» »

PHP offline?

PHP offline?

ahac ::

A obstaja kakšen program s katerim se da preizkusiti PHP skripte preden jih dam na server?
A je boljš, če na svojem PCju postavim server?

sasox ::

Ne vem če sploh obstaja kakšen tak progi..........

NAjbolše je da postaviš server pri sebi!

PaJo ::

Ja najlazej ti bo kar lokalno postavt web server, priporcam pa ti Apache-ja(www.apache.org).
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

darh ::

itak... sploh te pa najmanj stane, ce si kups eno pocen 486 ( sicer bad idea, ampak ce ni druge poti.. ) al pa en cist navaden pentium, notr zatlacis min 32mb rama, pa en min 2gb disk, mrezno, pa gor postavs linux... naprej pa sam se manuale beres..... simpl... pa najlazje, ker maš lepo na drugi kišti postavlen server pa je... |O
Excuses are useless! Results are priceless!

ciki57 ::

Zakaj pa nov računalnik? Ker na obstoječega naložiš apche, PHP pa mysql potem pa pač preizkušaš skripte na njem.

darh ::

hum... kakor komu pač paše... jest sm lepo moj stari dobri p200mmx zapregel, da opravlja take zadeve... ni problema...
Excuses are useless! Results are priceless!

faca9 ::

Se strinjam, da je bolj enostavno naložiti PHP in MySQL. Tako sem vsaj naredil jaz. Dela brez problemov.

Loki ::

Alpa IIS, ce mas Win 2000.
Ta tut ni za odmet.
I left my wallet in El Segundo

lordgreg ::

ja.. da ne bi nalagal serverja itd.. OBSTAJA en program, s katerim pišeš php programe (aka ultraedit,...) vendar ima eno veliko prednost.. ima PHP debugger.. imenuje pa se PHPed več informacij poišči na www.zend.com

ahac ::

Se mi je zdel, da sem nekje neki tazga vidu. Bom pogledu tole. Thanks!

lordgreg ::

tu imaš še točen naslov tega programa..pojdi in si ga posesaj: http://www.soysal.com/PHPEd/ :D

ahac ::

Sem DL-al, ampak mi ni vsec. Bom rajs server postavu!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

lordgreg ::

no, pol pa priporočam, če imaš windowse 2k ali xp.. apache za win, php podporo, mysql..

sasox ::

ČE uporabiš win2k ali XP je najboljše da uporabiš kar IIS :))

lordgreg ::

ne bi rekel... čeprav je tudi IIS kar znan ti vseeno priporočam Apacheja.. sploh nimaš nikakršnih težav pri inštalaciji.. pa še skoraj te prepriča, da bi bilo bolje uporabljati winse kot pa linux za server :D:D:D

Loki ::

Lordgreg ne vem, kolikokrat si ti ze instaliral IIS alpa Apache na Win osnovo, ampak men je blo IIS ful lazje instalirat (s temu, da sem Apacha pred 3/4 leta, IIS pa pred enim mesecem).
I left my wallet in El Segundo

darh ::

ehm.. i prefer apache... sploh pa o vseh security liknjah k sem slisu da jih ima...
ampak to je tko kt pr nogaviah... izbira posamezdnika... hehe
Excuses are useless! Results are priceless!

lordgreg ::

xbite.. maš prav... eni majo raje bemfo eni merdžota, ne?

ahac ::

No, zdej mam Apache na Win98 :D, ampak ne morem (ne znam) PHP instalirat. :O

lordgreg ::

kaj ti dela težave.. kolikor se jaz spomnim, moraš odpakirat php v en poddirektorij v apache direktoriju. potem pa še skopiraš php.ini v sistem direktorij c:\winnt, c:\windows.. kakorkoli.. pa bi moglo delat.. poišči malo tutoriale glede inštalacije na netu, ker jih je vse polno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322246397 (21062) miko22
»

Linux Ali Windows za server ??

Oddelek: Operacijski sistemi
282347 (1435) mainman
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221881 (1610) boych
»

Server na ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
231192 (842) paper
»

Personal web server(/&%$R

Oddelek: Programiranje
191426 (1233) alesrosina

Več podobnih tem