» »

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!!

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!!

«
1
2 3

TribesMan ::

Na Xtreme Systems fotumu sem zasledil da so "izšli" rahlo zmodificirani BIOSi za Abit NF7-S v2.0 matične plošče. Obstaja predelava prvega BIOSa (verzija 10) in zadnjega izdanega (verzija 22). Ubistvu kolikor sem jaz razumel opis v tej temi na njihovem forumu gre za dodatne nastavitve RAM timingov znanih iz DFI Infinity matičnih plošč, ter za rahlo modificirane uporabniške vmesnike... Uporaba seveda na lastno odgovornost... jest pa grem zdejle flashat.

Če se ne slišimo je crknila plata...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

enaka tema se dogaja na abitovem forumu. Imam sam namen flešat samo sem zdaj preveč zaspan.

TribesMan ::

Jest sem flashal na verzijo 10 beta 4. Dela čist OK. Layout v BIOSu je popolnoma spremenjen, mogoče na prvi pogled zmedeno sam je bolj pregledno, ko začneš z OCjanejm. Nisem še nič testiral tako da ne vem kako se obnesejo zadeve.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

me samo zanima,a si slučajno že kdaj prej mel gor bios10,ker ene novejše plate majo probleme z njimi.recimo jaz sem svojo abitko novembra kupil.aja pa kako si flešal?v winsih prek flashmenija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

TribesMan ::

Jest sem mel že prej gor 10 in je vse delalo BP. Je bla pa moja plata kupljena junija.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

vidiš to mene skrbi,ker moja plata je mela bios 18 gor,ko sem jo kupo,zdaj pa se res bojim,da ji bom dušo vzel,če bom šel na ta bios,ah verjetno bom tvegal.
Poleg teh biosov 10 je zunaj tudi modan najnovejši bios,22-> NF7D_22b4.

GUFY ::

Jest sem si naložu bios 22, seveda modano različico in zadeva dela. Mene tako ali tako ne skrbi množilnik saj imam zaklenjenega. ;((
Zvečer pa probam, če se s tem biosom kaj bolje navija.

DjTonic ::

Ja to sem videl tudi na 3DMAXX. Vsi nekam hvalijo tale d10 beta 4. boštjan kar brezskrbi naloži tisti d10 saj nima bistvene veze tudi če si že mel prej d18 gor. Samo iz dosa ti ne bo šlo. Uporabi orodje za flashanje iz win.

boštjan ::

DjTonic,will do;)

BaRtMaN ::

Hm, mene pa zanima kater BIOS za tole Abtiko naj bi bil najboljši glede stabilnosti in pa kolikor toliko pravilnega prikaza temperatur. Lahko pa kar 10b4 gor vržem. :D

Fury ::

ok, probal sem beta4 in beta2.. in nobena od teh dveh nima nekih posebnih ram timingov.. razen ce je treba kej stisnt da jih dobis? kaksne ideje? jest mam samo normalne CAS in ostale 3

GUFY ::

No meni pa sploh ni šlo fleshati z biosom 10 beta 4.;((
Sedaj imam pa naložen uradni bios 21, pa moram reči da sem zaenkrat kar zadovoljen.>:D

DjTonic ::

GUFY, da nisi ki flashal iz dosa? Ker ne gre. Probaj iz Win :).

nimus ::

Jaz imam plato abit nf7 in me zanima kje naj pogledam kejro verzijo plate mam in kjero verzijo biosa mam.
LP

boštjan ::

verzija plate se vidi na sami plati,poglej za kako nalepko.verzija BIOSA pa se vidi v samem biosu,v osnovnem meniju,desno spodaj

nimus ::

Hvala lepa za pmoč.

nimus ::

To mi piše v desnem kotu spodaj :

Nvdia-Nforce-6A61BA1BC-10

A je to mogoče bios v. 10?
LP

boštjan ::

ja,kdaj si te kupo plato?

_Dejan_ ::

Živjo jst sem prejle probal bios 10 beta 4 in mi ni prov nč všeč za navijanje: FSB samo do250mhz in še to veliki koraki(po nekaj mhz), z FSBjem nism pršu nič višje kot z originalnim, res pa je da so vse nastavitve zbrane na kupu, zdele pa mam gor 22 beta 4 in mi pa ni všeč ker mi veliko množilnikov ne dela(tako kot pri orig.) je pa vsaj FSB nastavljiv lepo po 1mhz, tako da bi jst rabu eno mešanco med tem 10 in 22 beta4 biosom torej vsi množilniki in dobra nastavitev FSB-ja.
z 10 sem dobil v sandri cca.40MB/s več
z 22pa cca. 10MB/s več kot z orig. 21 biosom.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tarzan ::

Mater vola!
sem za foro probal NF7D_22b4 bios in še bolj za foro na Corsairju PC2700 nastavil na 200MHz FSB sinhrono. voltažo sem dal sicer na max, ampak na tej plati mi niti Corsair PC3200 nikoli ni delal čez 200MHz, pa sem z začudenjem ugotovil, da mi s timingi 2-2-2-11 dela računalnik stabilno brez težavic.

