» »

Navijanje DFI INFINITY

Navijanje DFI INFINITY

«
1
2

GUFY ::







Dodal bi samo, da je bil 3D Mark 2001 delan z privzetimi nastavitvami grafe GF FX 5900 400/850 MHz.

PS: Ravnokar sem prekinil test PRIME 95 po 6 urah in 50 minutah ni bilo nobene napake na frekvenci 10.5 x 238 = 2499 MHz Voltaža na procu cca 1.8V NB 1.8V Ram 3.2V.:D :D
Rami so Kingston valu ram PC 2700 z BH-6 čipi furam pa jih na 11,3,3 Cas2.

Naslednja stopnja je 10.5 x 242 = 2541 MHz probal bom z istimi nastavitvami.
  • zavarovalo slike: OwcA ()

GUFY ::

Naslednja stopnja je 10.5 x 242 = 2541 MHz probal bom z istimi nastavitvami.
Zgleda, da je najvišj stabilen FSB pri timingih 11,3,3 Cas2 238 MHz zato mi je PRIME 95 javil napako na 10.5 x 242 že po petih minutah.

Sedaj pa mi PRIME 95 laufa cca 4 ure na 235.5 x 11 = 2590 MHz spremeni sem samo napetost na procesurju, ki se sedaj giblje okoli 1.9V. Slike sledijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Fury ::

Kok ti je pa prej abitka sla?

GUFY ::

Pri abitki je bil problem FSB, saj pri istih timingih ram ni šel višje od 225 MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Wad@ ::

Pa kolko ti naredi v sandri aritmetic benchmark?>:D

GUFY ::

Danes zvečer bom spet naredil par screnshotov pa boste videli vse teste v sandri.
Sem pa dosegel moj novi rekord v računanju SUPER PI in to je 38 sekund.>:D

Wad@ ::

No..pa le ni tako slaba ta plata kot je na začetku kazalo:D

BTW: ko sem tole gladal sem tudi sam poizkusil malo s sandro in sm ugotovil, da mi aritmecic kljub novemu sistemu naredi bsod;(( ..pojma nima kaj je to...vem pa da tudi enemu mojemu frendu naredi to z novo sandro8-O vom poizkusil z staro. Katero pa vi uporabljate??
Mislil sem da je bil keiv disk, a kljub novemu naredi isto. Zanimivo pa je pa prih nekaj poizkusov mi je uspelo, nato pa:'(

me zanima koliko boš dobil z mobilcem>:D

GUFY ::

Jaz uporabljam sandro 2003 Pro.
Ja tale plata pa ni tako muhasta kot prva, ki sem jo imel priložnost preizkusiti. Moti me samo to, da izgleda plate pri DFI-ju zelo nihajo v kakovosti.

Caligula ::

Gufy, poigraj se se malo s timingi nekako v stilu, ki so ga priporocali TUKAJ in meri memory badnwidth pa porocaj, ce se kaj izboljsa to.

Jz recimo dobim kakih 30 pik vec v Sandri, ce dam na 11. Sicer i veliko je pa zanimivo. PA ful stabilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

GUFY ::

Jaz imam že skoz na 11,3,3 Cas2. Predvsem me motita tisti dve trojki, vendar ne morem laufat rama na več kot 225 FSB, če so timingi 11,2,2 Cas2 pa neglede na to da dam ramu kar 3.3V napetosti.

GUFY ::

Zgleda da sem prišel do maximalne stabilne frekvence mojega proca na tej plati, saj ta plata ne omogoča dviga voltaže čez 2V vsaj brez volt moda.
Frekvenca je 240.5 x 11 = 2646 MHz. :D PRIME 95 laufa cca 2 uri brez napake.>:D >:D

GUFY ::





3D Mark je bil narejen z privzetimi nastavitvami FX-a (400/850 MHz).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

VASkO ::

kaj pa oni ram si ze probal?

