfiguracijo Apacheja pisi, pa posljem...

sonce s tabo,
frnca

Mr.B ::

Za IIS.
1. ALi dva IP-ja ali različna host hederja.
2. Rouetr ali karkoli kar forwardira port 80 na web server.
3. Če poš imel https strani potem rabiš svoj IP za vsak svoj site, drugače je bolj enostavno hostheader.
4. Ko kreiraš web stran na IIS-u določiš ali po stran dosegliva po IP-ji ali po hosthederju.
5. to je vse, pa ne pozabi IIS updejterati...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Spc ::

Če hočeš imeti takole:
www.nekadomena.com
www.nekadomena1.com
pa če je lahko isti ip.
Potem inštaliraj apache-ja in nastavi Virtual Host-e in to je to.

8-O

asomrak ::

Še enkrat povdarjam da imam dva fizična www strežnika v lokalni mreži, na katere bi se promet preusmerjal glede na ime domene. Rešitev mojega problema sem videl samo v sporočilu od frnce.

Mr. B. se mi zdi da se spoznaš na ISS, vendar ne vem če si razumel moj problem. Se da z IIS kaj takega narediti?

Nabolj verjetno bom router res zamenjal za kak linux in gor imel Apache, ki bo preusmerjal. Kako pa je kaj performančno ko gre ves promet preko Apache-ja?

LP, Andrej S.

Mr.B ::

Da isto, kot apachi. Vedeti moraš to da v obeh programih imaš obe strani, samo da drugo forwardiraš s prveaga web strežnika na drugega.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

asomrak ::

Kako pa to konkretno narediš v ISS? Uporabjam IIS 6.0 - Windows Server 2003.

Naredil sem že web site v IIS, ki naj bi bil na drugem računalniku. V Propertries ne vidim nič takega. Mogoče pod Home Directory - A redirection to URL?

LP, Andrej S.

Mr.B ::

Na prvem, ko greš čez vizard ti da opcijo da je web stran na drugem serverju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322250625 (25290) miko22
»

Apache virtualhost

Oddelek: Omrežja in internet
171534 (1263) pegasus
»

linux server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
718408 (7415) #000000
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432733 (2014) flipflop
»

vprašanje v zvezi z IIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
503593 (3324) andrej

Več podobnih tem