Ali je možno, da so nekompatibilnost RAMa popravili??

Juhej, zdaj bom pa še probal drug sistem, ki ima dual channel memory in Corsair PC3200!

LP,
Jure

nimus ::

Plato sem kupil junija je pa v. 2.0 ,sem pogledal na plato.

A lahko kej zjebem ,če dam nov bios gor.

AJa na CDju je nek prog. ,ki ti sam najde bios in zdownlouda ter sam iz winsov instalira bios.

JE to zanesljivo ali boljše sam sfleshat.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nimus ()

boštjan ::

mene samo zanima,kako mate flashmeni nastavljen,torej nastavitve(options) flashmenu-ja?

boštjan ::

nimus,maš kake probleme mogoče s tem biosom?

nimus ::

Ne ,trenutno nisem imel nobenih težav vendar sem mal gledal na strani od abita koliko težav je odpravilo novi biosi .

Evo link:

Abit Bios download 2.0
LP

bosstjann ::

men če flešam na 2.1 ali 2.2 serijska se mi rač ne pobere vel iz sata raida

samo za opozorilo ostalim ki nimajo dvojnih os za flešanje nazaj

boštjan ::

a ti to flešaš z original biosi,ker naj z modanami ne bi bilo problemov,ker so starejši SATA biosi not

bosstjann ::

DA serijski(originalni)

boštjan ::

pol pa poskusi z modanimi,21 ali 22,pa mislim da ne bo trouble

nimus ::

Mene nekaj zanima ,če flasham zadnji bios lahko dam nazaj starga.
LP

Fury ::

a pol noben ne ve nic o teh skrivnih timingih k jih jest ne znam najt?

Fury ::

nimus: ja, s flashmenu gre (mam iskusnje ;))
bosjan: v flashmenu mam vse default.

boštjan ::

ja,toda samo prek fleshmenija,ker od biosa 12 ni več možno flešat v DOSU nazaj bios 10 in 11

boštjan ::

fury,kolko berem bi mogli bit v 10b4 in 10b2,za druge beta biose pa ne vem

TribesMan ::

bostjan & Fury:

Tisto s timingi ubistvu ne gre za dodatne nastavitve v BIOSu, ampak za razširjeno bazo RAM timing podatkov in s tem za povečano kompatibilnost RAMov s to plato. To se pozna predvsem pri kakih no name RAMih. Pri Corsairu ne bo razlike.

10b2 je pa poseben v tem da uporablja samo bazo podatkov pobrano iz DFI infinity plat. Nekaterim se zadeva zelo dobro obense. Pri drugih ni razlike.

Skratka confusing, mogoče še bolj kot prej.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

ok zdaj sem jaz flešal na d_10b4 in 220FSB in množilnik 10 delujeta stabilno.prej sem lahko samo sanjal o tem.aja timinge pa mam kar na 2-3-3-7.pa pi tej frekvenci mam Vcore le na 1,7V,prej pri biosu 20 in 21 ja bla potreba po 1,75V pi enaki frekvenci,le da manjši FSB.edino kar opažam je,da mam sedaj povišano T.recimo pri 166X11 sem mel T 44(idle) stopinj,z biosom 18 in dalje pa 38(idle)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Fury ::

TribesMan hvala za razlago.. bom se mal testiral jutr pa sporocim rezultate.

Bostjan: to mas zato ker je to 10 bios, ki je kao tisti k kaze "previsoke" temperature.. ampak men se te temperature vsec, ker se mi zdijo velik bl realne k une 10 stopinj nizje...

Tarzan ::

...Pri Corsairu ne bo razlike...


Pa ravno pri Corsairju (mojem) je razlika. In to velika! Zdaj deluje tako kot je deloval na Epox 8RDA+ plati! Na Abitki ni prilezel niti na 201MHz, kaj šele da bi na 205 delal njegov šibkejši brat (PC2700XMS).

