» »

Kaj je bolše: 230x9.5 ali 205x11.5

Kaj je bolše: 230x9.5 ali 205x11.5

«
1
2

glinik ::

Že v naslovu je 1. vprašanje.

Drugo vprašanje je, zakaj mi rami v dual delovanju ne gredo višje od 210 FSB?

V singel delovanju pa gredo do 230 FSB.Je mogoče kriv napajalnik?Mam nekega 300W.

Plata.Asus nf7-sl,ram:Infineon 512MB 400DDR,proc. AMD1700

Lp

gabl136 ::

Vsekakor višji kot je FBS bolje je, vendar je v tvojem primeru razlika v končni frekvenci(230*9,5=2185, 205*11,5=2357,5) kar 172,5MHz, tko da je tukaj težko rečt kaj je bolje. Testiraj:\

jest10 ::

A 230x10 ti pa ne deluje?

glinik ::

NE !!! ;(

Pri 9.5 dela vse kot po maslu, ko pa dam na 10 pa tema.;(

Pri 230 FSB imam v Sandri 3333MB/s, pri 205 pa ca. 2860MB/s.

Kaj pa zdaj?

Pa še to, kdo je pisaj da ti dual ram da na NForce2 neko pohitritev?Moja pohitritev je znašala 1%.Torej nič.;(

Za AMD-ja to ne drži.;(

Lp

c3R4R ::

Pa še to, kdo je pisaj da ti dual ram da na NForce2 neko pohitritev?Moja pohitritev je znašala 1%.Torej nič.
Da. Tvoja ugotovitev je pravilna. NForce2 plate imajo dual chanell delovanje bolj za "okras" kot za res. Dvokalni način se HUDO pozna pri tanovih Intlovih platah (npr. IC7 (-G), ...) Tam je pa res pohitritev 50%... Npr. taki primerki dobijo v Sandri 7000MB/s8-O
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

DjTonic ::

Ja P4 ima mnogo širše vodilo Quadpumped bus tako je max prepustnost P4 6.4GB, kar je pisano na roko dual DDR 3200. AMD pa ovira EV6. Saj to je malo odpravljeno pri Opteronih ter FX procesorji, ki imajo svoj Mem kontroler.

glinik ::

Torej smo dual ram zaklučli.Lepo to.;(

Kaj pa je z FSb-jem?Kaj je bolše imet?No ...

Lp

boštjan ::

glinik,zakaj maš bench programe,testiraj fant.
Plata.Asus nf7-sl

popravi na abit;)

glinik ::

Ups, ABIT ja. :D

Saj sem dal teste in kaj zdaj?Kaj naj "vzamem"?

Lp

DjTonic ::

Vsekakor višji FSB za večjjo spominsko prepustnost. Naj te pomnožavalnik ne zmede, važno je vodilo. Seveda pri enakih frekvencah ;)

glinik ::

Ja, to vse drži.

Samo razlika v MHz je 172,5.Kaj pa zdaj?

Vem, da je ta teška ampak vseeno.:D

Lp

boštjan ::

ja obdrži tiste nastavitve,pri katerih dobiš najvišji score

glinik ::

OK, bom kar 9.5x230 imel.

Hvala!

Lp

boštjan ::

daj povej kakšni so rezultati pri teh dveh nastavitvah

ganzi ::

kako pa hladiš procesor?

glinik ::

Hladim ga z Zalmanom Al-Cu 6000.Obvezno odprta kišta.Srebrna termalna pasta (neka poceni).Temperatura procesorja je ca. 55, včasih tudi do 60 st.V sobi imam ca. 20 st.

Delam pa 24h SETI-ja.

Saj rezultate sem že napisal (malo višje):

11.5x205 fsb = 2860 MB/s
9.5x230 fsb = 3333 MB/s

Razlika sistema je 172.5 MHz

Tako :)

Lp

boštjan ::

kaj če bi kakšen boljši cooler kupil,recimo silent boost,ki niti ni dragi. pa jaz sem mislil druge rezultate,ala 3dmarki in AM3,pa ut2003benchi.

