» »

Zvok v Linuxu

Zvok v Linuxu

ZverX ::

Joj že nekaj časa imam Pingo 2.0 Linux ampak nikakor mi ni uspelo usposobiti zvoka.Je imel kdo podobne težve ali pa če mi lahko vsaj povej kaj narediti.Aja pa zvočna je intergrirana na matični

moj_nick ::

Kateri čipset ima matična?
110111001001010001010000

ZverX ::

mislim da je P4PE asus

ZverX ::

a noben ne more pomagat ker mi nič v zvezi z zvokom ne dela.Še malo pa bom dobil slabo mnenje o linuxu

l0wc4 ::

Povej točno oznako matične plošče pa ti bo verjetno kdo vedel pomagati?
Za rezultate pa se ja malo potrudi.

;((

dr.J ::

> Še malo pa bom dobil slabo mnenje o linuxu
Drugi pa o tebi - da mečeš puško v koruzo.

Kako si doslej poskusil spraviti zvok k sebi? Kaj si že sprobal, kje se ustavi,
kaj piše v sistemskih logih?

Sims ::

Mene tudi zvok zeza. Imam slackware 9.1 in Hercules zvočno čip je c-media in tudi nimam zvoka .. edino če vklopim ful dupleks(v control centru) nekako mono igra, in hrešči zraven ... tudi ne vem kako naj popravim ...

Večkrat pa javi sound error CPU owerload ... nekaj takega

LP,

sims

ZverX ::

poskušal ubistvu nisem kaj preveč ker sem novinec tako da ne zamerit za neumna uprašanja.

Sploh ne vem kaj nej naredim,tam v kontrolorju glasnosti sem dal use na full pa nič :(

jlpktnst ::

alsamixer

Sims ::

Mi je uspelo zvok usposobit

Start KMix.
-Check off the advanced check-box.
-At this point you will see a bunch of green(on) and gray(off) buttons with labels.
-I own a SB Audigy so one of the buttons is labeled "Audigy Analog/Digital Output Jack"
-After the update to KDE 3.2 some of my mixer settings were out of wack... including this button which was turned on.... So I clicked it once... it turned gray (off)... and sound worked again. The upgrade must have set this by defult.

tole sem sledil in deluje ...

ZverX ::

jah ti imas drugacno distribucijo kot pa jaz ki imam Pingo 2.0 :( upam da mi bo uspelo usposobiti

Sims ::

a pingo ima GNOME? potem pa uporabi to kaj je napisal jlpktnst

ZverX ::

ei ne ne Pingo ima KDE,joj ko bi ga le usposobil ker je drugače čisto ql OS samo brez muske pa res ne gre

ZverX ::

Poskušal sem v nadzornem središču KDE pa nič bolje,a je mogoče da mi linux ne zazna zvočne.Kaj narediti?

Sims ::

A si probal tole s Kmix?

Torej stisneš na "K" nato večpredstavnost nato klikneš na Mešalnik zvoka (kmix) tule pa pol naredi po tistih navodilih.

ZverX ::



Joj ne znajdem se prevec v temule se pa prosim povej ce imam vse pravilno?

ZverX ::

a ne more nihce pomagat?

ZverX ::

a imam prav nastelano?

ZverX ::

aja opazil sem da mi zvocne sploh ne zazna.Sem nekje saril pa je pisalo da ni nobena zvocna naprava ali nekaj podobnega

jlpktnst ::

točen error message...

ZverX ::

ja da naj preverim ce mi nek drug program ne blokira,da naj se prepricam ce je zvocna sploh priklucena

CCfly ::

Kako pričakuješ da boš rešil problem, če se ga lotevaš z napačnega konca.
Prvo naredi tole:
cat /proc/pci

cat /proc/devices

lsmod

in nam pošlji izpis, potem ti bomo pa lahko kaj pomagali.

PS: Pingo ima KDE in GNOME samo ne vem če si jih naložil pri inštalaciji.

jlpktnst ::

kaj pa mogoče dmesg - to zaženi (oz. sporočilo pri bootu, ko zazna zvočno) - poglej /var/log, pozabil že kje so te zadeve :)

BigWhale ::

lspci | grep Multimedia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117227 (32901) RedDrake
»

Ubuntu 7.04 + Pinnacle PCTV = slika super, zvoka ni - Linux n00b here (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706544 (3985) poweroff
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755209 (3970) M.B.
»

Linux mikrofon

Oddelek: Operacijski sistemi
81110 (978) sese12
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
322500 (1760) nicnevem

Več podobnih tem