JIM22 ::

Danes sem dobil to plato in nisem,čist nič zadovoljen z njo. Dela mi komaj na privzetih nastavitvah;( Barton 2500+(1833mhz), fsb 166. Če bilo kaj prestavim na več mi tam ko se začnejo winsi zaganjat napiše da ni sistema. Sem probal bios fleshat z tistim biosom, ki je dal Gufy link in mi sploh noče sfleshat. Flesha semo pol je še kar star bios gor. Flesham pa z tem programom, ki je zraven na CD-ju. Obstaja kakšen bolši? Nimam pojma kaj je plati. Mogoče tudi disk zajebava, ker je ide. Prosim svetujte mi kaj bi lahko naredil, al bom šel kar intelu naproti,ker imam zelo slabe izkušnje z temi nforce platami.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Zdaj sem naredil napredek.;( probal sem fsb dat na 200 in mi ko se hočejo win zagnat resetira comp. ni važno kakšni timingi so. Procesor je se kar na 1800mhz. nato sem probal dat na 180 fsb in proc 1900 in se normalno zažene. Nap. je kar na auto. Mislim, če nastavim bilo kakšno se resetira. Ne vem kaj je tej plati. Čez 200 niče nikako. Bios sem pa mislim ,dal pravi gor saj je datum 24.1.2004.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

To je tisto, kar sem tudi jaz na lastni koži ( živcih ) izkusil. Kvaliteta DFI plat na našo žalost ZELO niha. Probaj zamenjati plato za drugo. Z drugo plato imam jaz veliko več sreče, predvsem pa se le ta da veliko bolje navijati.>:D >:D

JIM22 ::

Jaz sem mislo, da bi bil tudi ide disk kriv. Ne vem, če me zaklenjeno vodilo kot nf7? Lahko,da je plata kriva. Sam mi je kar butasto že kar naprej menjat te plate. Zamenjal sem ža tri nf7 in zdaj še to;((. Zato sem že razmišlal, da bi kar najrajše šel na Intela in eno tapravo plato. Tam je kolko jaz mislim, veliko manj komplikacij. Kaj pol če grem menjat in mi tista tud ne dela ok? Pol grem pa še enkrat zamenjat al kaj. Pol bom pa kar dnar zahtevo nazaj. Aja, kako maš pa ram postavljen? Jaz ga mam v tistih dveh modrih slotih. Pa v biosu mi tud ni čist jasno, ko lahko neki nastavlaš za vsak slot posebi al more bit na auto?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

JIM22: Tudi jaz sem tako razmišljal, ko sem imel ta prvo DFI plato, sem se celo že zanimal za Intla. Zamenjaj plato, zgubiti ne moreš prav ničesar razen tvojega časa.

Pa še slika mojega novega rekorda v računanju Super Pi 1M
 pi 37s.jpg

pi 37s.jpg

JIM22 ::

Super, ti dela. Sam se mi zdi in nekje sem bral, da so te plate dosti počasne. Kak se teb zdi? Proti nf7(3dmark in podabne stvari). Bom šel zamenjat. Kaj pa če mi tudi z drugo ne bo delalo dobr? Nislim, da me ram ne zafrkava.:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

Men se ne zdi počasnejša od NF7. >:D

JIM22 ::

Pri moji se pa kar neki zatika. Kot,da mam neko jajce od računalnika. Kliknem neki in kar zašteka. Moram poačakat ene 5s in pol dela dalje. Ne dogaja se tako fejst pogosto, samo me ful moti. Mora da brezhibno dela.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Ne vem zakaj mi CpuCool noče kazat temperature. Tam sem izbral pravo plato. Kaže mi vse sam temp. pa ne. Kaj bi bil lahko vzrok?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Caligula ::

Jim, jaz ti za 50.000 SIT prodam mojo Epox 8RDA+ ki dela kot urca :D Da ne bos mel vec traum. Lepo das 50 cukov pa ti bo garantirano delalo >:D

JIM22 ::

OK, sam da bo delalo. Ni problem v dnarju. Dam ti 60k.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

Jaz se imel pa problem pri tej plati samo v primeru, da sem nastavil napetost procesorja nad 1.95V (v BIOS-u). 3D Mark 2001 mi je enostavno zmrznil, potem pa sem na mosfete, ki napajajo proc nalimal male hladilnike iz moje stare NF7 plate in na te hladilnike usmeril še 80 mm vent in teh problemov ni več.:D :D :D

mare87 ::

Pomoje an nihanje kakovosti teh plat vpliva lanparty na katero dajejo izbrane komponente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

JIM22 ::

Kako si pa dal gor hladilnike iz NF7? Saj so na tej plati dosti manjši mosfeti kot na nf7. Gufy glej ZS. Neki me zanima.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Kaj je potrebno naredit L12 mod za Barton-M 2500+ na tej plati? Al gre tud brez tega?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mare87 ::

To je potrebno baje samo pri NF7 (s) 2.0.

