» »

Kingston HyperX PC3500. Problem

Kingston HyperX PC3500. Problem

«
1
2

JIM22 ::

Nabavil sem si zgoraj omenjeni ram in mi ne dela stabilno v dual načinu niti pri 215FSB. Ko poženem 3Dmark2001 mi takoj pri prvai igri ven vrže;((. Če dam enga ven in noter ostane samo en 256Mb gre tudi 220(več nisem probal). Ne vem kaj bi lahko zajebavalo. Prej sem imel 1x512MB PC3200(noname) in je šel 220FSB. Najbolj sumim plato. Probal sem tudi 240FSB pri 2,9V (timinge imam skos 2,3,3,7) in se boota v windowse, ampak isto, če poženem 3DMark2001 mi prec ven vrže. Kaj vi mislte? Bi mogoče pomagal Vmod na plati? Sedaj imam 1,7V. Plata je NF-7, proc. Athlon 2500+ Barton, napajalnik Chieftec 420W,.. drugo mislim,da ni pomembno.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)
  • spremenil: JIM22 ()

JIM22 ::

Zdaj mi je uspelo spravit en modul do 227FSB in Timingi 2,2,2,7:)) . Kako se pa da na plati da dva modula laufata v single načinu? Prva in druga reža mogoče?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

Ram daš v tisti dve reži, ki sta bolj skupaj ena zraven druge.:D

boštjan ::

JIM22,preveri oba rama z memtestom pri 220MHz

JIM22 ::

Zdaj mi je ratalo pridet do 225FSB (timingi 2,2,2,7) v dual načinu in nap. 2,9V(stabilno). Če dam na 230FSB mi bota normalno samo pri prvi igri(3dMark2001) na high detil mi v win vrže. Tudi če da timinge na 2,3,3,7. Mislim,da je z temi timingi še slabše kot z bol zatenenim. Bom probal še z memtestom. Ne vem kaj je z tem ramom, samo zdi se mi kot da sta se mogla z plato navadit. Od začetka ni hotla it niti 200FSB in neglede na kakšno nap. in timinge:D. Malo je že bolše. Ne?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

boštjan ::

JIM22,a to maš NF7 v2.0? probaj se še s biosi malo pohecat

JIM22 ::

Jap. Je NF7 v2.0. Imam bios 3dfire od Tic Tac-a. Se mi zdi kar ok. Kaj bi pa še lahko poštimal. Je že v originalu "nabrit":D. Aja, od začetka je bil ram zelo vroč. Vseen pri kakšni nap. Zdaj je pa pri 2,9V čisto mlačen. Kot da se je privadil na takšne razmere. Kak maš pa ti rame? V dual al single? Bom še pol probal v single dat. Mislim, da je tukaj plata kriva. Bo treba Vmod naredit.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

glej podpis.meni 3200 rami gredo do 232MHz pri 2-3-3-11
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

JIM22 ::

Glej še to me zanima. Kaj pomeni Burn in. Zakaj je dobr? In kater program je to? Sem prebral na forumu "kaj kupiti". Je Vasko dobil nov ram in dela burn in na 200MHz.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

Tilen ::

Mislim, nisem pa sure da je burn-in en test pri Sandri
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

boštjan ::

burn IN lahko narediš v SiSOFT SANDRI 2004,enim pa je ram tudi bolje deloval,ko so pognali memtest skozi.

Tilen ::

a da bi po uporabi mem testa bolje deloval? :D interesting :) sem dljal mem test sam ne vem ce je to ravno to ... nek ful mali programcek pise da morm kao neko disketo naredit itd... pa botat z nje pa pol kr nekaj :) bostjan daj pravi URL do programa, ce to kar sm si dljal ni prava stvar :)

tnx
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

boštjan ::

memtest86 se im.program in da poženeš ga iz diskete

Tilen ::

kaksne nastavitve pa uporabis (ce racunas na to da bi ti naj pol bolje deloval) default ali tiste "privite" ?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

boštjan ::

memtest meni ni prineso boljšega navitja,ampak sam bios d10 4X4-modificiran.

JIM22 ::

Meni ni tud nič prispeval memtest niti burn-in.:( Boštjan ka bi mi lahko poslal d10 4x4 bios na MAIL? A si si ga sam zrihtal tak,da ti gre zdaj ram več? Mislim, da je pri men meja(stabilna) nekje pri 227FSB.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Memtest sem pognal tudi pri 232FSB in mi v prvem pizkusu napise v 5 testu 4 error-je, v drugem in isto v 5 test pa dva. Sem mislo,da bo to ok. Pol grem pa v winse in mi takoj vrže blue scren;((
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Sorry Boštjan, dobil sem mail samo mi ni hotlo biosa odpret. Kot da je neka nevarna datoteka. Ka lahko probaš odpakirano poslat? Prosim,če se ti da.:8)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

jim22,to ti nardi ker maš nastavljeno tako v outlooku.idi pod opcije-jeziček security(varnost) in odstrani kljukico pred DO NOT ALLOW ATACHMENT....

