» »

Problem z diskom na plošči nf7-sl

Problem z diskom na plošči nf7-sl

JIM22 ::

Danes sem kupil novo pato(nf7-sl). Imam pa disk maxtor(ide). Ko sem sistem sestavil in mi je preden zazna diske napisalo nekaj v zvezi z sata. In da naj pritisnem ctrl+s ali F4 in nastavim. Sem počakal nekaj časa in se mi je rač. zagnal normalno z prejšnim sistemom. Nato sem pa še fleshal bios z d10_beta4x4 in zdaj sem mi noče več zagnati sistem. pride do tam,ko disketnik zaškrta in potem ko je navrsti disk ni nič od njega. Če pa resetiram mi ne zažene nič več. Tudi do biosa ne morem. Ne vem kaj je narobe. Mogoče bi format pomagal? Ni mi pa jasno kaj je z tisti nastavlanjem. Napise mi, da ni nobenga sata diska.;(( ;((
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

ja če nimaš sata diska pol ga ni.pa od kerega chipseta maš naložen system?če hočeš,da se ti system zažene na tej plati mora bit naložen system na nforce2 veznem chipsetu

JIM22 ::

Glej imel sem prej plato nf-7(brez s) v 2.0. Drajverji so bli 3.30 in sem vseen še enkrat šel čez. In pol pa nič. Tako se mi zdi kot, da diska noče zagnat. Aja kaj pa tisto ko išče sata disk? Se da mogoče kako izklopit? Mogoče bom pa kar disk zamenjal za sata.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

to je SATA bios in je čisto normalno,če ga nimaš, ga ne najde,preprosto.bi pa jaz vseeno sistem na novo postavil

JIM22 ::

Ja sej bom danes na novo sistem dal gor. Pol pa da vidim kaj bo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

VASkO ::

ze ce bi sel vse nivoje skozi BIOS, bi nasel opcijo za izklop SATA kontrolerja (in s tem tudi SATA BIOSa)

pa poglej, da imas boot sekvenco pravilno nastimano

JIM22 ::

Zdaj imam spet staro plato not. Sem pogruntal, da najbrž ta plata noče biosa 10_beta4x4. Saj mi noče tudi CD-ja zagnat, da bi sformatiral in dal gor nov sistem. Je možno to? Staro sem sam priklopo in dela normalno. Nova pa noče. Zdaj me zanima, če bi fleshal bios kar iz diskete. Problem je pa v tem, da ne znam. Tisto za sata izklopit sem iskal samo nisem nasel. Boot sekfence pa mislim, da so 1.floopy, 2.hdd-0, 3.cdrom. Mislim,da je to,to. Prosim za pomoč.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

ene abitke,novejšega tipa nimajo rade prvih biosov.za flešanje iz diskete pa si dol potegni bios,kjer je not tudi awdflesh,naredi si boot disketo v winsih.ekstraktiraj datoteko,ki si si jo dol potegno in skopiraj na disketo.lahko tudi zamenjaš z biosom d22 od tictaca.disketo pustiš not,resetiraš in počakaš da se zboota,pol pa samo RUNME vpišeš in slediš navodilom

JIM22 ::

Hvala ti. Kje bi pa lahk dobil tak bios z awdflesh-om?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

ja iz abitove strani si ga dol potegni,tictacov bios pa dobiš v tej dolgi temi.

JIM22 ::

Ja sem zrihtal. Hvala. Windows sem dal še enkrat gor. Zdaj mi v dual gre plata 220. A se mora tud plata kaj vlaufat(burn-in) kot ram in proc.?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Zdaj me samo še zanima, kako bi izključil iskanje sata diska? Ga nimam in je mal tečno čakat na začetku ko ga išče. Če se mogoče da kako izklopit.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

inegrated periphelas-onboard PCI DEVICE

JIM22 ::

Kje pa je to? V biosu? Hvala. Kaj pa glede burn in-a plate?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

v biosu,v biosu ja.ja poganjaj aplikacije,ki najbolj obremenijo rame in proc

JIM22 ::

OK. Bom sprobal ko pridem domov. Plata gre pa zdaj 220fsb v dual načinu. mislim, da bo šla še več.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Boštjan dela. Zdaj mi pa ni jasno, zakaj mi v prime laufa 30min pri 230fsb in timingi 2,2,2,7 in nap. NB 1,7V, ram 3,05V pol pa kar naenkrat blue screen. Če zalaufam 3dmark mi pa takoj ven vrže. V mod narejen na NB in ramu. Če sem dal na NB 1,8V je takoj blue screen. Mogoče se NB pregreva. Nimam pojma kaj bi še lahko naredil. Zdaj sem probal pri 225fsb 3dmark pognat in spet ven vrže.;((
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

boštjan ::

kaj če bi timinge zrelaksiral pri 230FSB.kere rame maš?

JIM22 ::

Ram je Kingstone Hyperx 3500 (2x256MB). Timingi nič ne pomagajo. Saj pri 220fsb in pri isti nap. in timingi dela enako. Danes bom mal NB zbruso, da bo raven. Malo se bom igral.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opis DFI LANParty nF3 250Gb in pa test 754 plat... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
38219398 (9939) mzidy
»

Navijanje DFI INFINITY (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
875073 (2960) Flamer
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498611 (4954) Alexius Heristalski
»

Kingston HyperX PC3500. Problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
582969 (2409) JIM22
»

Kaj je bolše: 230x9.5 ali 205x11.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
662809 (2345) Tic

Več podobnih tem