TribesMan ::

Na prvi pogled bi marsikdo podpisal za 230*9.5, vendar je vredno vsaj malo pretestirati zadeve v 3DMarku ali Aquamarku, da vidiš kako se posamezna kombinacija obnese. Množilniki pod 10* dajejo ponavadi precej slabe CPU performanse glede na CPU MHz. To da ne dela računalnik na množilnikih 10* in 10.5* je že zelo znana napaka NF7 plošč, ki z visokimi FSBji (nad 220MHz) zgubijo ta dva multiplierja. Edina rešitev tega problema je da na plato naložiš BIOS 10. Pa pazi če uporabljaš SATA diske z tem BIOSom, ker rad dela napake na disku... obstaja neka popravljena verzija BIOSa 10, ki ima vgrajene novejše SATA gonilnike tako da teh težav ni.

Skratka malo pobrskaj po internetu.

Svetujem ti da probaš še kombinacijo z multiplierjem 11*... zna bit kar v redu. Treba je najdt najboljši kompromis...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

samo BIOS 10 mu ne bo šel gor,če ma zdaj bios 18,19 ali 20.sam sem poiskušal to,pa mi ni ratalo,sem že cvikal,da sem plato zajebo.

DjTonic ::

Gre samo baje moraš flashat iz Windowsev;((

TribesMan ::

Ja in kaj je problem, če moreš flashat iz windowsev, jest drugače sploh še nisem flashal... nikoli mi še ni zatajilo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Ja jaz ponavadi flasham iz dosa, saj veš kako je Microsoft rado kaj zašteka:D

morphling1 ::

Glinik nekaj je hudo narobe s tvojim spominskimi nastavitvami, namreč pri 200 MHz FSB sinhrono se da s pravimi nastavitvami dobiti okoli 3080 MB/s, ti pa pri 205 dobiš 2860 MB/s. A imaš cpu interface enabled, timinge daj na cas2,2,2,7 pri 200 MHz bi ti moralo delati in enostavno imej na 200 * 1x.x množilnik če ne najdeš druge delujoče variante v DC načinu, sigurno pa 172.5 MHz odtehta razliko sploh če boš poštimal timinge.
Flashanje iz winsow ni pa noben bav bav, samo dosti bolj eleganto in lažje je vse skupaj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

Men flashmenu ql dela - pa se zmer grem vsakic na 10 bios nazaj, ker mi najbolse dela od vseh.

boštjan ::

fury,pa maš ti SATA disk?ker ne bi rad šel na prvi bios,pa mi bo system nestabilen zarad tega.

Fury ::

ne nimam, mam pa 10 bios z najnovejsim silliconimage biosom noter, ki ga dobis na abit-usa forumu v enem stickyju se mi zdi. ga je en tip popravil (samo zamenjal SATA bios)

Keyser Soze ::

Verjetno misliš eQuito-v bios? Številka 10.

P.S.: Pa še najnovejši BIOS za NF7-S2.0 verzija 2.1
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Evo dečki zdaj sem vse stestiral.Imam pa Radeona 8500LE.

205x11.5, 3060MB/s in 3DMark2001, 9171 pik
225x9.5, 3200MB/s in 3DMark2001, 9130 pik

230x9.5 ni stabilno ;( !!!

Timingi: 7 3 3 2,5

OK, hvala vsem.Bom kr nastavil na 205x11.5.:)

Lp

jRk0 ::

a nimas ti to nekam malega 3d mark scora?
vsaj zdi se mi. 9100 pik. hum.

daj grafo malo navij pa pofleshaj:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Double_J ::

Tajming si dej na 11. Lej kaj pravijo.:\ :D

KLIK!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

Lol celo res je. Ene 100mb/s večji pretok pri meni. Zakaj to?

Tic ::

Baje je dobro 7. Jaz imam 7, je hitreje kot 6. 11 še nisem testiral. Bom danes.
persona civitas ;>

morphling1 ::

Aja da še enkrat napišem, ne se zanašat na Sandra Buffered mem. rezultate. Q3 fastest je dosti bolj primeren test spominske prepustnosti in kako kaj vplivajo na hitrost posamezni timingi. Zame je to pomenilo c2,2,2,7 seveda je odvisno tudi od tipa pomnilnika, naj vsak sam stestira in glede na to da je to hiter test ne bo vzelo veliko časa.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Nemaram kvake! Age of empiers je kul :>

Okej, da ostanem ontopic: Morphling, mas kako alernativo temu kvaku. Ker jaz ga nimam...
persona civitas ;>

boštjan ::

v aidi32 še maš test,samo ne vem če je kaj relevanten napram sandre.

morphling1 ::

pa ga daš gor pa je, a ne :) Delal bi že q3 demo, ki ima če se spomnim prav že demo001 notri in se da testirat z njim, pa mislim da ni velik dl to.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

morphling: Še kakšna alternativa?