JIM22 ::

Evo sem zrihtal. Hvala. Sam se enkrat mi posel ka sem zbrisal:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

boštjan ::

sent

JIM22 ::

Hvala ti lepa. zdaj pa grem. Bom juter poročal,če je kaj napredka.:))
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Tilen ::

JIM22 ce je tvoj procesor "mlad" ti ta bios ne bo ne vem kaj prida prinesel, uporabljal pa bi se naj za "solidno" delovanje 10 in 10.5 multija kar pa s temi novimi AMD-i tudi vec ne spila. (npr pri meni)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JIM22 ::

Res ni nič prinesel:(. Nič nisem še pametnga zrihtal.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Tilen ::

tako kot sem predvideval, morem pa se povedat da sem preizkuso tudi tisti EXTREME bios ki mi je vse totalno sf**** in sem rabo 5 min da sem priso sploh v winse in da sm na novo flashal. Vse sem mogo dat na default pa se takrat komaj spacal nazaj 3d fire bios. Mogoce komu dela vredu ta extreme, meni ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JIM22 ::

Jaz sem tud dal nazaj 3dfire bios. Se mi zdi najbolši. Zdaj ko imam 225FSB mi je odpovedal množilnik 10, več nisem probal(trenutno imam 9.5). Probal sem tudi dat samo na plati frekfenco na več kot ramu in tudi ne gre več ko 235. Bo potrebno Vmod naredit in potem videt, če gre ram še kaj več.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

rfmw ::

Fantje ne zgubit vere v burn-in. Sicer pojava čist ne štekam, ampak mislim, da gre za to, da se elektroni zabijejo v oksidno plast, kar ima za posledico hitrejši odziv mos tranzistorja.
meni je burn in dvignil max fsb od 190 na 210, pol sem pa še pridobil 15mhz, ko sem palčko vtaknil v slot najbližji procu, tako da sem mel max stabilni fsb 225mhz za ddr333 samsunga pri default timingih:D .

pomembno je, da burn-in traja čim dalj, pri čim višji voltaži in pri čim nižji temperaturi rama. kombinacija ponoči med spanjem+memtest86+2.9V+odprto okno dela čudeže, vsaj pri meni>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

OwcA ::

Zdi se mi, da je burn-in najučinkovitejši pri visokih temperaturah, recimo na robu stabilnosti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

boštjan ::

kateri test pa je najboljše pognat? ali pa kar celega?

OwcA ::

Celoten nabor memtest86, prime95 v skrajni sili tudi Sandrin Burn-in.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tilen ::

Jaz sem pognal mem test cez noc sam nism prej uposteval tega da morm pr najvisji voltazi oz na robu obremenitev. Dobim pa nekaj malega errorjev pri 5. testu npr po 60 passih imam cca. 80 errorjev vecinoma na istem sektorju. A tale burn in res pomaga ? Interesting, bom zakuril malo, sam vrjetno se ne danes =)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OwcA ::

Če se memtest pritoži nisi na robu stabilnosti, temveč že čez, raje malo spusti frekvenco in poskusi znova. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tilen ::

Sem prebral readme in je baje normalno da pr AMD-jih javi nek error pri 5. testu. Kak si to mislis pritozi? Tole glede errorjev? Al je mozno da se sesuje tudi ?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JIM22 ::

Danes sem naredil Vmod in je še slabš ko je blo prej. Vmod na plati in rama. Mislim,da se mora mal pasta(AS5) "vlaufat" da bo šlo tak ko prej, ker sem tud NB pobruso,da je raven. Upam, da je to to. Ker če bi kaj zajebo, se najbrž ne bi sploh bootalo. Pol pa da vidim če gre ta ram kam al nič. Bo dubo porcijo 3,4V če bo potrebno. Bom jaz tud probal tisto z Memtest-om. Bom eno noč enga, pol pa še druga. Do konca:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Tilen ::

kateri test pa je najboljše pognat? ali pa kar celega?

