» »

SiOLove novice in pisma urednistvu...

SiOLove novice in pisma urednistvu...

Brane2 ::

Pr dni nazaj sem poslal email na Siolovo urednistvo o stvareh, ki me zulijo z naslednjko vsebino:


Tole me ze dolgo časa žuli, pa me do sedaj ni imelo, da bi vam težil...

Ne bi sedaj o kakovosti novic, slovničnih pravilih itd, temveč o spremnih slikah.

Slike v vaših novicah so porazne. predvsem pa zavajajoče.
Videti je, da novicam prilagate skorajda naključne slike, ki z novico nimajo ničesar skupnega.

Tako je denimo sedaj ob tej bankomatni aferi na sliki neko grdo bitje pred bankomatom. Ker je v novici govora o nekakšni pritiklini na bankomatu in ker sem pomislil, da je na sliki ta bankomat, so mi skoraj oči ven padle, ko sem poizkušal najti na sliki razliko glede na "normalen" bankomat.

Šele po 15 sekundah sem ugotovil, da je na sliki kar nek bankomat kdove odkod.

Enako je z mnogimi drugimi novicami. Na novicah o denimo vesoljskih plovilih je kar neka slika Shuttlea, ki dostrikrat zavaja in daje lažen občutek. Če je taka slika ob denimo novici o ruskem vesoljskem plovilu, bi človek pomislil, da so Rusi končno kupili od Nase en Shuttle.
Vam se te stvari zdijo mogoce nepomembne, vendar je vsaka novica pomembna nekemu segmentu ljudi, pred katerim se z njo osmešite.

Osebno se mi zdi, da vam to dela veliko škodo. Če relevantnih slik nimate, jih IMHO raje ne objavljajte..


Lep pozdrav,


Branko




Mail je bil poslan par dni nazaj, danes pa sem dobil avtomatski odgovor, daj bil mail zbrisan, ne da bi ga kdo odprl:


Your message

To: urednistvo@siol.net
Subject: 10.3.2004 14:23

was deleted on 13.3.2004 19:08.



Skoda se mi zdi, da SiOL zapravlja tako priloznost postati osrednja informacijska tocka (vsaj v SLO) in ga niti feedback bralcev ne zanima.

Zakaj potem sploh vzdrzujejo to stran ?

Kaj mislite vi o jihovi strani-vsebinskko gledano ? Kje je pri nas najuporabnejsi brezplacni portal z dnevnim dogajanjem ?

Slowenc ::

Še nikoli nisem uporabljal siolove strani za iskanje dnevnih informacij tipa kaj se dogaja po svetu. Zdi se mi, da imajo na 24.com te stvari dobro porihtane, zraven so slikce, pa ponavadi je kratko in jedrnato napisano. Pa na slowwwenia.com je tut vredu in nad rtvslo.si tut nimam pripomb. Nikoli pa ne smeš verjet vsega kar napišejo.

Da pa na siolu niso poslušni strankam pa itak vsi vemo.
Skiny gate.

Mavrik ::

Da pa na siolu niso poslušni strankam pa itak vsi vemo.


Od kdaj pa to in kdo smo vsi?
The truth is rarely pure and never simple.

Slowenc ::

Naj omenim samo temo ADSL brez ISDNja. Kdo kaj zahteva?:\ Če pa ti delaš za siol, ti pa ne morem pomagat.
Skiny gate.

BigWhale ::

Zanimivo, meni pa so na siolu vedno znali pomagati in so mi pomagali. Njihov support je mene klical!

Disclaimer: Niti ne maram siola prav prevec...

root987 ::

@Brane2: Poskusi še enkrat ali dvakrat poslati, če te to res tako zanima pa lahko tudi pokličeš... Morda je imelo uredništvo preveč dela? [:\\]

Sicer pa je res da to te slike nadležne in bi tudi sam raje videl da jih odstranijo kot pa da dajejo neke lažne, verjetno najdene s pomočjo googla...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Mercier ::

O siolovi novičarski strani ne morem nič reči. Imam pa en kometar na vrnjeni email.

Do slo-techa dostopam 1/4 časa preko tujega proxyja. Nisem paranoik, enostavno drugače ne pridem do sem. Siolu se sladko je*e.

mare_ ::

Saša, katerega pa (proxy-ja)?

Mercier ::

Prvega, ki sem ga našel, ko sem ga potreboval - proxify.com. Saj ni važno, kateri.

Ampak, da midva ne speljeva čisto dobre teme nekam drugam. ;)

mare_ ::

OK. dobiš pm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24ur ni več najbolj obiskana spletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110262 (6982) korenje3
»

Mnenje: totalitarni vzgibi slovenskih oblasti pri odnosu do interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
29136474 (28596) driver_x
»

Kdo dela na 080 1000 ?!

Oddelek: Loža
372450 (1445) Tody
»

Zaupate bankomatom?

Oddelek: Novice / Varnost
372922 (2922) pivmik
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14013015 (10492) Bakunin

Več podobnih tem