/me se izogiba q3 kot hudič križa.
persona civitas ;>

morphling1 ::

Potem ti ni pomoči :) Q3 fastest je pač najmanj grafično zahteven in posledično najbolj sistemsko in spominsko potraten test, ravno zaradi tega je tako cool, sploh pa ker gre za realworld test in ne sintetiko.
Šlo bi eventuelno s kakimi drugimi q3 engine špili, samo Q3 je še vedno najprimernejši
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Okej, mogoce ne vidis dejanske razlike, vendar vidis ali je poztivna ali negativna v sisoftsandri. IMO. :)

Dejanska razlika je pa itak nepomembna.
persona civitas ;>

DjTonic ::

/me se izogiba q3 kot hudič križa.

Hehe, jaz pa si zdaj downloadam Q3 demo, da vidim tale Q3 fastest, če je res tak cool>:D

Tic ::

DjTonic: Daj naredi mi uslugo. Testiraj 2 timinga in sicer 7 ter 11, pa povej mi razliko v sisoftsandri in v q3fastest. Prosim.

Hvala.:)
persona civitas ;>

DjTonic ::

Zdaj žal ne morem ker nimam več NF7-S plate, pa AMD-ja. Sem prodal zaradi nakupa P4C800-E Dlx plate in zdaj še čakam, da en kolega iz Graza dobi moj P4 2.8 z M0 steppingom. Trenutno pa pišem na eni stari P3 650@800 mašini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

morphling1 ::

Tic IYO wrong, sisoft buffered lahko včasih pri bolj relaksed timingih pokaže višje rezultate, zato je treba za rezultate po različnih mem nastavitvah, gledat realworld teste, kot so recimo 3Dmark ali pa še bolje Q3 fastest :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Tic ti bom jaz naredil ta testa :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

No, hvala Igor, ker si bolan in imaš čas (ne da bi naredil kak h2o blok), ti dovolim. Jaz pa bom tacas pospravil stanovanje :)


Tic IYO wrong, sisoft buffered lahko včasih pri bolj relaksed timingih pokaže višje rezultate,

Seveda, to tudi pricakujemo. 7 slablse od 11, rajt? :)


gledat realworld teste, kot so recimo 3Dmark ali pa še bolje Q3 fastest

Erm, 3dmark realworld?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

morphling1 ::

V bistvu ja ker je narejen na osnovi game engina, tako da je pretty much real world.
No rezultati so tu:
c2,2,2,7 *220
Sisoft 3408 MB/s
Q3 fastest 460.8 fps

c2,2,2,11 *220
Sisoft 3407 MB/s
Q3 fastest 459.1 fps

Procentualno je bistveno večja razlika v Q3, kot v Sandri, se pa v tem primeru sklada s tvojo teorijo :) verjemi pa da ni vedno tako :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Sicer so pa razlike precej... majhne :D

Hvala za test.
persona civitas ;>

morphling1 ::

Sej veš kako je z malimi razlikami, ko prideš do neke meje se moraš hudičevo potrudit za kako dodatno točko in čisto tako btw. 1fps povprečno v 3dmarku pomeni okoli 100pik v AM3 pa točno 1000 pik, sej veš kaj bi včasih dal za dodatnih 100 pik right :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Morphling zdaj mam Q3 inštaliran kateri benchmark ti uporabljaš? Verjetno si še moram kak utility dat gor, a ne? Maš link?

morphling1 ::

Nope nič ne rabiš, odpri konzolo (s tildo) in napiši timedemo 1, potem pa na nastavitvah izberi fastest, kar premakne na min resolucijo in kvaliteto slike, potem pa samo še zalaufaš demo 001
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844783 (3196) Fury
»

corsair VS??

Oddelek: Navijanje
201432 (971) Freelancer
»

252 FSB na NF7-S brez volt modov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554489 (3139) _spirit_
»

Kako prideš do najbolšega timinga pri ramu?

Oddelek: Navijanje
16976 (746) Coil
»

Sisoft sandra 2002 vaše slikce!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
624089 (3269) Malecky

Več podobnih tem