Alexius Heristalski ::

Kako delajo ti biosi na rev.1.2 platah? Kaj pa na navadnih NF7 (to se pravi brez -S)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

tile biosi niso za 1.2 revision,samo za revion2.0 nf7-s/nf7

Alexius Heristalski ::

Tudi za rev.1.2 obstajo modificirani biosi. Glej tukaj. Ali govorimo o enakih biosih (modificiral jih je Equito)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

Alexius Heristalski ::

Še sem gledal po nforcershq.com forumu in ugotovil, da so biosi različni, ker so od dveh modifikatorjev - Tictaca in Equita. Na Underclock grem pa zdaj pogledat. Upam, da Tictac pripravlja kakšen bios za NF7/NF7-S rev.1.2!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

boštjan ::

ja tictacov bios za nf7-s v2.0 deluje odlično,govorim o d_10b4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Tic ::

Pa je ze kdo dobil kake konkretna izboljsanja? Res me zanima ;)

Tic
persona civitas ;>

boštjan ::

ja,trenutno 220FSB X10 in timingi 2-2-2-7,pa ziher bo še dalje šlo,mam pa d10_beta4 bios.
prej MAX 217x11 in 2-3-3-7.aja,prej mi 2-2-2-7 ni delalo niti na 190FSB.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

thezerox ::

Ja, jaz sem dobil. mam b4. Prej nikoli mi ni uspelo dobiti vec kot 2200 mhz. Stabilno seveda. Ali mi je ze pri bootanju crknil ali pa se mi sploh ni zbootal, potem ko se mi je prvic pojavil rdeci zaslon (ker sem spremenil frekvenco fsb-ja).

No, sedaj laufam na 10,5x220= 2310 mhz. Fsb 230 mi ni slo. Pac. Mam pa twinmos/winbond 3200, 2x256mb. Tako da so tile biosi res kul. Edino na temperaturo se ne morem zanasat. Ocitno napaka pri kalibraciji. Uptime mam sedaj na 41 min. Prej sem pa v pcmarku 2002 testiral in je blo vse ok.

Po mojem bi lahko se vec overclockal. Samo sedaj se mi vec ne da. Po mojem je pol pri visji/visoki frekvenci potrebno spreminjat vec parametrov. Do sedaj sem pa uporabljal v16, ker mi je bil ta najboljsi bios, visjih verzij nisem mogel uporabljati, ker niso prenesli fsb-ja nad 200 mhz.

Nisem pa sprobal 22b4.

sidd ::

kaj pa ma kdo izkušnje z nvidia system utility? kolko se splača z tem zafrkavat?:)
lp sidd

boštjan ::

kaj pa ma kdo izkušnje z nvidia system utility? kolko se splača z tem zafrkavat?

bedarija

thezerox ::

Aja, pa to sem se pozabil. Po spremembi nastavitev vedno bootam s cd-ja knopix, je linux distribucija, da vidim, ka se obnasajo nastavitve. Dvakrat sem bootal linux pa windows, in particiji sta sli, reiser me je malo resil, win pa totalno kaput. In ce je pol vse ok, torej mi knopix ne zmrzne, pol bootam linux ali win. Saj prej mi je knopix delal, pol pravi linux pa nagajal, toda nobena skoda ni nastala, le znova sem druge nastavitve nastimal.

Za nvidia utility pa moje mnenje naslednje: do dolocene mere se lahko riskiras, kaj dosti pa ne. Govorim na pamet seveda ka se utility tice, iz prakse pa glej zgoraj. Finta je v tem, da uporabljas direkt win in s tem tudi particijo, in ta se ti lahko unici.

VASkO ::

jaz sem dal gor d22beta4 bios. kaksen napredek, uau!

prej stsabilno do 221mhz FSBja na 7-3-2-2.0 in 2.9V, zdaj mi boota pri 240mhz na tej voltazi, srecen jaz. vendar bi RAM rabil okrog 3V, da bi lahko delal na taksni frekvenci - Kingston DDR333 ValueRAM, ker vedno pade pri #5 testu v memtestu od 300MB naprej. zato visje od 240 tudi probal nisem, ma pa moja plata ziher potencial, ce bi imel se kaksen hud RAM bi poletela, ma za DDR333 je to itak overkill dosezek.

zdaj me muci samo to, da ne delujeta mnozilnika 10x in 10.5x pri tem FSBju, ker se moj barton ne da navijat cez 2500mhz. in zaradi tega sem sprejel kompromis 225mhz x11 (2.9V vdimm) 7-3-2-2.0.
smesno je, da mi masina zacne spuscat sireno, ce probam s CAS 2.5 in pa 3.0 pa iak z visjim FSBjem bi moral sparat na mhz CPUja zaradi hroscatih mnozilnikov. zaenkrat sem zadovoljen.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje NF7-S

Oddelek: Navijanje
361701 (1053) MEDENA
»

Problem z diskom na plošči nf7-sl

Oddelek: Strojna oprema
181081 (950) JIM22
»

NF7-S in 10.5x , 10x resitev!!!

Oddelek: Strojna oprema
301823 (1432) _Dejan_
»

Asus A7N8X ne gre čez 200 FSB ?

Oddelek: Navijanje
26971 (731) Sydk
»

RAM do KONCA -> KAKO najbolje??

Oddelek: Navijanje
20891 (728) frenk

Več podobnih tem