JIM22 ::

Ja, sej se mi je zdelo. Samo mislim, da sem nekje zasledil, da kao treba mod naredit.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

JIM22 ::

Danes se je pa zgodil velik napredek na moji DFI platki. Plata ista, proc. isti samo ram je nov. Nabavo sem Mushkin PC3200 Special 2-2-2 (BH-6 čipi gor). Danes prišlo iz anglije. Trenutno stabilno laufa na 240x10 in timingi 2-2-2-11, nap na ramu 3,1V in NB 1,9V(upam,da se bo vse to še dalo poštimat). Zgleda da je bil stari ram kriv. Sam mal se mi čudno zdi, če dam na procesorju 2V in da je nekje nad 2600MHz mi kar naenkrat zmrzne. Mosfet-i se hladijo. Zaenkrat sem ful zadovoljen.:))
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

maš ti to navaden barton ali mobilca ?

kak L12 mod ?

JIM22 ::

Mobiln. Moram mal bol potestirat. Ni potrebn za DFi plate, samo za NF7.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

NF7 ali NF7-S ?

ČEMU SLUŠI ?:\

JIM22 ::

Saj ti je isti drek NF7 al pa NF7-s. NF7 je recimo oskublena verzija. L12 mod pa služi, da lahko dosežeš čim večji fsb. Pomaga procesorjem ki imajo 133fsb. Ima plata eno napakco.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

Sranje potem, ker mislim kupit NF7-S

je zajeban tale L12 mod ? to narediš na mobilnem procu ?

JIM22 ::

Ja na mobilnem moraš naredit. Dobiš link kako se to naredi. Ni nevem kaj zajebano.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

JIM22: Končno si le usposobil plato za višje FSB-je. Tudi men pa v winsih zmrzne če je napetost v BIOS-u nastavljena na 2V ampak samo takrat kadar ne hladim mosfetov, drugače dela BP.:D

JIM22 ::

Z tem ramom sem ful zadovoljen. Bota pri 258fsb in timingi 2-2-2-11 in nap. 3,3V. Bi prlimal kako sliko pa ne vem kak.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Gandalfar ::

JIM22 ::

Hvala. Samo ne vem na kater strežnik. Sej je ok.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

MEDENA ::

jao ste eni res....

Jim22: lahko meni emajlaš.....mam siol 10MB placa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

JIM22 ::

OK, bom ti poslal. Poglej še prejšni mail.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

njok ::

Ker se mi pri visjih frekvencah pojavljajo tezave z USB-jem in skrtanjem zvoka, bi lastnike omenjenih plosc prosil, da malo izmerijo napetost na SB cipu. Mogoce je kaj na tem. ;)




Jaz sem izmeril 1,63 V, na natancnost voltmetra pa ne vem ce se lahko zanasam.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

profii ::

fantje tisti ki ste navijali tole DFIko a lahko malo poveste kakšne fsbje ste dosgali s seriskim biosom pa zračnim hlajenjem?
da vem koliko lahko kaj pričakuejm.

MEDENA ::

to je čist odvisno od ramov

serijski bios pa zračno hlajenje....

z CH-5 230-240

z BH-5 240...zdej mam HELLFIRE REV#3 250*9 ali pa 245*10...

profii ::

MEDENA KHX3000 če ti je kj znano je notr:D
sam je problem k je zračno hlajenje. sam je vent na nabju0:).

T(he) Boss ::

Kot mogoce veste je nvidia izdala zanimiv program za plate na njihovem cipovju, rece pa se mu System utility. Stvar je v tem, da je zaenkrat ta program pri abitkah nf7 2.0 v polni verziji, lahko nastavljas napestot na proceosrju, ramu, zakasnitve rama,fsb, vse kar si lahko zelimo, razen mnozilnika. Pri DFI platah pa je zal samo basic varianta tega programa, kjer lahko nastavimo samo fsb, ter nekaj zakasnitev rama, ve mogoce kdo, kdaj bo tista razsirjena moznost programa tudi za DFI plate?

MEDENA ::

8RDAVCORE ....zadnja verzija.

T(he) Boss ::

Uh, super zadeva, hvala :D .
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310684 (6593) GaS
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131963 (15568) K0K0
»

L12 mod

Oddelek: Navijanje
211871 (1172) DimmniBurek
»

VOLTMOD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
974350 (3228) SrBo
»

DFI Infinity že pri nas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
753539 (2534) Tilen

Več podobnih tem