» »

Linux Ali Windows za server ??

Linux Ali Windows za server ??

_Neo_ ::

Že dolgo se ubadam s vprašanjem na katerem os naj postavim server .
Pa sem povprašal druge ki pa pravijo ene linux je ta najboljš drugi spet da windows sedaj sem tik pred tem da postavim server sicer sem enega enkrat že imel vendar je propadel zato sedaj vas vprašam če veste svetovati kateri operacijski sistem bi bil najboljši ?? :\

cekr ::

Uporabi QNX
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

knesz ::

Čisto odvisno za kaj boš uporabljal ta svoj server. Sam osebno sicer večinoma delam na SBS2003 serverjih (potreba po sharpoint portalu oz. services, ter ostalih dobrotah ki jih le-ta ponuja), za domačo uporabo bi ti pa priporočal SME server. Je "userfriendly" za namestitev in nastavitev, pa še precej cenejši je.

lp

_Neo_ ::

Jaz bi ga uporabljal izključno za apache :) :))

BigWhale ::

Ce ne znas delati z Linuxom in se nisi pripravljen uciti 10 ur na dan, potem instaliraj Windows.

_Neo_ ::

Vem delat z linuxami :))

McHregec ::

FreeBSD.
Destroyer Of The Worlds.

knesz ::

SME ima Windows_like sistem nastavljanja, se pravi, vse preko grafičnega vmesnika. Se splača poizkusiti

lp

zee ::

Linux pa Webmin paket, pa lahko upravljas racunalnik preko web vmesnika.

odvisno od distribucije imas lahko verc/manj dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

iNN ::

ce "ves delat z linuxami" potem rajsi instaliraj windows
ne resno, veliko odvisno od izbire distrota, kot je reku zee. Mogoce kaksen CC, je zelo simpel.
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

_Neo_ ::

Bom poskusil z windowsami tokrat ;)

Kami ::

Hm kaj je taki problem apache installat?

Če zna linux installat pol tak ni problema apache installat kr je še lahko rečeš bol simple ko v windowsu.

Nevem zakaj ga strašite, naj proba pa bo vido da ni taki bav bav :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Adrijan0 ::

debian, gentoo, freebsd.. nevem kako je kaj pametno met windows na serverju.. odvisno pač kak sistem maš.. sam da ti windows pou sistema porab samo da dela.. ah sux..

LP.

krikoman ::

No če ga boš rabu samo za apache, pol pomojem daj gor winse, ker boš lahko pol PC rabil še za kaj drugega, razen če si na Linux instaliraš namizje. Sicer pa win server 2003 dela zelo dobro, z disejblanjem serviceov lahko prideš blizu nivoja linuxa.:D

asgard2.0 ::

Mislim da je debian al pa Ubuntu ql zadeva. Sam uporabljam oba za server in moram reči da dela super. Maš pa tukaj tutoriale kako si nastaviš strežnik z administracijo kot jo majo mali isp. Ql zadeva morm rečt :D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

_Neo_ ::

:) Hvala rabim asmo za apache sai jaz sem poskusil že debiane in na njih apache samo na winsih še tega nisem poskusil me pa zanima kako kaj izgleda tale windows 2003 ser4ver slišal sem že dosti zanj videl ga pa še nisem. ? :\ :D :D

Nejc Pintar ::

Podobna zadeva kot XP;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

Koliko debianov pa si ze sprobal?

416c6573a ::

> Koliko debianov pa si ze sprobal?

Tocno toliko kot je linuxov >:D

Super iz Apacha na winsih al linuxu si presel ze na winserver. To je resitev, da. Po takih dilemah kot jih za en "server" imas je res najbolje, da kar kupis winserver, bos imel vsaj konkretno podporo, pa mogoce se varnost, vendar ti je zgleda da bolj pomembno kje izgleda apache lepsi, na winsih al linuxu.

M.B. ::

Verjetno sem jaz nesposoben ampak postavit server na Linuxu mi je bilo dosti lažje kot pa na windowsih. Na Gentoo je to tako zgledalo emerge apache php mysql. USE flagi so povedali kaj bi vse rad mel in server je delal. Potem še samo fine tuning httpd.conf. Na windowsih pa najprej apache dol potegnit pol pa gledat kam je treba dat vse PHP module pa kje je treba to napisat v httpd, potem pa še za mysql. N Linuxu sem bil prej fertig. Pa Linux strežnik ti lahko teče na slabšem računalnku, pač grafike ne namestiš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Adrijan0 ::

Meni se tud ne sanja, kako se apache na widowsu naštima. Na linuxu je easy vse.. Za windows pa nevem, nism niti probu, niti ne nameravam, če misliš imeti server pol je linux najbolša izbira. Samo je treba znati z njim.

LP.

Tero ::

Zakaj pa bi šel inštalirat apache na win? Saj IIS lepo deluje. IIS 6.0 ki je v win2003 je tudi brez omejitev.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

PARTyZAN ::

Zato, ker je IIS srot, ko se zacnemo pogovarjat o varnosti? :P

Tero ::

IIS5 morda res, ampak v šestki so varnost močno zvišali...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

para! ::

Se oproščam za off topic: linux strežniki nimajo ali imajo GUI?

lp
Death before dishonor!

mainman ::

To ali imajo GUI ali ne je odvisno od sistemca. Dobri sistemci ga ne nameščajo in tako je tudi prav. GUI na strežniku nima kaj iskati.

Glede apache-ja na windowsih pa se stvar konfigurira podobno kot na unix in unix like sistemih. So sicer manjše razlike ampak nič kritičnega.

M.B. ::

Ponavadi nimajo GUIa, ker ni niti najmanjše potrebe zanj. Vse se namreč nastavlja ali preko CLI ali pa preko webinterface. Lahko pa GUI namestiš.

Če pa misliš Apache kot server, pa nima GUIa ampak samo eno httpd.conf datoteko kjer vse nastaviš.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Tarzan ::

Apache tudi v Windows sistemu nastavljaš preko tekstovne datotekice brez kake potrebe po GUI, preden se kdo začne zmrdovati. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

mainman ::

Tero: Windows server te pride v Web verziji nekaj čez 100k tako, da je za domačo uporabo predrag edino če piratiziraš ali pa si študent. Moraš se pa zavadati, da ne boš večno študent, da bi imel free software. 6-tko so res izboljšali napram 5-tki ampak apache je še vedno standard.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245648 (20313) miko22
»

[Linux][OpenSuSe] SVN repozitorij na Windows shared folders in pravice za datotečni s

Oddelek: Operacijski sistemi
161795 (1599) 'FireSTORM'
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718528 (6278) jackorsen88
»

SStrežnik

Oddelek: Omrežja in internet
422099 (1603) dunda
»

Apache & Php

Oddelek: Programiranje
71623 (1504) iBojan

Več podobnih tem