» »

winxp in particije

winxp in particije

CaqKa ::

takole. imam 120 gb disk.
na katerem sem ŽE imel particije razvrščene tako:
10gb ntfs za sistem
40gb file
60 gb file
partticije so bile tudi fizično tako razvrščene in xpji so jim dodelili črke lepo po vrsti
c (10)
d (40)
e (60)

sedaj sem pa šel prvotno particijo (10gb) razbijat ter naredit še prostor za linux ali pa beos.
naredil sem 6gb particijo (enkrat na začetku enkrat na koncu preostalega prostora) z partition magicom
vendar mi vsakič winxp in recovery console to particijo da na črko d: zraven pa piše partiton3
torej če naredim izpis ukaza MAP iz recovery console dobim nekaj takega:
d: pri ntfs partiton3 (6gb)
c: pri ntfs partiton1 (40gb)
e: pri ntfs partiton2 (60gb)

kaj naj naredim oziroma s katerim toolom naj to spremenim da bo 6gb particija partition1 in da bo c: ter da instalirani winsi nebodo svojih dll (backup dll oziroma dll cache) pisali na 40gb particijo oziroma da 40 gb particije ne bodo imeli za boot particijo
zadevo sem hotel porihtat tudi z beos toolom za prticije (brez bilokakega uspeha), ter tudi z fdiskom iz ene enodisketne distribucije linuxa.
potreboval bi pač nek advanced tool s katerim bi direktno pogledal kaj se dogaja na mbrju in v fat table.

lp

Lith ::

uf, jeb....

če nekako prav razumem, potem rabiš en bootstar manager programček, ki bo ob zagonu particijam dodelil vlogo ki jo ti želiš
(kako naj ti napišem, ne vem, ker je preveč, ampak jaz imam na disku 3 particije, od katerih je
1.= 4 GB, 2. = 6 GB in 3. =110 GB
in potem s tem Bootmanagerjem zaganjam enkrat
1. z win98 drugič pa 2. z WinXP,
ki jo v tem primeru pod nastavitvami Bootmanagerja nastavim na 1st partition in MBR in je potem w98 druga particija)

V glavnem s tem programom nastaviš ob zagonu rač. katera particija bo sploh vidna (lahko jo pač skriješ in ne bo imela nobene črke C., D: ali...) in katera bo primarna za zagon (lahko je tudi 3. particija na disku zagonska 1st)

uf, upam da kaj pomaga...
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

CaqKa ::

grem probat.. sicer sem nek progi ki je disk lahko editiral enkrat našel nekje med rožicami ampak sem si rekel.. heh kdaj bom te to rabil.. jebemo
em nič grem probat...


/ps: na winme ne morem z firefoxom 0.8 dodajat smilejev v poste?

CaqKa ::

morem poiskat kje imam xosl.. ker je xosl zastonj pa mislim da dela isto kot tale bootstar. :)

aja.. pa prosim da senebo v temi kdo javil pa mi reko naj particije skopiram na kak disk.. to namreč ni opcija.


oziroma bo mogoče.. v skrajnem primeru

DimmniBurek ::

JEst mam pa 4 particije in me zanima kako nej nardim tko:
Prva nej bo isto-10Gb
Iz 2.-25Gb in 3.-19Gb-->> 2.-45Gb
Iz 4.-20Gb-->>3.-15 Gb
Iz unga kar osta ne pa še 5. particijo, če se to sploh da!Pa kaj je treba kej formatirat al ne?
There Is No Stronger Drug Than Reality

CaqKa ::

z partition magicom.. ali pa z fdiskom
ja boš moral formatirat.. oziro z partition magicom ni nujno da bo treba.. boš moral povedat kak maš trenutno particije.

sicer pa boš glede na to da hočeš imet pet particij. imet tri primarne in eno logično v kateri boš pač naredil dve podaljšani.

lp

Alexius Heristalski ::

Pozdrav!
Ali obstaja program, ki bi disk razdelil na več particij, ampak tako, da bi najhitrejši del diska namenil sistemski particiji in izmenjevalni (swap) datoteki?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784611 (3593) Dejk0
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515825 (4938) bajsibajsi
»

Partricije ter win XP in RH9

Oddelek: Operacijski sistemi
181200 (1034) DixieFlatline
»

Optimalne nastavitve za wd120gb 8mb cache

Oddelek: Pomoč in nasveti
211556 (1349) Blup
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole

Več podobnih tem