» »

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!!

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!!

1
2
3

boštjan ::

koliko ma ta d22beta4 bios najvišje nastavljiv FSB.kolko vidim tudi v tem biosu so problemi z množilnikom 10 in 10,5. bom kar ostal pri d10beta4.

JIM22 ::

Zanima me kje bi lahko dol potegno bios d10beta4? Hvala!!

boštjan ::

na prvi strani sem podal link do vseh beta biosov,išči Malaysia Underclock

JIM22 ::

Kaj pa ta d10beta4x4? Kaj pomeni še ta x4? Hvala drugač:))

VASkO ::

sem po dolgem cajtu pogledal temo na abitovem forumu o 10 in 10.5 multijih in zgleda, da se res nekaj resuje glede tega

baje ima najvec problemov 2500+, z 3200+ baje dela vredu (je en sprobal)

boštjan ::

jaz semm moral dat ta d10beta4 bios gor,da sem lahko množilnike 10 in 10,5 začel premikat.

JIM22 ::

Men pa delata 10 in 10,5 tud v d20 in d22 biosu>:D. Vceraj sem dal gor d10beta4. In nisem pridobil čisto nič. Max.FSB 220, pri 222 že ni več stabiln;(. Bo treba naredit Vmod.:D

Alexius Heristalski ::

Kaj lahko storim, če pokvarim bios (s fleshanjem naprimer)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tic ::

Dobiš en drug NF2 bios čip, bootaš z njim, in ponovno flešaš BIOS vendar preden flešaš, vzameš sposojenega ven in daš pokvarjenega notr. Flash in to je to ;)
persona civitas ;>

Alexius Heristalski ::

Mi lahko, prosim, še bolj točno opišeš postopek, predvsem natančno povej, kdaj je treba zamenjati bios čipa. Moram se dobro pripraviti, tudi na najhujše, če bo treba!>:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DjTonic ::

Po moje je čisto jasno napisano. Sicer pa bootaš z nadomestnim eepromom si narediš bootable Floopy, CD-Rom,...in greš na novo flashat z drugim romom od biosa. Ko si v tistem award flash programu in tik preden stisneš enter zamenjaš čipa. Ko je stari nedelujoč notr stisneš enter in če ga uspe na novo sprogramirat in če se stvar boota je zadeva uspešno rešena. :)

Alexius Heristalski ::

No, tako sem si predstavljal. 8-)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

Tic ::

Jao, toliko biosev pa nobenega opisa, kaj so spremenili...
persona civitas ;>

TribesMan ::

Tic:

Opisi so tukaj.

Obstajao pa tusi BIOSi za druge plate, ala EPOX, Soltek, Gigabyte ... Poglejte tukaj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tic ::

Za epox nimajo nič pametnega. Blagorčki abit users...
persona civitas ;>

slamc ::

Ali se to komu zdi znano:

Z abitflash sem dal gor original d10 bios, nenavit sistem-vse kot mora bit. Ko sem ponovno zagnal win se mi ponovno zacnejo nalagat nforce driverji: Vse skupaj zelo nestabilno in pazi to
v sandri mi pravi da mam zdaj rev.1.X plato8-O .Pol sem flashov z d20 biosom(original je bild19) in potem vse normalno.

Se je komu to ze zgodilo

boštjan ::

kot kaže tvoja plata ne prebavlja d10 biosa,le novejše.sandra pa tudi meni pravi da mam 1.X verzijo,pa mam gor d10beta4 bios in prej ko sem mel original d20.povej kaj ti reče aida32.

BaRtMaN ::

D22 beta king zgleda obetaven!

boštjan ::

probaj in poročaj,jaz sem še vedno na d10beta4

slamc ::

Bostjan

AIDA pravi ravno tako da mam 1.X

boštjan ::

kaj pa cpu-z,C1 bi ti moralo pisat.

slamc ::

Nisem pogledal kaj pise ker sem kaj hitro presel na d20.
Ampak ze to da je hotel ponovno instalirat nforce driverje se mi zdi zelo cudno-ker ne vem zakaj bi jih moral ponovno nalozit.

TribesMan ::

Beta king je najhitrejši. Sicer se ne pozna bogvekaj, je pa ene 50MB/s razlike med originalnim Abit in Beta king. ostali so nekje vmes. Sem sprobal vse različice BIOSa d22.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

WhiteWolf ::

A je slučajno kdo stestiral s katerim biosem se najbojle obnesejo rami Twiste 512 Pc3500?

Jaz jih imam še le en dan, tako da se nism prečekrial vseh biosev, pa me zanima ce jeze kdo, ker je drugace kar precej za stestirat.