A je sploh kaksna moznost izbire pr tem metestu? Naredis disketo, bootas, loading, pol pa samodejno loadanje testov... a se da se kje kaj nastavit al kaj ? Nisem cist razumel vsega skupaj, ker namrec ko sm jaz to poganjal ni blo nekaj na izbiro, ce se pa da kakorkoli kaj izbirat pa povejte :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JIM22 ::

REXI do kolko si spravo ti tvoje Twinmos-e(FSB in timingi)?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Tilen ::

Nimam twinmosov, nisem moral jih do konca pritegnit kr mi dela sam mnozilnik 11x. Imam pa rame na default voltazi sem z box coolerjem dosegel najvec 220FSB pri 2.6V in timingi 2.5 3 3 7, ko bom boljse zadevo hladil bomo se dalje pogovarjali :) Rami so pa ... v podpisu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

JIM22 ::

Sorry, sem se zmoto. Ni se mi dal sploh pogledat. Pa sem mislo da so twinmos. Moja napaka.:8)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

rfmw ::

@Owca menda je burn-in najučinkovitejši pri nižjih temp kot pa pri višjih.

Razlaga burn-in efekta
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Dr_M ::

men tale burn-in dela kot nek psiholoski ucinek. se vedno ni nikakrsnih dokazov, da bi tole dejansko delalo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

VASkO ::

jaz sem si sam dokazal, da dela

Dr_M ::

no stvar je taka. meu sm durona 700 ki se je zelo slabo naviju (mal cez 900mhz) in je laufu ksn let na 1,87V pa tm cca 50-55°C, potem se je pa kr na1x lepo navil na skor 1ghz, pa nism delu nikakrsnega burn-ina al pa podobnega sranja. ocitno stvar dela tut brez burnina.
burn-in je ocitno samo en izgovor za pojav, ki je nihce ne zna logicno razlozit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

no ja, neki je sigurno na temu, ampak deluje tut brez potrate casa, pa mogoce malenkost dlje.
eni pa pac to delajo zarad boljsega obcutka...kar sicer ni popolnoma nic narobe, samo cudni me, da potem to razglasajo kot, da bodo potem usi dubil darilo od boga.:\ :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tic ::

Tudi jaz sem zelo skepticen glede tega. Ni druge kot da poizkusimo. Le se uprasanje temparatur ostaja.
persona civitas ;>

JIM22 ::

Jest tud mislim,da tale burn-in ne pomaga ne vem kaj.;( Čudn se mi zdi saj mi burn-in naredi ok. Pol pa poženem 3DMark al pa kakšno igro pa mi takoj ven vrže. Z memtestom pa ne vem kak je to točno. Eno palčko sem teral 2h pri 237FSB in nap. 3,2V brez napake. Nato sem šel v winse in se mi takoj blue screen vrže. Najbol sumim plato, zdaj ko sem naredil Vmod na njej noče it več ko 200FSB, kar neki jebe pa neglede kakšna je nap. na chipsetu. Lahk dam 1,75V al pa tud do 1,9V pa noče it več kot 400MHz. Ve kdo mogoče kaj bi blo to? Dol sem vzel original hladilnik(zbruso čip), naredil Vmod, dal gor drugi "bolši" hladilnik in evo ga samo 400MHz. Nato sem pa še starga nazaj dal in isto. Paste je dost tak, da ne vem kaj se ji meša;((
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

rfmw ::

prav tako kot VASKO, sem se tudi sam prepričal v dejanski učinek burnina (čeprav sem bil v začetku zelo skeptičen glede tega). samo poglejte moje številke zgoraj. Burninal sem trikrat po 12 ur, tako da ne pričakovati rezultatov po enem ali dveh memtest default ciklih...

je pa res, da se eni čipi dajo bolj burninat kot drugi, tako da učinek ni povsod niti približno enak.

@JIM22 če dobivaš BSODe in imaš napake v memtestu imaš PROBLEM. kot sva že s Tic-om enkrat ugotavljala, moraš seveda od zgornje fsb meje, kjer dobivaš memtest napake, spustit fsb dol (pri njemu le za kak MHz, pri meni raje 5-10 MHz), da imaš mašino res stabilno, al pa spustit timinge...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

VASkO ::

potem se je pa kr na1x lepo navil na skor 1ghz, pa nism delu nikakrsnega burn-ina al pa podobnega sranja


ja kaj pa je to drugega, kot delanje burnina, ce si 1 leto laufal tako? burnin je samo beseda, ni to nek skupek obremenitvenih programov.

Dr_M ::

ja, sam to se zgodi s casoma,ne pa kr cez noc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

VASkO ::

ja saj, scasoma in postopoma, zato so pri meni prvi efekti ze vidni

Tilen ::

nekaterim ze po defaultu seka errorje npr kolegu pr Geil ramu
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OCZ VX 3200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1468110 (5064) PrimozR
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110382 (6873) KrCbelca
»

VOLTMOD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
974350 (3228) SrBo
»

Nihanje FSB-ja

Oddelek: Navijanje
241294 (1007) Dr_M
»

Problem z diskom na plošči nf7-sl

Oddelek: Strojna oprema
181078 (947) JIM22

Več podobnih tem