» »

Server na ADSL

Server na ADSL

Seadoo ::

A je že kdo postavu svoj www server na ADSLu? Zanima me, če recimo vzamem študentski paket, koliko močan računalnik morem met, da lahko brez problemov servira http zahteve preko apacheja, PHP in MySql sta seveda obvezna zraven. A bo en P II 400 z 128 MB rama dovolj?
Sej to ne bojo neki sajti z 10000 obiskov na dan, ampak tam do ene sto pa mogoče res.
Out of my mind. Back in five minutes.

sasox ::

Itaq da je dost, se prevec :D

Gandalfar ::

na taksni konfiguraciji laufa rozica pa zaenkrat ni se imela tezav z preobremenitvijo.. tole je cist ql konfiguracija

Seadoo ::

No tale odgovora sta bila pa hitra! I love slo-tech :D
BTW: kaksna rozica?
Out of my mind. Back in five minutes.

Ziga Dolhar ::

Dot com, rozica dot com!

:-).

Da, tvoj računalnik bo še preveč dober :].

Gandalfar ::

u know neuranda warez stran ..

wa(*khm)ez dot rozica dot com

;-)

(neki v tem smislu .. ce uganete najdete warez)

;-)

Ziga Dolhar ::

warez.piksne.org >> 0-day warez!

Zdej pa hit downloadat predn odstranjo tale link!

W|ndKiller ::

Ja, jst tud zej napeljujem server, z podobno konfiguracijo kot Seadoo (433mhz, 128 ram,) pa cincam, kateri OS naj dam gor, glede na to, da sem v linuxu padel na celi črti, bi vas vprašala ali bi bilo kako sprejemljivo win2k pa nortonovga firewall gor, ker sem v winsih le bolj domač kot v linuxu. Hvala za odgovore
.: Nuclear Power Boys - Ultras Krško :.

Tito ::

Stvar je taka, uprašanje je kaj mislš serverat. Če želiš imeti eno stran lepo v html-ju, si lepo posnam IIS, kater je priložen Win2k in tudi winXP. Potem lahko naknadno dodaš še PHP in MSQL podporo in stvar je več kot zadovoljiva in še zelo preprosta. Če pa želiš kaj boljšega a rahlo bolj zapletenga pa ti priporočam APACH server + MSQL in PHP... Kar pač potrebuješ. Potreboval boš najbrž še domeno (če ne boš imel statičnega ip-ja pa še kašno podjetje kot je gajba.net...).Domena (.com) je tam okol 4000 sit letno. Pri strežnikih take velikosti (omejen si zgolj na upload, katerega ti ponuja SIOL) je dovolj že kakšen P200... Ker Upload že ne dovoljuje več kot 10 hkratnih uporabnikov...

LP,
Tito

Tito ::

Edina omejitev je WIN2k, ki potrebuje vsaj 64MB rama (XP pa 128MB) Seveda stvar deluje tudi z man rama ampak slabo in počasi... Vendar je 128 več kot dovolj pri obeh OS-jih (če bo ta mašina le kot server in nič drugega, nič igranja...)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Seadoo ::

Ja itak da ne bo igric na tej mašini. A se vam zdi win2k + apache + mysql + php, z service packom dovolj varno, al je vseeno treba se kaksen firewall ala zone alarm dat gor?

Pa kaksen je vas uptime? Jaz sem namrec cez teden odsoten in full ne bi rad mame ucil administriranja serverja :D
Out of my mind. Back in five minutes.

Gandalfar ::

12:18:02 up 24 days, 12:55, 2 users, load average: 0.07, 0.09, 0.09

je blo ze 30 dni pa je napajalnik crknu .. pa zdej bo tud spet mal dol padu, ker se bo kernel menju .. skoz se kej dogaja ;-)

Mam eno win2k kisto, ki je zraven in naj bi bila naceloma cist pridna pa se vseen usuje enkrat na mesec. Full cudn.

Use linux ;-)

TheD ::

Hmm, a da bi pa mel na WinXP Apacha+MySQL+PHP gor pa ne bi blo kul. Rama mam dost (640 MB), je pa res, da je to moja delovna mašina?

A je bol met server posebi. Ker imam tud' enega P200, 128 MB rama, sem hotu RedHata gor dat pa mu ni blo prou všeč. Tle se pa pojavi še en problem: zvezat dva compa na en adsl, vsaj zame ker sem bolj rookie za hardware.
TheD or not TheD?

Gandalfar ::

vzames Debiana (al pa kerkol drug linux) pa urihtas adsl (2min dela) pa mas dva locena IPja (ker se lahko veckrat povezes) pa je to to. Problem resen.

Ce mas pa staticnega das pa maskarado gor pa tud ni velik dela.

TheD ::

Ja, kako ju pa pol povežem?
TheD or not TheD?

Gandalfar ::

mrezni kabl.. ne razmem te cist dobr?

ali3n ::

theD: če te prav razumem sprašuješ po vezavi dveh/več računal v domači LAN z deljenim dostopom na internet...
velik informacij najdeš v nastajajočem FAQ - tukile.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TheD ::

Ali3n, hvala ...
TheD or not TheD?

alesrosina ::

hm, jst osebno laufam na p350, 512mb rama, win2k server ze en let pa nism meu nobenih problemov z samo kisto. firewall je pa blackICE defender, tko da je tud za to poskrbljen.

Sumo ::

Ah, meni laufa apache na Pentiumu 75 s 16MB rama pod Linuxom. Je pa res da najbrz nebi zdrzal nevem kako velikega stevila uporabnikov naenkrat :)

EjTi ::

Za server se meni uredu zdi XP (brez problema je lahko home edition), ker lahko vklopiš firewall (seveda omogočiš povezavo na porte 80, 21, ...). Potem pa še Apache 2 pa Bind, XMailServer, CesarFTP, php, perl, mysql (vse freeware). Vse je freeware. Jaz laufam server na Celeron300 (procesor je redko zaseden čez 10% - povprečje je od 3 do 5%), 128MB rama (od katerih je zasedenih samo 55MB). Tako da je pomojem za server dovolj P200, 64MB rama, 2GB disk. To je za navaden internet server za ADSLju ali kablu.

Gandalfar ::

in potem te /. zlinka .. ceprov bi bil vejrjetn ze s-t dost ;-)

Seadoo ::

Gandalfar, tega tvojega posta pa nisem razumel...
Out of my mind. Back in five minutes.

paper ::

gandalfar ne prodajaj buc, kolega ima v firmi Win2k advanced server z cirka 100 dni uptajma, pa vsak dan laufajo gor baze in racunovodska sranja, tako da imas ocitno sw/hw problem, ki ga neznas resit.


Sam pa sem dosegel 140 dni uptajma z linuxom par let nazaj, zdaj pa ni vec masine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Web server na Windows Server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
161697 (1697) faganel
»

Postavljanje strežnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504911 (3860) tx-z
»

Strežnik Apache za okolje Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
233263 (3263) necromncr
»

Ali se splaca tale PC za server?

Oddelek: Kaj kupiti
241199 (837) Gh0st
»

PHP offline?

Oddelek: Programiranje
191124 (866) lordgreg

Več podobnih tem