TribesMan ::

Me dela z vsemi zelo podobno. Mam Twister PC3700. Mogoče je mala razlika po verziji 21 naprej. Dobim z 21 in 22 malo večji OC. Sam nič drastičnega. Priporočam ti 22Beta King bios z zgoraj omenjene strani... Men dela super.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tic ::

Odgovor tictaca:

..... anyway dat will be my last modded bios as i think i wana retired from this job... sorry to say so..
peace,
tictac
persona civitas ;>

BaRtMaN ::

Pismo. Ravno, ko hočem flashat z D22 beta king pa ugotovim, da je tictac poniknil in s sabo vzel vse. ;(

No, če kdo še ima D22 beta king za Abitko NF7-S 2.0, ga prosim, naj mi BIOS pošlje na mail, ki ga najde v profilu. Hvala!

EDIT: Hvala GUFYju in TribesManu! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

WhiteWolf ::

Hvala Gufy!
Hvala Vasko!

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

HVALA bogu,da sem si naredo zalogo

Tic ::

Jaz nič ne vidim da je kaj umaknil?
persona civitas ;>

WhiteWolf ::

Nč, ta bios ne pride v poštev zame, ker ne uporablja množilnikov 10 in 10.5. Grem nazaj na 1.0.

boštjan ::

WhiteWolf,a si sprobal kinga?pa ne dela množilnik 10 in 10,5?sem prav razumel?

WhiteWolf ::

Ja prav si razumel. Pr men tako ne pride v postev ker hladim zracno in imam bartona navitga na ravno 2300Mhz (1.725). Torej 10.5 220 (7,3,2,2) deluje BP pri default voltazi rama in default voltazi chipseta. Sedaj testiram 230FSB. Torej potrebujem ravno 10 ali 10.5

240 ni stabilno, sicer v Winse pridem in to sam prime takoj javi error ne glede na timinge. Pac bi blo ocitno treba nardi voltmod.

Tako da zopet uporabljam 1.0 Bios.

boštjan ::

kaj pa d10beta4X4,sprobo?

WhiteWolf ::

Nisem. Kje ga dobim?

mare87 ::

Rabi bi te biose: Beta 2 : X Version, Beta 4X2, Beta 4X3, Beta 4X4 in D22 Beta King. Enga prosim, da mi pošlje na marko87k@mail.com. Hvala.

boštjan ::

poslano obema

WhiteWolf ::

Hvala!

mare87 ::

Hvala! :))

Tic ::

Prosim, da se držite teme oz da ne bo to postala ena sama zahvala. Sicer kakor jaz vidim so biosi doseglivi na njihovi strani, če pa rabite ftp hosting, pa kar na mejl. tic@owca.info
persona civitas ;>

boštjan ::

če še ko rabi te betaBIOSE,si jih lahko dolpotegne tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

boštjan ::

TIC,kaj si spreminjal?

Tic ::

Ni bil pravi link. Brez "http://" si dal in potem ne deluje.
persona civitas ;>

DjTonic ::

Pravi link za download je <i>Tukaj</i>

btw: Maš pa veliko zalogo >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

boštjan ::

TIC,popravljeno

DJTonic,treba je bit pripravljen na najhujše:D

BaRtMaN ::

Hm, meni pa v22 beta king v primerjavi z uradnim biosom v21 ne deluje najbolje. Pri istih nastavitvah množilnika, FSBja, timingov in voltaž abak preprosto ne POSTa. Tako da trenutno gonim na default frekvenci. :|

Kleto ::

a v temu betabios fileu so sam za abit nf7-s v2.0 biosi?
Kleto

boštjan ::

da Bucho

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

WhiteWolf ::

HM, zanimivo. Z npr. 1.0 uradnim biosem sm prisel do 230 (8,4,2,2) sam je potem prime javu napako po enih dveh urah. Uporabljam pa take biose kjer deluje 10 in 10.5 mnozilnik. Sam mam na 10*230.

Potem sem poizkusal se beta biose in je blo vse skupaj enako ali slabse.

No dobro pa se zgleda obnese beta bios10b2 vsaj pri meni, saj mi na 2*512 Twister PC3500 deluje ze 8 ur stabilno na 230 (8,4,2,2). Se nisem poizkusal bolj zategnit timingov in podobno, se pa bom. Bom poizkusil tudi visji FSB!

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje NF7-S

Oddelek: Navijanje
361704 (1056) MEDENA
»

Problem z diskom na plošči nf7-sl

Oddelek: Strojna oprema
181083 (952) JIM22
»

NF7-S in 10.5x , 10x resitev!!!

Oddelek: Strojna oprema
301827 (1436) _Dejan_
»

Asus A7N8X ne gre čez 200 FSB ?

Oddelek: Navijanje
26974 (734) Sydk
»

RAM do KONCA -> KAKO najbolje??

Oddelek: Navijanje
20893 (730) frenk

Več podobnih tem